İşlem Yapılıyor
Akıldışının Mantığı
Örnek:

Akıldışının Mantığı

Yazar Dan Ariely
(Çev: Asiye Hekimoğlu)
Seslendiren Burak Pulat
Yayınevi Optimist Kitap

KISA KİTAP - Bu kitap Optimist Yayınları tarafından orjinaline uygun olarak kısaltılmıştır.

New York Times'ın Satış Rekorları Kıran Kitabı Akıldışı Ama Öngörülebilir'in Yazarından.

Doğrusu, bilgisayarlar kadar mantıklı olmayışımız bir eksiklik değil, aksine ayırt edici bir özellik.

Bu aydınlatıcı ve enfes kitapta, duygusal yanımızın akılcı yanımıza eninde sonunda nasıl baskın geldiğini göreceksiniz. Görmezden geldiğiniz tatsız gerçekler artık tam karşınızda! -ChrisAnderson, Wired dergisi yayın yönetmeni, Uzun Kuyruk ve Bedava'nın yazarı

Ona her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Neyse ki Dan, yakın zamanda tükenmeyecek bir kaynak. -Seth Godin

Duymadıklarınız

KISA KİTAP Nedir?
Teknolojik gelişmelerin hayatın her alanını etkilediği bir dönemde yaşıyoruz. Her gün yeni kavramlar, yeni iş modelleri, yeni stratejiler ve yeni iletişim kanallarıyla tanışıyoruz.
Tüm düşünce ve davranış kalıplarımız yeniden şekilleniyor. Eski alışkanlıklarımız ve düşünce biçimlerimiz, yeni gerçekliği anlamlandırmaya yetmiyor. Enformasyonun önemi gittikçe daha da belirginleşiyor ve ister yönetici ister çalışan olalım, eskiye oranla daha çok okuma, daha çok öğrenme ihtiyacı hissediyoruz.
Ancak günümüzün yoğun temposu altında herkesin 350-400 sayfalık kitapları okumaya fırsat bulamayacağını da biliyoruz. Bu nedenle, Seslenen Kitap-Optimist Kitap işbirliğiyle, iş dünyasının önde gelen düşünürlerinin eserlerini yeni bir formatta sunuyoruz.
Yeni fikirlerle iş dünyasına yön veren isimlerin eserlerini, deneyimli editörlerin titizlikle yürüttüğü özel bir çalışmayla, sesli kısa kitaplara dönüştürüyoruz. Kitapları kısaltırken kitabın özünün korunmasına önem gösteriyoruz. Kitapların kısaltılması sırasında kitabın dışına çıkarılan içerik, kitap içinde destekleyici önemi olan ancak çıkarıldığında kitabın hem anlatım tarzını hem de etkisini değiştirmeyecek içerik oluyor.
Dan Ariely’nin çok okunan eserleriyle başladığımız bu koleksiyon, hızla genişlemeye devam edecek.

Dan Ariely

Dan Ariely, Duke Üniversitesi’nde, Psikoloji ve Davranışsal İktisat dalında James B. Duke profesörüdür. Fuqua İşletme Fakültesi, Bilişsel Nöroloji Merkezi, Ekonomi Bölümü ve Tıp Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Dan, bilişsel psikoloji ve iş yönetimi alanlarında doktora yapmıştır. Çalışmaları, New York Times,Wall Street Journal, Washington Post, Boston Globe, Business 2.0, Scientific American ve Science’da yayınlanmıştır. CNN ve CNBC televizyonlarına çıkmakta ve American Public Media’nın Marketplace radyosunda düzenli olarak yorumculuk yapmaktadır. Eşi ve iki çocuğuyla Kuzey Karolina Durham’da yaşamaktadır.


Burak Pulat

1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi’nde sırasıyla önce İngiliz Dili Eğitimi, sonra da Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümlerini bitirdi. Başkent İletişim’de Dublaj eğitimini tamamladı. Birçok dizi ve sinema filminde seslendirme yapan Burak Pulat, uzun yıllar çeviri ve seslendirme yapmıştır. Dublaj hayatına yerli dizi ve reklam dublajı yaparak devam ederken halen Erler Film’de Dublaj Yönetmen Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Oyuncular Sendikası’nın kurucu üyelerindendir.