İşlem Yapılıyor
Geleceğe Yatırım
Örnek:

Geleceğe Yatırım

Yazar Attila Köksal, CFA
Hakan Osmanoğlu
Seslendiren Attila Köksal
Yayınevi Scala Yayıncılık

Sizler genç insanlarsınız. Harika beyinlere sahipsiniz. En karmaşık bilgisayar programlarından anlayan, en zor matematik sorularını çözen ve en ince ayrıntılara dikkat eden kişilersiniz.

Ekonomik yönden özgür olmak sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. İstediğiniz evde yaşamak, istediğiniz arabaya binmek, istediğiniz yere gitmek ve daha birçok şey. Tüm bunları ekonomik yönden özgür olduğunuz zaman yapabilirsiniz. Ekonomik yönden özgürlüğün kapısını açan anahtar, parayı iyi tanımaktır. O muhteşem aklınızı para konusunda geliştirmek ister misiniz?

Cevabınız evet ise haydi!.. Parayla olan maceramız başlıyor!

Duymadıklarınız

Attila Köksal - Hakan OsmanoğluAttila Köksal ve Hakan Osmanoğlu’nun finans alanındaki değerli tecrübelerini paylaştıkları Geleceğe Yatırım çalışması, 12-18 yaş gençlerini paranın değeri ve önemi hakkında bilinçlendirmeyi, onlara tasarruf kavramını öğretmeyi ve ileride tasarruflarını nasıl değerlendirebilecekleri konusunda bir altyapı oluşturmayı hedefliyor. Hepsinden önemlisi de yarının yetişkinlerini “geleceğe yatırım yapmak” kavramı ile tanıştırıyor.

Finans ve ekonominin en önemli konu ve kavramlarını basit doğaları ile anlatan Geleceğe Yatırım aslında paranın tüm hikâyesini paylaşıyor. Tasarrufun ve geleceğe yatırımın önemini hayatın evreleri içinde aşama aşama öğretiyor. Heyecanlı ve düşünmeye sevk eden hikayeleri ile de öğretirken eğlendiriyor.

12-18 yaş kuşağının parayla macerası başlıyor

Attila Köksal’ın tecrübesinden gelen anılar ve dersler para dünyasının kapılarını ardına kadar açarken, Türkiye'de yatırımcı eğitimi çalışmalarına önemli katkılarda bulunan, "Finansal Krizin Gizli Doğası" adlı kitabın ve yüzlerce makalenin yazarı Hakan Osmanoğlu’nun eğlenceli üslubu 12-18 yaş kuşağının nabzını yakalıyor.


Attila KÖKSAL, CFA

Attila KöksalAttila Köksal, iş hayatına 1985 yılında Princeton’da Center for International Financial Analysis Inc’te araştırma uzmanı olarak başlamış, 1988-2001 yılları arasında çeşitli banka ve aracı kurumlarda üst düzey yöneticilik yapmıştır.

Köksal, 2002-2012 yılları arasında Standard Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’nin hissedarı olmuş ve Murahhas Üyelik yapmıştır. 2013 yılı başından bu yana Ünlü Menkul Değerler’de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Kariyeri boyunca yatırım bankacılığı, şirket satın alma ve birleşmeleri, halka arzlar, stratejik ortaklıklar ve varlık yönetimi konularında çalışmış ve çeşitli banka, finans kurumu, şirket ve şahıslara danışmanlık hizmetleri vermiştir.

İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Köksal, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olmuş, 1985 yılında Drexel Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmış ve Araştırma Görevlisi ve Öğretim Asistanı olarak çalışmıştır.

Attila Köksal halen Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Başkanı, Avrasya Borsalar Federasyonu Aracı Kuruluş Birlikleri Komitesi Başkanı, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi, CFA Institute Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF)’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Hakan OsmanoğluHakan OSMANOĞLU

Endüstri Mühendisi olan Hakan Osmanoğlu iş hayatına 1997 yılında Üretim Planlama Uzmanı olarak başlamıştır; 15 yıla yakın süredir bankacılık ve finans sektöründe hizmet veren Hakan Osmanoğlu “Finansal Krizin Gizli Doğası” adlı kitabın yazarıdır ve “Pazarlama Biliminde 29 İnsan 29 Kavram” adlı kitabın da yazarlarındandır.

CDCS (Certified Documentary Credit Specialist) ünvanı bulunan Hakan Osmanoğlu aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) İleri Düzey, Türev Ürünler, Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme lisanslarına sahiptir. Osmanoğlu ayrıca “Yatırımcı Seferberliği” çalışmaları kapsamında Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği (TSPAKB) tarafından yürütülen finansal okur-yazarlık projelerinin gönüllü bir üyesidir.