İşlem Yapılıyor
İki Şiirin Arasında
Örnek:

İki Şiirin Arasında

Yazar Yekta Kopan
Seslendiren Beyti Engin
Yayınevi Can Yayınları

Yaşamın uzamış anlarından kurduğu öykülerini okura emanet eden bir yazar Yekta Kopan. Ruhumuza nereden sızdığını bilmediğimiz yüzleşmelerin izdüşümleri onun kaleminden bize ulaştığında kendi hesaplaşmalarımıza dönüşür. Farkına bile varmadığımız küçük anlarımız, yaşamımıza dağılır, genişler, sonra da hep sürer. Ya bir Yekta Kopan öyküsüdür onlar artık ya da unutulmuş bir yerde yazarlarını beklemişlerdir.

Zam çok fena bir şey. Babam her sabah, "Allah belalarını versin, yine zam yapmışlar şerefsizler!" diyor. Sinirle atıyor gazeteyi yere. "Düzgün koysana şunu!" diyor annem, yerden kaldırıp katlıyor. Ona kalsa boş yere para veriyoruz bu kâğıt parçalarına, zaten hep insanın içini karartan haberler veriyorlar. "Bir zevkim var şu yalan dünyada, ona da karışma kadın!" diyor babam. Annem yeleğinin eteklerini çekiştiriyor. Öyle işte, dünya yalan.

Duymadıklarınız

YEKTA KOPAN, 1968’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri adlı kitabı 2002 Sait Faik Hikâye Armağanı’na, Karbon Kopya adlı kitabı 2007 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne, Bir de Baktım Yoksun adlı kitabı da 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne ve 2010 Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulundu. Çocuk kitabı Burun 2009’da yayımlandı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi. 2013’te Aile Çay Bahçesi adlı romanı yayımlandı.


İki Şiirin Arasında'yı İstanbul'da Seslenen Kitap stüdyosunda tecrübeli oyuncu Beyti Engin seslendirdi.
Cemile Torun
20.04.2016 00:00

Yekta Kopan, Türkiye edebiyatının yüz akı yazarlarından biri, duygusu, akıcı ve sürükleyici uslübu şahane ve benim hayranı olduğum yazarlarımdandır. En son İki Şiirin Arasında adlı kitabını okumuş hatta bloğumda tanıtım yapmıştım keyifle, dilerim okuru da dinleyicisi de bol olsun.