İşlem Yapılıyor
Bolluk Bilinci
Örnek:

Bolluk Bilinci

Yazar Ufuk Önen
Seslendiren Ufuk Önen

Bu kayıt; Hipnoz, NLP ve bilinçaltına sağlıklı etki yaratabilen gelişkin yöntemleri içermektedir. Zihnin eleştirel engellerini aşabilmek, fiziksel rahatlama ve hedeflenen etkinin bilinçaltına kolayca ulaşabilmesi için ses ve tonlamalar kullanılmıştır. Uykuya benzer bir hal veya ilgisizmiş gibi görünen bir duygu hali yaratması çok olağandır. Tüm sesler dikkatli insan kulağının duyabileceği seviyededir. İstenen etkinin elde edilmesi için istenen sıklıkla dinlenebilir. Her yaşa uygundur.

Duymadıklarınız

Binaural:

iki kulaktan farklı ses dalgası algılayan beyin kendiliğinden ikisi arasındaki fark ile aynı dalga boyuna girer.

Çifte Endüksiyon:

Trans yani farklı bilinç hallerine geçişte kullanılan, çok etkili yöntemlerden biridir. İki kulaktan her birine farklı bilinç hali yaratan konuşmalar dinletildiğinde iki konuşmayı da  dinlemeye çalışan fiziksel zihin bir süre sonra bunu yapmaktan yorulur ve konuşmalar bilincin çok daha güçlü bir bölümünün kabul kapısının açılmasına izin verir.

Kalp atışı:

Kulağımızın üstüne yattığımızda işittiğimiz ve hissettiğimiz kalp atışını taklit eden belli bir hızda ki atış zamanla yavaş -layarak bireyin kalp atışlarının da bu hıza uyum sağlamasına sebep olur ki bu da bireyi fiziksel olarak rahatlatır.

Kalıp Alışkanlığı:

Bilinçli ya da bilinçsiz, farkında ya da farkında olmadan herşeyde bir kalıp ararız. Veya bunu kendimiz yaratırız. İnsanın zihinsel bu özelliğinin sonucu belli bir kalıp izlemeyen konuşma ya da uyak insanın bilincinin her seviyesini uyanık ve algıları açık tutar. Bu sayede korku giderme, rahatlama ve odaklanma sağlayıcı telkinler içeren CD ‘nin her saniyesi bir şekilde bilincin bir seviyesine etki etmek üzere düzenlenmiştir.

Yukarıdaki yöntemlere ek olarak State Resonansiation, Power of Suggestion ve Critical Factor Defeat yöntemlerinin hep birlikte kullanıldığı bu kaydın bir benzerinin olmadığını söylemek hiç de iddialı olmayacaktır kanaatindeyim.

Keyifli Dinlemeler!

UFUK ÖNEN

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde aldığı Uluslararası İlişkiler Uzlanım Dalı eğitimine ve ticaret ağırlıklı iş yaşamına karşın; 1995 yılına geldiğinde çok farklı bir yolda yürümeyi tercih etti. 1995’te Kuraldışı Eğitim ve Danışmanlık’ta; Kendin Olmak, Kadın Erkek ve Kendini Tanıma gibi workshop çalışmalarıyla çıktığı bu yol, onu 1996’da Tayland’a kadar götürdü. 96’da başlayan bu hummalı çalışmalar; İngiltere, Tayland, Nepal ve Hindistan arasında, belki de insanın kendine ve mutlak saf doğrulara ulaştığı en güzel patika oldu onun için. Meditasyon ve Derin Trans, Bilinç, Bilinçaltı ve Zaman Çizelgeleri, Tai Masajı ve Beden Meridyenleri, Bio-Enerji ve Şifa eğitimleri aldı.

1997’de Network 21 camiasında; İletişim ve Satış Teknikleri, İletişim Teknikleri, Pazarlık ve Uzlaşma Teknikleri, Liderlik ve Organizasyon gibi eğitimleri de deneyimlerine ekledi. İlerleyen yıllarda bu alanlarda Kişisel Gelişim, Sağlık, Rahatlama, Korku ve Fobileri Yenmek, Anksiyete Bozuklukları ve İlişkiler gibi uygulama alanlarında çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. 2004 yılı Ufuk Önen için NLP eğitimlerinin yılı oldu. The Society of Neuro-Linguistic Programming, INALPTA International NLP Trainer Association ve National Guild of Hypnosis gibi önemli kuruluşlardan NLP Practitioner, NLP Practitioner I, Master Practitioner ve Hypnosis In-Depth eğitimlerini aldı. 2004 yerini 2005’e bıraktığında ise aldığı Reiki I, Reiki II ve Reiki ART eğitimleriyle donanımını çok daha üst seviyelere çıkardı.

Dr. Wayne W.Dyer’ın Pulling Your Own Strings / Kendin Olmak (Kuraldışı Yayınları-1996) ve Dr. John C. Maxwell’in Leadership’s ABC / Liderlik Serisi (Network 21 Yayınları) gibi kitap ve CD lerin de çevirmeni olan Ufuk Önen’in tüm bu çalışmalarının yanı sıra SolSaTrans III, Liderlik, Bilinçaltı Olumlu Telkinler, Meditasyon, Sigarayı Bırakma, Kişilik Geliştirme gibi konu başlıkları altında kaset ve CD programları da bulunmaktadır.

Hayata gülümsemeyi ve yürüdüğü sokakta dahi ihtiyacı olanlara içindeki saf ve sevgi dolu enerjiyi aktarabilmeyi hedefleyen Ufuk Önen; yarını bugünkü düşüncelerimizle yarattığımıza inanlardan biridir.

Sertifikaları:

Bandler Onaylı NLP Sertifika Programları.

NGH Onaylı Hipnoz Sertifika Programı.

NGH Certified Hypnoterapist, Certified Instructor of American NGH, INALPTA & The Society of NLP Master Practitioner, NLP Trainer, RASheeba ve Saf Dokunuş Master, Diabetes Motivational Coach, Reiki ART degree, Certified Trainer in : Leadership-Relationship-Effective Communication Skills-Self Discovery-Anxiety Disorders-Handling Manipulation-Meditation.