İşlem Yapılıyor
Rocky, Cohen ve Muhsin Bey'den Örneklerle Hayatım
Örnek:

Rocky, Cohen ve Muhsin Bey'den Örneklerle Hayatım

Yazar Meriç Demiray
Seslendiren Fatih Dönmez
Yayınevi Sel Yayıncılık

"Rocky Cohen ve Muhsin Bey’den Örneklerle Hayatım, yazarın bundan sonra ne anlatacağını merak ettiren, içinden dönemler geçen, içinden şarkılar geçen, içinden çocukluk geçen, içinden sahiller, masalar, dostlar, orospular, oğlanlar, durdukları yer ile sıkıntısı olanlar geçen bir ilk kitap. Durduğu yerden ardına bakma cesareti gösterecek, daha söylenecek şarkılara inanan herkese keyifli dinlemeler."

Merve Açıkgöz / Birgün

Rocky Cohen ve Muhsin Bey’den Örneklerle Hayatım'ı ünlü oyuncu Fatih Dönmez'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Sokağı dönüp kaybolana kadar arkasından baktım, bunun onu son görüşüm olduğunu biliyordum. Akaretler’den inip Üsküdar vapuruna doğru yürürken almam gerekenleri hatırlamaya çalıştım, evden mesajla irmikli bebek maması ve beyaz peynir sipariş edilmişti, ‘yağmur dinerse çarşıdan balık alırım’ diye düşündüm. Sonra bir kaygı nöbeti geldi oturdu içime, böyle içim daralır bazen; ‘gün içinde ne yaşadım da canımı sıktı?’ diye düşünürüm, sonra keyfimin içine kaçan kıymığı günün içinde bir yerlerden bulur çıkarırım. İpe sapa gelmez şeyler olur genelde; Birinin söylediği kırıcı bir söz, meslekle ilgili kötü bir haber, ya da memleket siyasetiyle ilgili bir şeyler. Bu tuhaf günün içindeki kıymığı aramaya başladım; Ebru’nun ölecek olması değildi, Musti değildi, geçmişimin okyanus dalgaları gibi geri çekilip çekilip en gafil olduğum anlarda beni vurması, yapılmamış onca şey, söylenmemiş sözler, zamanın acımasız bir istikrarla hayatımdan eksiliyor olması değildi. 

Sonunda buldum; Gençliğim bitmişti bu gece, bu gece gençliğimin son gecesiydi.

Yazar Hakkında

Meriç Demiray, 1975 yılında Aydın’da doğdu. Sırasıyla Enez, Kuşadası, Eskişehir ve İstanbul’da yaşadı. Sinema-Televizyon mezunu ve senaryo yazarı, biraz da yönetmendir. Rocky, Cohen ve Muhsin Bey’den Örneklerle Hayatım ilk kitabıdır.

Fatih Dönmez

Rocky, Cohen ve Muhsin Bey’den Örneklerle Hayatım'ı tecrübeli oyuncu Fatih Dönmez seslendirdi. Kayıtlar İstanbul'da Seslenen Kitap stüdyosunda Nisan - Temmuz 2016 arasında, Fatih Dönmez'in tiyatro oyunlarından geri kalan zamanında tamamlandı. Biz Seslenen Kitap ekibi olarak kayıtlardan büyük keyif aldık. Umarız siz de kitabı dinlerken aynı keyfi alırsınız.