İşlem Yapılıyor
İstanbul'a Çapkın Bakış
Örnek:

İstanbul'a Çapkın Bakış

Yazar Buket Baydar
Seslendiren Ayşe Melike Çerçi
Yayınevi Okuyan Us

İstanbul’da değil, İstanbul’u yaşıyorum.

“Biz kökten İstanbullular için ölmek, gitmekten daha kolaydır.”

İstanbul’a Çapkın Bakış, anlam değiştiren “İstanbulluluk” kavramına, şehirle yaşadığımız aşk-nefret ilişkisine, İstanbul’un ruh hallerine, kim olduğumuza, ne istediğimize, neler yaptığımıza, nerelere gittiğimize, ilişkilerimize ve niye biraz delirdiğimize içeriden ayna tutuyor.

“İstanbul’da kim olduğumuzun önemi olmayan anlara hepimizin çok ihtiyacı vardır ama diğer taraftan hepimiz İstanbul’da kim olduğumuzun bilinmesi, önemsenmesi için didinir dururuz.”

İstanbullu olmanın/görünmenin gizli kodlarını da içinde barındıran İstanbul’a Çapkın Bakış, dinlerken kafa sallayıp güleceğiniz, kendinizden ve çevrenizden bir sürü şey bulacağınız, İstanbul gibi ele avuca sığmayan, hoppa bir kitap.

“Bir tarafım yırtık ve havalı bir İstanbullu olsa da, diğer tarafım esnafın ‘ablası’, ‘yengesi’ olma ihtimalini hep severek içinde barındırır.”

Duymadıklarınız

"İstanbul'da değil İstanbul'u yaşıyorum" diyen Buket Baydar'dan İstanbul'a Çapkın Bakış.

Buket Baydar'ın İstanbul'a Çapkın Bakış kitabını oyuncu Ayşe Melike Çerçi Mayıs 2016'da İstanbul'da, Seslenen Kitap stüdyosunda seslendirdi.

Seslenen Kitap stüdyosunda iki arkadaş 4 ayrı güne yayılan sesendirme sürecinde çok eğlendiler. Kitabı dinlerken sizlerin de çok eğleneceğinizi düşünüyoruz.