İşlem Yapılıyor
Platin Eylül 2016
Örnek:

Platin Eylül 2016

Yazar Platin
Seslendiren Tolga Korkut
Yayınevi T Medya

Seslenen Kitap'a üye olun ve Eylül 2016 Platin sesli dergisini uygulamanın içinde göreceksiniz. Tek yapmanız gereken sesli dergiyi cihazınıza indirmek ve dinlemeye başlamak.

Eylül 2016 Platin sesli dergisinde sizler için seçilen 11 makale bulunuyor. Keyifli dinlemeler!

Duymadıklarınız

EDİTÖR

YENİ TÜRKİYE VE YENİ EKONOMİNİN KODLARI YENİDEN YAZILIYOR

Güçlü Türkiye, bir yandan büyüme rakamları ile dikkat çekmeye devam ederken; bir yandan da 15 Temmuz gecesi milletçe yaşadığımız hain FETÖ darbe girişiminin ve akabinde gelişen olayların izlerinin silinmesi için tek yürek olarak mücadele ediyor. Üzerinden 1.5 ay geçen bu ihanet girişiminin ardından artık yepyeni ve daha güçlü bir Türkiye’nin inşa edildiği bir döneme girmiş bulunuyoruz. Umuyoruz ki bu yeni dönem ülkemizde demokratik kurumların kuvvetlendiği, ekonomik istikrarın sağlamlaştığı, yapısal reformların gerçekleştiği ve iktidarıyla muhalefetiyle, askeriyle siviliyle insanımızın birbirine kenetlendiği örnek bir dönem olacak.

Ekonominin ve iş dünyasının nabzını tutan Platin Dergisi olarak bu yeni dönemi ve sonrasını eylül özel sayımızda değerlendirelim istedik. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin,  Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’nin, Sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü’nün özel röportajları; sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının çok değerli liderlerinin Platin’e özel görüşlerinin yanı sıra yabancı yatırımcıların yatırım planları ile hazırladığımız bu sayı, ‘Yeni Türkiye ve Yeni Ekonomi’nin kodlarının yazıldığını gözler önüne seriyor.

Holdinglerin yönetim kurulu başkanları, finans, hazır giyim, otomotiv, lojistik, sigorta gibi lokomotif sektörlerin yöneticilerinin ortak görüşü ise “kriz bekleyenler hüsrana uğrayacak” şeklinde…

15 Temmuz sonrası yatırım ve istihdam politikalarında olumsuz anlamda bir değişiklik görülmüyor, aksine iş süreçleri sektörlerin kendi dinamiklerine ve günün şartlarına göre yeniden yapılanıyor. Aldığımız yanıtlar neticesinde milli birlik ve beraberlik içerisinde finans sektörünün ve reel sektörün el ele vererek, bu yıl için hedeflenen yüzde 4.5 büyümeye ulaşmasını temenni ediyoruz.

OYA YALMAN