İşlem Yapılıyor
5N1İK
Örnek:

5N1İK

Yazar S. Cihangir Kavuncu
Seslendiren Ali Hocaoğlu
Yayınevi Hümanist Ktap

İnsan Kaynakları alanının duayen yöneticilerinden S. Cihangir Kavuncu'nun deneyimlerini derlediği keyifli bir kaynak kitap olan 5N1İK, İnsan Kaynaklarına çok yönlü bir bakış açısıyla gerçek hayata dokunan yorumlar getiriyor.

Süleyman Cihangir Kavuncu'nun 5N1İK kitabını Ali Hocaoğlu seslendirdi.

Duymadıklarınız

Yazarın kitapla ilgili mesajı:

"İnsan Kaynakları konusunda yazılmış pek çok eser var. Bu eserler genelde teoriyi anlatıyor ya da belli bir konuya odaklanıyor. Oysa İnsan Kaynakları, çalışma alanı olarak teorinin pratiğe dönüşmesinin çok zor olduğuna inandığım bir alan. Dış etkilerin, yönetimsel anlayış ve bakış açılarının İnsan Kaynakları uygulamalarını genelde teoriden uzaklaştırdığını düşünüyorum.

Şirketler, kurumsal yapılarının içinde İnsan Kaynakları'nı "ikincil" veya "diğer" yönetim olarak tanımlıyorlar. Büyük bazı çok uluslu şirketlerde bu durum tersine olsa da genel yaklaşım bu şekilde."


Yazar Hakkında

Süleyman Cihangir Kavuncu, İşletme yüksek lisans derecesini Bridgeport Üniversitesi’nden almış ve iş yaşamına 1983’te Arthur Andersen denetim şirketinde Denetçi olarak başlamıştır.

1985-1989 yılları arasında Interbank Fon Yönetimi’nde Yabancı Fonlar Müdürü olarak  çalışan Kavuncu, ardından sırasıyla Coca-Cola’da önce Finansman Müdürlüğü ve daha sonra İnsan Kaynakları Yönetmenliği, Çukurova Holding İdari İşler Koordinatörlüğü ve Colgate Palmolive İnsan Kaynakları Direktörlüğü yapmıştır.

2004 yılında Koçbank’a Insan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Kavuncu, Ekim 2006’dan bu yana Yapı Kredi’de Insan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve Mayıs 2011’den bu yana İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimin’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir.

Süleyman Cihangir Kavuncu'nun 5N1İK kitabını Ali Hocaoğlu seslendirdi.

Filiz Kavaklıoğlu
16.11.2015 00:00

Seslenen kitabı seviyorum. Okuma fırsatı bulamadığım zamanlarda-örneğin yolda- kitap dinlemeyi seviyorum. Cihangir Bey ile uzun yıllar aynı kurum için çalıştık. Her yöneticinin bir IK'cı oldugunun unutulmaması gerektiğini, kitabın teoriden cok tecrübeye dayalı olduğunu ve okunması gerektiğini düşünüyorum. Kitabı henüz alma fırsatı bulamamıştım ve merak ediyordum. En kısa zamanda dinlemeye başlayacağım. Teşekkürler, Filiz Kavaklıoğlu