İşlem Yapılıyor
Politika
Örnek:

Politika

Yazar David Runciman
(Çev: Anıl Ceren Altunkanat)
Seslendiren Serhat Yiğit
Yayınevi Domingo

Seçme şansı verselerdi, Danimarka'da mı yoksa Suriye'de mi doğmak isterdiniz? Şayet özel bir bağınız yoksa, sorunun cevabı barizdir.

İster sevin ister burun kıvırın, politika önemlidir. Dün sıkıcı bir kuzey karakolu olan Danimarka'yı böylesine çekici hale getiren de, uygarlığın beşiğinde yer alan Suriye'yi bu derece yaşanmaz kılan da politikadır.

Duymadıklarınız

Dinleyeceğiniz kitap, dünyanın önde gelen siyaset bilimcilerinden David Runciman tarafından hazırlanmış, kısa ama tesirli bir rehber: Politika nedir? Neden ona ihtiyaç duyarız? İçinde bulunduğumuz çalkantılı günlerde bizi nereye doğru götürebilir? Tüm soruların cevabı demokrasi olabilir mi? Yoksa Washington'daki Kongre binasının da, tıpkı Atina'daki Parthenon ya da Moskova'daki Lenin mozolesi gibi, büyüleyici bir harabeye dönüşmesi kaçınılmaz mı?

Runciman'ın berrak anlatım dili ve etkileyici görsel tasarımıyla politika, nasıl ve neden yönetildiğimize kafa yoran herkes için önemli bir kitap.


Yazar Hakkında

David Runciman, Cambridge Üniversitesi'nde siyaset bilimi profesörüdür ve The Politics of Good Intentions (2006), Political Hypocrisy (2008) ve The Confidence Trap (2013)'in de aralarında olduğu pek çok kitabın yazarıdır. Aralarında London Review of Books'un da bulunduğu pek çok periyodik yayın için siyaset üzerine yazılar kaleme almaktadır.

Serhat Yiğit

1976’da Çanakkale’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini yine Çanakkale’de tamamladı. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu.
    
Okul yıllarında ve mezuniyetinin ardından pek çok özel tiyatroda oyuncu olarak çalıştı. Hekimoğlu, Şubat Soğuğu, Tarık ve Diğerleri, Kayıp Aranıyor, Kurşun Bilal, Korkma, Maral; En Güzel Hikayem isimli diziler başta olmak üzere pek çok dizide rol alan Serhat Yiğit, Dabbe, Kelebek, Yarım, Evlenmeden Olmaz isimli filmlerde de oynadı. 

Yakaza Film Yapım'ın kurucularından olan Yiğit, seslendirme ve dublaj çalışmalarına da devam etmektedir.