İşlem Yapılıyor
Akıldışı Sevgilerimle
Örnek:

Akıldışı Sevgilerimle

Yazar Dan Ariely
(Çev: Müge Çavdar)
Seslendiren Burak Pulat
Yayınevi Optimist Kitap

Dan Ariely, okurların büyük bir ciddiyetle sordukları en tuhaf soruları yanıtlıyor!

New York Times'ın satış rekorları kıran yazarı Dan Ariely, Wall Street Journal'da yayınlanan "Ariely'e Sorun" adlı köşesindeki yazılarının bir antolojisini sunuyor.

-Borsanın istikrarsız ortamında bahse girerken soğukkanlılığınızı koruyabilmek için neler yapabilirsiniz?

-Birinin sigarayı bırakmasını sağlamanın en iyi yolu nedir?

-Bir açık büfeye yaptığınız yatırımda en yüksek getiriyi nasıl elde edersiniz?

-İnsan ruhuna bir fiyat biçmek mümkün müdür?

-Bir Rolex'e binlerce dolar ödemeyi herhangi bir şekilde akla uygun olarak meşrulaştırabilir misiniz?

Duymadıklarınız

Dan Ariely

Dan Ariely, Duke Üniversitesi’nde, Psikoloji ve Davranışsal İktisat dalında James B. Duke profesörüdür. Fuqua İşletme Fakültesi, Bilişsel Nöroloji Merkezi, Ekonomi Bölümü ve Tıp Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Dan, bilişsel psikoloji ve iş yönetimi alanlarında doktora yapmıştır. Çalışmaları, New York Times,Wall Street Journal, Washington Post, Boston Globe, Business 2.0, Scientific American ve Science’da yayınlanmıştır. CNN ve CNBC televizyonlarına çıkmakta ve American Public Media’nın Marketplace radyosunda düzenli olarak yorumculuk yapmaktadır. Eşi ve iki çocuğuyla Kuzey Karolina Durham’da yaşamaktadır.
Burak Pulat

1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi’nde sırasıyla önce İngiliz Dili Eğitimi, sonra da Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümlerini bitirdi. Başkent İletişim’de Dublaj eğitimini tamamladı. Birçok dizi ve sinema filminde seslendirme yapan Burak Pulat, uzun yıllar çeviri ve seslendirme yapmıştır. Dublaj hayatına yerli dizi ve reklam dublajı yaparak devam ederken halen Erler Film’de Dublaj Yönetmen Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Oyuncular Sendikası’nın kurucu üyelerindendir.