İşlem Yapılıyor
Haldun Taner Hikayeleri
Örnek:

Haldun Taner Hikayeleri

Yazar Haldun Taner
Seslendiren Gülse Birsel

Bu kitabın tüm gelirleri Dünya Göz Vakfı'nın "Gören Gönüller" projesi kapsamında görme engelli ve az gören lise-üniversite öğrencilerine fonksiyonel akıllı telefonlar sağlanmak için kullanılacaktır.

Dinleyeceğiniz "Haldun Taner'den Hikayeler" isimli sesli kitap Haldun Taner'in 1948 - 1968 arasında yazdığı hikayelerden seçilen 10 hikayeden oluşuyor. Bu hikayeler farklı başlıklar altındaki çeşitli kitaplar içinde yıllar içinde yayımlandı ve halen YKY tarafından yayınlanan Haldun Taner'in öykü kitapları içinde yer almaktadır. Bu sesli çalışma için seçilen 10 ürünün birarada bulunduğu bir basılı kitap yoktur, bu hikayeler Dünya Göz Vakfının Gören Gönüller projesi için Gülse Birsel ve Demet Taner tarafından seçilmiş ve seçilen hikayeler Gülse Birsel tarafından seslendirilmiştir.

Duymadıklarınız

Gülse BirselHaldun Taner Hikayeleri kitabı Dünya Göz Vakfı'nın "Gören Gönüller" projesi kapsamında yapılan bir çalışmadır.

Proje kapsamında Haldun Taner'in 10 adet hikayesini Gülse Birsel Seslenen Kitap stüdyosunda 2016 yılının Ocak - Mart ayları arasında seslendirdi.

Dünya Göz Vakfı "Gören Gönüller" projesini böyle anlatıyor:

"Herkesin Dünyasına Işık Olacağız” misyonuyla başladığımız çalışmalarımızla, bugüne kadar yaşlı, genç, çocuk demeden ülkemizin farklı coğrafyalarında yaşayan binlerce göz sağlığı sorunu yaşayan insanımızın dünyasına ve hayallerine dokunduk. Şimdi de “Gören Gönüller” projesi kapsamında görme engelli ve az gören lise-üniversite öğrencilerinin bilgiye erişimlerinde kolaylık sağlayarak eğitimlerini desteklemek ve onları günlük yaşamlarında başkalarından bağımsız kılmak amacıyla  “Akıllı Telefon” projemizi başlattık. Görme engellilere yönelik tasarlanan bu akıllı telefon; renk bulma, renk tanıma, OCR (evrak tarama ve okuma), kontraslı büyüteç (az görenlere yönelik) ve SOS (alarm butonu) gibi özelliklere sahiptir. Şimdiye kadar 300 görme engelli ve az gören kişiye ulaştırdığımız akıllı telefonları yardımseverlerin değerli bağışlarıyla daha fazla görme engelli ve az görenlerle buluşturmayı hedefliyoruz.
 
Gülse Birsel’ in “Gören Gönüller” projesi yararına seslendirdiği “Haldun Taner Hikayeleri”ni dinledikçe bu projemize katkı sağlayacak ve daha fazla sayıda görme engelli gencimizi akıllı telefonlarla buluşturacaksınız.Rıza Selçuk Saydam
07.08.2017 00:00

Çok keyifliydi, çok teşekkürler!