İşlem Yapılıyor
Destina
Örnek:

Destina

Yazar Mine G. Kırıkkanat
Seslendiren Mine G. Kırıkkanat
Yayınevi Seslenen Kitap

Bu romanda yazılı herşey doğru, hiç bir şey gerçek değildir …

Henüz yaşanmamış yakın bir geleceği anlattığı Destina'da "Bu romanda yazılı her şey doğru, hiçbir şey gerçek değildir" diyor Mine G. Kırıkkanat.

Bu yakın gelecekte, İstanbul Küresel Yönetişim'in idaresine geçmiş, Türkler de göç ettikleri farklı ülkelerde asimilasyona uğramıştır. Haç ile Hilal'in savaşı sona ermiş, yerini Hıristiyanlığın mezhep çatışması almıştır. Bu savaşın galibini, Roma'nın ilk Hıristiyan imparatoru ve Konstantinopolis'i başkent yaparak Hıristiyanlığa armağan eden Büyük Konstantin'in soyundan gelen bir vârisin bulunması ya da tam tersi ortadan kaldırılması belirleyecektir. Konuya ve bölgeye hâkim olmaları nedeniyle seçilen üç Türk ajan, rüyaların izinden giderek çıktıkları zaman yolculuğunda kıyasıya bir mücadelenin tam ortasında bulacaklardır kendilerini.

Soluk soluğa bir maceranın film kareleri gibi aktığı, müthiş bir hayal gücünün ürünü Destina, okurun elinden bırakamayacağı ve uzun süre etkisinden kurtulamayacağı son derece çarpıcı bir roman.

Duymadıklarınız

Mine G. Kırıkkanat

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Gazeteciliğe Cumhuriyet Gazetesi'nin İspanya muhabiri olarak başladı, Cumhuriyet Gazetesi Fransa temsilciliğine getirildi.

1992 yılında Milliyet Gazetesi'ne geçti. 1996 yılında Milliyet Fransa muhabirliğiyle birlikte, Radikal Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. 2005-2010 yılları arasında köşe yazılarını Vatan Gazetesi'nde devam ettirdi. Daha sonra kendi deyimi ile 'yuvaya dönen' yazar, 2010 sonbaharından itibaren yazılarını Cumhuriyet Gazetesi'nde sürdürüyor. Fransızca TV5 Monde kanalının yabancı gazeteciler ekibinde yer alıyor. Mine Kırıkkanat çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor ve tek çocuk annesidir.

Mine G. Kırıkkanat Destina'yı Seslenen Kitap stüdyosunda Mayıs 2015'te seslendirdi.

Kubilay Akaydın
15.07.2015 00:00

Mine hanımdan daha öncekiler gibi yine müthiş bir kitap, insanın ufkunu açıyor .Türkiye'nin gidişatı ne yazık ki kitapta yer alan öngörüyü haklı çıkaracak gibi görünüyor. Dünya ya hakim olan güçler sanırım orjinali Winston Churcill'e ait olan "Türkiye Türklere Bırakılamayacak Kadar Değerlidir" sözünde yer alan görüşlerinden hiç vazgeçmeyecekler ve biz de bunu haklı çıkarmak için ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmayacağız. Anlayana Mine hanım alarm zili görevini yapmış. Emeğine sağlık.