İşlem Yapılıyor
Aşkın Halleri
Örnek:

Aşkın Halleri

Yazar Alper Hasanoğlu
Seslendiren Şerif Erol
Yayınevi Doğan Kitap

Bir aşk nasıl gelişir, nasıl normal hayat içine adapte olur, bir aşkın gidişatı hangi bireysel ve ilişkisel şemalarla nasıl etkilenir, aşk nasıl sona yaklaşır, yeni bir aşk özlemi ve ihtiyacı nasıl doğar?

Psikiyatr ve psikoterapist Dr. Alper Hasanoğlu Aşkın Halleri'nde insan ilişkilerini aşk üzerinden değerlendiriyor.

Aşkın Halleri'ni Şerif Erol'un seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Alper Hasanoğlu

1967 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İki yıl Çorlu Devlet Hastanesi Acil Birimi’nde pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde fizyoloji ihtisası yaptı ve özellikle stres fizyolojisi ve epilepsi üzerinde çalıştı. Ardından İsviçre’de psikiyatri ihtisası yaptı, Basel Üniversitesi Psikiyatri Polikliniği’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Bilişsel davranışçı terapi, şematerapi, eş ve aile terapisi, afektif bozukluklar uzmanlık alanlarıdır. Almanca ve Türkçe çeşitli bilimsel kitaplarda kitap bölümleri, Türk ve yabancı bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Arnavutköy’deki muayenehanesinde, kurmuş olduğu TherapiaGroup çatısı altında ekibiyle birlikte klinik çalışmalarına devam ediyor. Bir Terapistin Arka Bahçesi (Remzi Kitabevi) 2009’da, İlişkilerin Günlük Hayatı (Remzi Kitabevi) 2013’te yayınlanmıştır.


Şerif Erol

(d. 8 Ekim 1963, Karşıyaka, İzmir), Türk tiyatrocu, senarist ve seslendirmen.

Lisede fizik öğretmeninin sınıfına "Sizden fizikçi olmaz" demesiyle fizikçi olmaya karar verip Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü'nü kazanmıştır. Aslında fizik üzerine çalışmak istemediğini anlayıp Ekonomi bölümüne geçmiştir. Uzun süre Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları bünyesinde oynamıştır ve 1997 yılından itibaren Açık Radyo'ya girişmiştir.

Tiyatroya olan isteğinden ötürü tiyatro eğitimi almış ve dersler vermiştir. Bu sıralarda Nişantaşı'nda bulunan Stüdyo Oyuncuları Tiyatro alanında oyunlar oynamıştır. 2008 yılında da Stüdyo Oyuncuları'nda olmak üzere "Karanlık Korkusu" adlı oyununu sürdürmüş ve 2014 yılında Bilgi Üniversitesi'nde kurulan Krek Tiyatro'sunda "Babamın Cesetleri" adlı tiyatroda baş rolü oynamıştır. 2000 yılından itibaren Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis ve Bıçak Sırtı adlı dizileri yazmış ve son dönemde Şeref Meselesi adlı dizinin bölümlerinde "Hasan Kılıç" rolünü oynamıştır. Bir dönem TRT'de seslendirme yapmıştır.

Yazdığı Diziler - Filmler:
1986-1992 Bıçak Sırtı
2003 Bir İstanbul Masalı
2007 Hırsız Polis

Rol aldığı oyunlar:
2008 Karanlık Korkusu
Oidipus Sürgünde
2014 Babamın Cesetleri
2014 Şeref Meselesi
2015 Kalbim Ege'de Kaldı