İşlem Yapılıyor
Kuyucaklı Yusuf
Örnek:

Kuyucaklı Yusuf

Yazar Sabahattin Ali
Seslendiren Ezel Akay
Yayınevi YKY (Telif Hakkı: ONK Ajans)

"Bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Bu da karısı idi. Muazzez'in varlığı Yusuf için büyük, boşlukları dolduracak mahiyette bir şey değildi, fakat onun yokluğu müthişti. Onun bu kadar sebepsiz yere, bu kadar insafsızca Yusuf'un hayatından koparılması çıldırtacak kadar acı idi. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya muktedir olamayacağını sanıyordu."

Kuyucaklı Yusuf Türk edebiyatının belki de en romantik kahramanıdır. Hayatın ve insanların zalimliği karşısındaki naif duruşu ile bir yandan trajik bir sona ilerlerken, bir yandan da yaşadığı lirik aşk hiyakesinin kahramanı olarak edebiyat tarihinde yerini almıştır.

Kuyucaklı Yusuf'u Ezel Akay'ın seslendirmesiyle dinleyebilisiniz.

Duymadıklarınız

Kuyucaklı Yusuf'u Ezel Akay'ın muhteşem seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Hakan Bozkurt
28.11.2017 00:00

Muhteşem bir eser. Muhteşem bir seslendirme. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Dinlemek son derece keyifli oldu. Dinlerken çevresel dokuyu ve karakterleri adeta siyah-beyaz bir Yeşilçam filmi seyreder gibi hayalimde canlandırabildim.

nalan bayindir
26.12.2016 14:35

Cok güzel olmus. Tesekkürler.

gürkan kurtkaya
15.12.2016 18:57

Ezel Akay'ın sesine, ellerine sağlık. Abartıdan gereksiz tonlamalar uzak, yalın, muhteşem bir seslendirme olmuş. Roman zaten muhteşem.