İşlem Yapılıyor
Gece Çiçeği İstanbul
Örnek:

Gece Çiçeği İstanbul

Yazar Nazlı Eray
Seslendiren Tilbe Saran
Yayınevi Doğan ve Egmont Yayıncılık

Gece Çiçeği İstanbul, küçük Nazlı, sınıf arkadaşı Osman ve birbirinden renkli karakterlerle unutulmaz bir İstanbul macerası. Kuledibi’nde başlayan bu esrarengiz masal sizi büyülü bir gerçekliğe savurup şehrin dört köşesine taşıyacak. Hayalle gerçeğin birbirine karıştığı bu macera soluksuz bir okuma keyfi sunuyor.

Duymadıklarınız

Nazlı Eray

Ankara’da doğdu, İngiliz Kız Ortaokulu, İstanbul Arnavutköy Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduktan sonra Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda tercüman olarak çalıştı.

Edebiyatçılar Derneği’nin kurucuları arasında yer alan ve Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası Yazarlar Birliği’nin (PEN) üyesi olan Eray, ABD Iowa Üniversitesi’nin onursal üyesidir. Henüz ortaokuldayken yazmaya başlayan yazarın sıra dışı kalemi ve hayal gücü, seriye renk katıyor.

Yazın tarihimizde önemli bir yer tutan masal anlatma geleneği, modern çağda da çocukların dünyasına renk katıyor. Bu fikirden hareketle hazırlanan Usta Kalemlerden Masallar serisi, Türkiye’nin en sevilen yazarlarıyla küçük okurları buluşturuyor. Bir solukta okunan hikâyelerin, yaratıcı çizimler ve kapak tasarımlarıyla harmanlandığı dizi, edebiyatımıza değer katan usta yazarları bir araya getiriyor.Tilbe Saran

Tilbe Saran 21 Mayıs'ta İstanbul’da doğdu. St Benoit Fransız Lisesi’nin ardından, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. 1986 yılında Dormen Tiyatrosu'nda başladığı profesyonel tiyatro hayatını, Kenter Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu, Semaver Kumpanya ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda sürdürdü. Çeşitli sinema, televizyon ve radyo  projelerinde rol aldı.

16. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali Açılışı'nda, Zuhal Olcay ile birlikte tiyatro şarkıları seslendirdi. Fransa’da Türkiye Sezonu projesi çerçevesinde, 2009-2010 sezonunda Paris’te sahnelenen, Sedef Ecer’in fransızca olarak kaleme aldığı “Sur Le Seuil – Eşikte” adlı oyunun Türk oyuncularından biriydi ve oyun; 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’de okuma tiyatrosu şeklinde oynandı.

Hem yönetmen hem oyuncu olarak sahneye geri döndüğü "Düğün" oyunu ve Caner Alper'in yazıp yönettiği, "Sevgi" rolü ile Altın Portakal kazandığı "Zenne" filminin ardından İntikam dizisinde Yağmur karakterinin annesi Hale’yi Tilbe Saran canlandırdı.

Son projesi Serdar Biliş'in rejisi ile provaları devam eden "Savaş" oyunudur. Halen Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Seslendirme çalışmaları devam etmektedir.

Ödüller:

2011 - Zenne ( M. Caner Alper & Mehmet Binay ) - 48. Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

2008 - Cesaret Ana ve Çocukları (Semaver Kumpanya) - Sadri Alışık Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

2008 - Koca Bir Aşk Çığlığı (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Lions, En İyi Kadın Oyuncu

2006 - Nathalie (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2004 - Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Ankara Sanat Kurumu, En İyi Kadın Oyuncu - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2002 - Tek Kişilik Şehir (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu

1998 - Alacaklılar (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

1996 - Abélard ve Héloise (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1995 - Çalıkuşu (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Magazin Gazetecileri Derneği, En İyi Kadın Oyuncu

1993 - Tartuffe (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1991 - Vanya Dayı (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1990 - Kral Lear  (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1986 - Hangisi Karısı (Dormen Tiyatrosu) - Lions, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

ödüllerine layık bulunmuştur.