İşlem Yapılıyor
Akıldışı Ama Öngörülebilir
Örnek:

Akıldışı Ama Öngörülebilir

Yazar Dan Ariely
(Çev: Asiye Hekimoğlu, Filiz Şar)
Seslendiren Burak Pulat
Yayınevi Optimist Kitap

KISA KİTAP - Bu kitap Optimist Yayınları tarafından orjinaline uygun olarak kısaltılmıştır.

New York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun süre birinci sırada yer alan Akıldışı Ama Öngörülebilir'in Optimist Yayınları tarafından kısaltılmış bu baskısında, Duke Üniversitesi öğretim üyelerinden davranışsal iktisatçı Dan Ariely, hem mevcut ekonomik krizin temel nedenlerinden bazılarını hem de kararlarımızı şekillendiren gizli kuvvetleri araştırıyor.

Duymadıklarınız

KISA KİTAP Nedir?

Kısa Kitaplar dünyada genellikle kitapların sesli uyarlamalarında kullanılmaları ile bilinirler. Kültür kitapları (yetişkin kitapları) genellikle okuyucuların içlerinden okumaları düşünülerek yazıldığı için (içten okumak sesli okumaya göre daha hızlıdır) birçok kitap sesli okunduğunda 10 ila 20 saat arasında sürebilir. Bu tür uzun kitaplar "Kısa Kitap" olarak sesli hale getirilir.

Kitapların kısaltılması yayınevi editörleri ve/veya kitabın yazarı tarafından yapılır.  Kitaplar kısaltılırken sadece seçili içerik kitabın dışına çıkarılır ve kitabın özünün korunmasına önem gösterilir. Özellikle kurgu dışı kitapların kısaltması sırasında kitabın dışına çıkarılan içerik yazar veya yayınevi editörleri tarafından seçilen, kitap içinde destekleyici önemi olan ancak çıkarıldığında kitabın hem anlatım tarzını hem de tekisini değiştirmeyecek içerik olur.

Dan Ariely'nin kitapları Optimist Yayınevi tarafından orjinaline uygun olarak kısaltılmıştır. Bu Kısa Kitap'lar daha önce farklı projelerde çeşitli kurumlar ve okuyucular tarafından tarafından takip edilmiştir.

Dan Ariely

Dan Ariely, Duke Üniversitesi’nde, Psikoloji ve Davranışsal İktisat dalında James B. Duke profesörüdür. Fuqua İşletme Fakültesi, Bilişsel Nöroloji Merkezi, Ekonomi Bölümü ve Tıp Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Dan, bilişsel psikoloji ve iş yönetimi alanlarında doktora yapmıştır. Çalışmaları, New York Times,Wall Street Journal, Washington Post, Boston Globe, Business 2.0, Scientific American ve Science’da yayınlanmıştır. CNN ve CNBC televizyonlarına çıkmakta ve American Public Media’nın Marketplace radyosunda düzenli olarak yorumculuk yapmaktadır. Eşi ve iki çocuğuyla Kuzey Karolina Durham’da yaşamaktadır.


Burak Pulat

1976 yılında Zonguldak’ta doğdu. TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi’nde sırasıyla önce İngiliz Dili Eğitimi, sonra da Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümlerini bitirdi. Başkent İletişim’de Dublaj eğitimini tamamladı. Birçok dizi ve sinema filminde seslendirme yapan Burak Pulat, uzun yıllar çeviri ve seslendirme yapmıştır. Dublaj hayatına yerli dizi ve reklam dublajı yaparak devam ederken halen Erler Film’de Dublaj Yönetmen Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Oyuncular Sendikası’nın kurucu üyelerindendir.