İşlem Yapılıyor
TED Gibi Konuş
Örnek:

TED Gibi Konuş

Yazar Carmine Gallo
(Çev: Figen Bingül)
Seslendiren Ayberk Dilmen
Yayınevi Aganta

Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. "Paylaşmaya değer fikirler" sloganıyla anılan, insanları bu denli etkileyen 18 dakikalık TED konuşmaları internette 4 milyardan fazla izlendi. Peki niçin? Bu kadar çok insanı bu kadar etkileyen konuşmaların sırrı ne? Etkili, ikna edici, ilham veren bir sunum yapmak için en çok neye gereksinim duyarız? Yetenek?

Hayır, bildiğiniz gibi değil. Topluluk önünde konuşmak o kadar da korkutucu değil. Carmine Gallo'nun, Wall Street Journal çoksatar listesine girmiş bu kitabı, 100'den fazla TED konuşmasının çözümlemesi, TED'in en sevilen konuşmacılarıyla söyleşiler, psikoloji, nörobilim ve iletişim uzmanlarının görüşlerini bir araya getiriyor.

Ted Gibi Konuş'u Ayberk Dilmen'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Carmine Gallo
Carmine Gallo, çok satan The Presentation Secrets of Steve Jobs (Steve Jobs’un Sunum Sırları) kitabının yazarı, dünyanın önde gelen markalarının iletişim koçu. CNN ve CBS kanallarının eski ana haber sunucusu ve muhabiri. Intel, Cisco, Chevron, Hewlett-Packard, Coca-Cola, Pfizer gibi şirketlerin üst düzey yöneticileriyle çalışıyor ve bu şirketlerin konferanslarındaki açılış konuşmalarıyla tanınıyor. Forbes.com ve My Communications Coach’ta köşe yazarı. Kaliforniya Pleasanton’da karısı ve iki kızı ile yaşıyor.
Ayberk Dilmen

1969 Temmuz'unda Üsküdar'da doğdu.

Işık Lisesi İlkokulu, İstanbul Erkek Lisesi ve MÜ Fransızca Kamu Yönetimi'nden geçerken İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca öğrenmeyi de ihmal etmedi. Kısa denilebilecek süreler Fransa ve ABD'de bulundu, yaşadı, yaşattı.

"Hakem hocasından seslendirmeci mi olur arkadaş?" sorusuna, müstehzi bir gülümseme eşliğinde "Gümrük müşavirinden dublajcı olduktan sonraa..." diye cevap verir. Hatta bunu yaparken gitar çalar ve şarkı söyler.

Babadır, eştir, yemek yapar, yer, nefis bulaşık makinası boşaltır.
İlaveten okur ve yazar.
İyi biridir; tanısanız seversiniz.