İşlem Yapılıyor
14 Yaşında Bir Genç Kızım Ben
Örnek:

14 Yaşında Bir Genç Kızım Ben

Yazar Deniz Erbulak
Seslendiren Tilbe Saran
Yayınevi Doğan ve Egmont Yayıncılık

Kitabımızın kahramanı Özge’nin kafası biraz karışık.

Özge konuşmaya başladığında aşağıdakilerden hangisi onu durdurabilir?

A) Acaba Orçun onu gerçekten seviyor mu?

B) Hayatının en önemi partisi için aldığı bluz arkadaşında da olabilir mi?

C) Sınıflarına yeni gelen Fırtınay'ın verdiği güzellik tavsiyelerine uymalı mı?

D) Erkek kardeşinin peşinde koştururken nefesinin kesilmesi.

Duymadıklarınız

Deniz Erbulak

1971 Manisa doğumluyum. Okuma yazmayı öğrenir öğrenmez ilk hikâye denememi yazdım. İlk ve orta öğrenimimi Manisa’da tamamladım. Ortaokul ve lisede kitap okumaya, hikâye ve denemeler yazmaya devam ettim. 1992 yılında Akdeniz Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 1996-1999 yılları arasında KKTC Lefkoşa ve 1999-2008 yılları arasında Manisa’da jeoloji mühendisi olarak çalıştım. Aldığım mühendislik eğitimi ve severek yürüttüğüm çalışma hayatıma rağmen yazmaya her zaman devam ettim. 2003 yılında 5-7 yaş grubu çocuklar için yazıp resimlediğim altı hikâye kitabım yayınlandı. 2007 yılında ilk gençlik romanım 14 Yaşında Bir Genç Kızım Ben ve serinin devamı niteliğinde olan Sürpriz Tatil, Eyvah Zikzak Çiziyorum, Yaz Maceralarım ile Bu Hayat Benim serisine ait Yakın Dostlar ve Sırlar ve Hayaller adlı kitaplarım okurlara ulaştı. Manisa’da ailemle birlikte yaşıyorum. Beni daima destekleyen eşim, iki oğlum ve yazmaya duyduğum heves benim en önemli yaşama sebeplerim.


Tilbe Saran

Tilbe Saran 21 Mayıs'ta İstanbul’da doğdu. St Benoit Fransız Lisesi’nin ardından, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. 1986 yılında Dormen Tiyatrosu'nda başladığı profesyonel tiyatro hayatını, Kenter Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu, Semaver Kumpanya ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda sürdürdü. Çeşitli sinema, televizyon ve radyo  projelerinde rol aldı.

16. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali Açılışı'nda, Zuhal Olcay ile birlikte tiyatro şarkıları seslendirdi. Fransa’da Türkiye Sezonu projesi çerçevesinde, 2009-2010 sezonunda Paris’te sahnelenen, Sedef Ecer’in fransızca olarak kaleme aldığı “Sur Le Seuil – Eşikte” adlı oyunun Türk oyuncularından biriydi ve oyun; 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’de okuma tiyatrosu şeklinde oynandı.

Hem yönetmen hem oyuncu olarak sahneye geri döndüğü "Düğün" oyunu ve Caner Alper'in yazıp yönettiği, "Sevgi" rolü ile Altın Portakal kazandığı "Zenne" filminin ardından İntikam dizisinde Yağmur karakterinin annesi Hale’yi Tilbe Saran canlandırdı.

Son projesi Serdar Biliş'in rejisi ile provaları devam eden "Savaş" oyunudur. Halen Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Seslendirme çalışmaları devam etmektedir.

Ödüller:

2011 - Zenne ( M. Caner Alper & Mehmet Binay ) - 48. Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

2008 - Cesaret Ana ve Çocukları (Semaver Kumpanya) - Sadri Alışık Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

2008 - Koca Bir Aşk Çığlığı (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Lions, En İyi Kadın Oyuncu

2006 - Nathalie (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2004 - Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Ankara Sanat Kurumu, En İyi Kadın Oyuncu - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2002 - Tek Kişilik Şehir (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu

1998 - Alacaklılar (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

1996 - Abélard ve Héloise (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1995 - Çalıkuşu (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Magazin Gazetecileri Derneği, En İyi Kadın Oyuncu

1993 - Tartuffe (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1991 - Vanya Dayı (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1990 - Kral Lear  (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1986 - Hangisi Karısı (Dormen Tiyatrosu) - Lions, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

ödüllerine layık bulunmuştur.