2020’de Netflix’te Neler İzleyeceğiz?

Televizyonun tarihinde gördüğü en büyük rekabeti ortaya çıkaran online izleme platformlarının kralı diyebileceğimiz Netflix bu yıl da birbirinden ilgi çekici içeriklerle karşımıza çıkacak.

Netflix izleme alışkanlığına sahip olmayan hiç kimse kalmadı. Filmleri, dizileri, belgeselleri ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeyi başaran platform; “annem bile izliyor” cümlesi yerine “anneannemler bile izliyor” dedirtmeyi başarıyor. Bu başarının arkasında ise ciddi bir çalışmanın eseri olan içerik çeşitliliği yer alıyor.

Bu yıl da birbirinden farklı ve ses getirecek yapımları karşımıza çıkarmaya hazırlanan Netflix’in 2020 yılında takipçilerine sunacaklarından birkaçına beraber bakalım.

Öncelikle bingewatch’ı hayatımıza sokan, hepimizi ekran karşısına bağlayan platform bu yıl da bir akşamda bir sezon bitirmemize sebep olacak dizilere sahip gibi:

The Stranger
Harlan Coben’in aynı adlı romanından uyarlanan İngiliz yapımı gerilim dizisinde gizemli bir yabancı, bir adama kusursuz yaşamı üzerinde yıkıcı bir etki yaratacak bir sır söyler ve olaylar gelişir.

Cells At Work

Vücudumuzun içerisinde neler oluyor? Trilyonlarca hücre, hayatta kalabilmemiz için her saniye çalışmak zorunda. Kırmızı kan hücreleri taşıyan oksijenden, beyaz kan hücreleriyle savaşan bakterilere, içindeki kahramanları ve içimizde ortaya çıkan dramları değişik bir gözle izleyeceğimiz Japon manga serisi.

Ragnarok

İskandinav mitolojisinde “kıyamet günü” anlamına gelen Ragnarok, Norveç’teki bir kasabada bir grup gencin sahip oldukları doğaüstü güçleri kullanarak, günümüzdeki iklim koşulları tarafından felakete sürüklenen dünyayı kıyamet denebilecek bu kötü sondan kurtarma çabalarını anlatıyor.

Spinning Out

Eski bir paten sporcusunun hayatına odaklanan dizi; yetenekli patenci Kat’in geçirdiği bir kazanın ardından tekli turnuvalardan çekilmesini ve kariyerine çift olarak devam etmesini işliyor. Kendisi gibi bir gençle partner olan Kat, hem saha içinde hem de saha dışında bir dizi talihsizlikle savaşacaktır.

AJ and The Queen

Başrolünde son zamanların en çok konuşulan TV yıldızı RuPaul’u eski model bir karavanla ülkeyi boydan boya gezen drag queen Ruby olarak görebileceğimiz ilginç bir yol macerası.

Nisman: The Prosecutor, the President, and the Spy

Ülkesi Arjantin’de 1994 yılında gerçekleşen bir terör saldırısı hakkında yürütülen soruşturmada, devlet başkanı Kirchner’i İran’la anlaşmaya varmakla suçlayan ve sonra da evinde intihar ettiği açıklanan Arjantinli savcı Alberto Nisman’ın gizemli ölümünde; Arjantin, İran, İsrail ve ABD arasındaki ilişkilerin ve bunların gizli servislerinin ne gibi bağlantıları olduğunu ortaya koyan küresel bir gerçek suç dizisi.

The Circle
Sadece sosyal medya aracılığıyla iletişim kuran 8 kişinin 100 bin dolar kazanmak için birbirlerini tanımadan ve görmeden, sahte profiller oluşturduğu, arkadaş olup flört ederek birbirlerini puanladıkları eğlenceli bir yapım.

Because This Is My First Life (Ibeon Saengeun Cheoeumira)

Güney Kore yapımı dizide, biri evliliğe sıcak bakmayan, diğeri ise evlenmek isteyen 30’lu yaşlardaki bekar bir erkek ve bir kadının aynı evde yaşamaya başlaması mizahi bir biçimde ele alınmış.

Messiah

Netflix’in bu sezon en çok ses getirecek yapımlardan biri olmaya aday. Modern dünyada hem de ilk kez Ortadoğu’da Hz. İsa olarak dünyaya tekrar döndüğünü iddia eden bir adama odaklanıyoruz. Bir CIA memuru, çevresindeki insanlara aniden görünen ve yarattığı mucizeleri, gerçekte kim olduğu konusunda şüphe uyandıran bu adamı takibe alır ve durum gitgide uluslararası bir davaya dönüşür.

Kipo ve Mucize Yaratıklar Çağı

Mücadeleden vazgeçmeyen küçük bir kız olan Kipo’nun, mutantlarla dolu bir dünyadan evine geri dönme serüvenini anlatan bir aile-çocuk dizisi.

Dracula

Bram Stoker’ın kült eseri Kont Dracula efsanesine farklı bir bakış getirecek olan dizi, Dracula’yı, Doğu Avrupa’daki kökenlerinden Van Helsing’in torunları ve ötesindeki savaşlarına kadar takip ediyor.

Diziler bir yana filmler bir yana. Sinefilleri de unutmayan platformun bu yıl dikkat çeken birkaç filmi ise şu şekilde:

Ghost Stories

4 farklı hikayenin 4 kısa film şeklinde karşımıza çıktığı Hint antoloji-korku filmi. Dehşet saçan yaratıklar, içine girmeye korkacağınız karanlık evler ve tüylerinizi diken diken edebilecek öyküler… Hepsi bu filmde.

A Fall from Grace

Eski kocasının bir ilişkisi olduğunu öğrendiğinden beri kendini çaresiz ve mutsuz hisseden Grace, yeni birisiyle evlenir. Ancak sırlar, kısa süren sevincini ele geçirdiğinde Grace’in savunmasız tarafı şiddete dönüşecektir.

Uncut Gems

Komedi filmlerinin başarılı oyuncusu Adam Sandler’i başrolünde görebileceğimiz filmde; Howard Ratner, New York’ta mücevher satan bir adamdır. Ancak Ratner’ın gözü hep daha yükseklerdedir, zaten yüksek miktarlarda da borcu vardır. Hatta ünlüler için yüksek riskli bahis işi de yapıyordur. Bu sırada başına talih kuşu konar. Ancak bu talih kuşunun sahibi olabilmesi için çok iyi bir oyunculuk performansı sergilemesi şarttır.

Şimdiye kadar izleyicilerine sunduğu belgesellerle “sadece belgesel izliyorum” diyenlerde ciddi bir artışa sebep olan Netflix, 2020’de bu konudaki çalışmalarına devam ediyor:

Rise of Empires: Ottoman

Senaryosunun Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan gibi isimlerin danışmanlığında yazılmasıyla ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken bu belgesel-dizide Fatih Sultan Mehmet dönemi ve İstanbul’un Fethi, bilinenin aksine farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarılacak.

Night On Earth

Dünyamızdan olağanüstü güzellikte gece görüntülerine tanıklık edeceğimiz harika bir doğa belgeseli serisi.

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir