İşlem Yapılıyor
Ay Tedirginliği
Örnek:

Ay Tedirginliği

Yazar Özen Yula
Seslendiren Özlem Ünaldı
Cem Baza

Bir kadın, bir adam, bir giz ve birçok cinayet...

Özen Yula'nın yazdığı oyunda Özlem Ünaldı ve Cem Baza başrolleri paylaşıyorlar. 1950'lerin İstanbul'unda denize yakın tenha bir parkta geçen oyun, bir zamanların insanlarına dair tehlikeli bir hikaye anlatıyor.

2001 yılında Afife Ödülleri'nde Özen Yula'ya Cevat Fehmi Başkut Yılın En Başarılı Oyun Yazarı ödülünü kazandıran "Ay Tedirginliği", ılık biz bahar gecesi karşılaşan ve kopamayacakları bir oyuna giren bir kadınla bir adamın sırlarla örülü geçmişlerini ve hayatlarının kesişmesini konu ediniyor.

Duymadıklarınız

"Ay Tedirginliği", Özen Yula'nın 1996 tarihli oyunu, Seslenen Kitap "Performans" serisinin ilk okuma tiyatrosu. Özen Yula'nın "Ay Tedirginliği" oyunu bugüne kadar birçok tiyatroda farklı oyuncular ve yönetmenler tarafından sergilendi. Şimdi "Ay Tedirginliği" usta oyuncular Özlem Ünaldı ve Cem Baza tarafından Seslenen Kitap için okuma tiyatrosu formatında seslendirildi.Özen Yula

Eskişehir’de dünyaya geldi.
Mersin, Şanlıurfa, Gaziantep’te geçen çocukluğundan sonra lise son sınıfı ABD’de Oregon’da West Albany High School’da tamamladı.
Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Doktorasını tez aşamasında bırakıp İstanbul’a yerleşti.
Edebiyat, tiyatro alanında eserler verdi. Editörlük, reklam metni yazarlığı, kreatif direktörlük, tiyatro alanında yazarlık ve rejisörlük yaptı.
Oyunları on dört dile çevrildi. ABD, Almanya, İtalya, İsveç, İsviçre, Fransa, Bosna, Belarus, Finlandiya, Polonya gibi ülkelerde oyunlarının prodüksiyonları ya da okumaları yapıldı. Çeşitli Avrupalı yazarlarla ortak projelerde görev aldı. ABD, Fransa, Macaristan, Polonya, Ukrayna ve Bulgaristan’da çeşitli antolojilerde oyunları basıldı.
2010 yılında ABD’de Cleveland’da “Creative Fusion” programına seçilen ilk sanatçı olarak Cleveland State University’de ders verip üniversitede ve Cleveland Public Theatre’da yazdığı oyunları sahneledi.
2014-2015 arasında Besteci-piyanist Fazıl Say’la “Hermias-Yunus Sırtındaki Çocuk” ve “Stelyanos Hrisopulos Gemisi” eserlerinde yazar ve yönetmen olarak çalıştı. 
Haldun Taner Öykü Ödülü, Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü, Afife Ödülleri Cevat Fehmi Başkut En Başarılı Yazar Ödülü, İsmet Küntay En İyi Oyun Yazarı, Sevda Şener Tiyatro Yazarlığı Ödülü gibi ödülleri vardır.


sevgi
02.05.2016 00:00

Usta oyuncular Özlem ÜNALDI ve Cem BAZA nın yüreğine sağlık..