İşlem Yapılıyor
Karahindiba
Örnek:

Karahindiba

Yazar Sinan Sülün
Seslendiren Sertaç Demir
Yayınevi Sel Yayıncılık

Tanrı benden bir ısırık almış, tadımı beğenmemiş, bir kenara fırlatıvermişti."Karahindiba, her dört kişiden birinin işsiz olduğu, otuz kişilik bir iş kadrosuna beş bin kişinin başvurduğu, üniversite mezunlarının asgari ücret + prim + yol formülü ile bile iş bulamadığı, iş görüşmelerinde "Eğer ormanda bir canlı olsaydınız ne olurdunuz?" gibi garip sorular soran insan kaynakları uzmanlarının ve sigortanın olmazsa olmaz olduğu gerçek ama bir o kadar da fantastik bir dünyayı, mizahın teselli edici, lezzetli dilini kullanarak anlatıyor.Sinan Sülün ilk hikâye kitabı Karahindiba'da fonda duyulan hevesli bir uğultuyu heyecanlı kalp çarpıntılarıyla dengeliyor ve sıkı bir yazarın geleceğinin müjdesini veriyor.Okuyun, pişman olmayacaksınız."-Metin Üstündağ

Duymadıklarınız

Yazar Hakkında

SİNAN SÜLÜN, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Anabilim dalında okudu. Hayvan Kültür Sanat Dergisi’nde ve Zipİstanbul dergilerinde editör olarak çalıştı. Birikim, Atlas Tarih, İstanbulArt News, Psikeart, Notos, Ot Dergi, egoistokur gibi birçok dergi, gazete, internet sitesinde yazıları yayınlandı.

Halen özel bir şirkette Eğitim Uzmanı olarak çalışmaktadır. Karahindiba ilk kitabıdır.
Tohumları Dört Bir Yana Uçuşan Karahindibalar

Karahindiba, üfleyince uçan bir çiçek... Karahindiba, tohumlarını taşıyan çiçek kömeçlerinin beyaz toplara dönüşmesi ve bu beyaz topçukları oluşturan meyve kapçıklarının en hafif rüzgârda bile uçup çevreye dağılmasıyla bilinen bir bitki. Tohumların dört bir yana uçuşup gökyüzünde savrulan her bir karahindibanın gittikleri yerlerdeki hayatlarını merak etmeyeniniz var mı? Adnan Çubuk karakterini canlandıran Sertaç Demir, tohumları dört bir yana dağılan Karahindiba çiçeği misali, farklı yerlere savrulan Adnan Çubuk’ların yaşamına ayna tutuyor.

Sinan Sülün'ün gündelik hayattaki toplumsal ilişkileri, işsizliği ve trajikomik iş görüşmelerini konu alan kitabı Karahindiba Mask-Kara Tiyatrosu tarafından oyunlaştırıldı.

Sertaç Demir tarafından uyarlanan oyunun yönetmenliğini Cevdet Bayram üstlendi.

Oyun Sertaç Demir'in tek kişilik performansıyla izleyiciye sunuluyor.

Sertaç Demir aynı zamanda Karahindiba kitabını İstanbul'da Seslenen Kitap stüdyosunda seslendirdi. Sinan Sülün'ün ilk kitabı olan Karahindiba'da Aralık, Mavi Pelikan ve Karahindiba olmak üzere 3 hikaye bulunuyor.


Berat G. GENC
10.11.2015 00:00

Müthiş çarpıcı ve hoş bir kitap. Tasfirler oldukça başarılı ve gerçekten hayatlarımıza dokunuyor, hayatlarımızdan geçiyor, akıyor, akıtıyor. Bazı bölümlerde beni çok güldürdü. Bazen de elimdekilerin değerini hatırlattı, şükrettirdi. Çok keyif aldım kısacası.