İşlem Yapılıyor
Dr. Hakan Çoker'le 100 Soruda Doğal Doğum
Örnek:

Dr. Hakan Çoker'le 100 Soruda Doğal Doğum

Yazar Zuhal Eyüboğlu ve Hakan Çoker
Seslendiren Hakan Çoker
Gökçe Eyüboğlu

Türkiye'de doğal doğumu ilk savunan ve istikrarlı bir şekilde uygulayan doktorlardan biri olan Dr. Hakan Çoker, "İster normal, ister sezaryenle doğum yapın, ama her ikisinin de mümkün olduğunca doğalını yaşayın," diyor.

Toplum olarak doğum hakkında çok fazla şey bilmediğimizin, biliyorsak da bunların bir kısmının yanlış olduğunun farkına varan deneyimli Gazeteci-Sosyal Antropolog Zuhal Eyüboğlu, "Herkes doğumun doğasını bilmeli ve tıbbi bir sorun yoksa kadınlar içgüdüsel doğumu yaşamalı," düşüncesiyle Dr. Hakan Çoker'i soru yağmuruna tuttu. İki doğumunu da doğal doğum ekolü ile yapan gazetecinin 100 sorusuna, doktorun verdiği cevaplar; anne-baba adaylarını, kendilerine ve bebeklerine yarar sağlayacak bir doğuma ulaştırmaya yardımcı olacak. Bu kitap; doğumla ilgili sadece anne-baba adaylarının değil, doğumu merak eden herkesin ufkunu açacak.

Dr. Hakan Çoker'le 100 Soruda Doğal Doğum'u Ek Bölüm: Olumlamalar ile birlikte Dr. Hakan Çoker'in sesinden dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Bebeğinize doğumu başlatma hakkını verin...

Doğum hazırlığı, sadece bebek odası alışverişi değil; anne adayının bebeğinin dünyaya geleceği anı hedefleyeceği, fizyolojik ve zihinsel bir hazırlık olmalı...

Doğa, kadına bebeğini dünyaya getirme aşaması için çok büyük bir güç ve donanım sağlamış. Anne adaylarının tek yapması gereken; bunun farkına varmak, cesaret kazanmak ve bunu savunmak olmalı. Bunun için ise doğum hakkında bilinçlenmeli ve mümkün olduğunca doğal bir doğuma hazırlanmalı.

Dr. Hakan Çoker'le 100 Soruda Doğal Doğum'u Ek Bölüm: Olumlamalar ile birlikte Dr. Hakan Çoker'in sesinden dinleyebilirsiniz.


Münire Önce
17.11.2016 17:22

Hakan Hocam emeğinize sağlık harika bir çalışma. Keşkesiz doğumların çoğalması dileği ile...

Dilek Özsoy
17.11.2016 16:42

Çok iyi düşünülmüş.Süper....

Feyza Bağlan
11.11.2016 13:49

Elinize emeğinize sağlık... Her bir cümlesi ufuk açıcı... Hediye etmeye başladım bile:) seslenen doğal doğumu...

Ayşegül Demir
10.11.2016 18:20

Bu kitabı tüm anne ve baba adaylarına tavsiye ediyorum. En kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın dünyaya gelişini coşkulu bir şölene çevirmek elimizde...

tugba ozyurek
08.11.2016 17:53

Dr. Hakan Çoker, " ister normal, ister sezaryenle doğum yapin, ama her ikisinin de mümkün olduğunca doğalını yaşayın," diyor. Ben bunu Doğal doğum kitabını okuyarak öğrendim. Ne güzel bir çalışma emektir ki, yeterki öğrenelim diye şimdi de sesli kitap olmuş. Bebeğinize ve kendinize bu hakkı tanıyın derim. Anne adaylarına ve de baba adaylarına doğuma hazırlanmayı anlatan mükemmel bir emek...

Ayşegül Boz Baltacı
05.11.2016 22:34

Çok büyük bir emek ve harika bir kitap. Hele de Hakan Çoker'in kendi sesinden dinleyebilmek büyük bir şans! Kitabı ve olumlamaları dinledikçe doğum algınız değişecek, güzelleşecek. Kendiniz ve bebeğiniz için mutlaka dinleyin.

Ceylan alp
04.11.2016 18:23

Harika bir çalışma iyi ki Türkiye de sizin gibi doktorlarimiz var. Şiddetle öneriyorum herkese :)

Nese karabekir
04.11.2016 00:34

Mükemmel bir yorum👍 Öyle özel bir emek ki elinize sesinize yüreğinize sağlık🙏 Okumayan dinlemeyen kalmasın. Bu kadar akıcı ve anlaşılır dilde doğumu anlatmak hiç kolay değildir. Kadın olarak insan olarak doğum Hakkı'mı bilip, bebeğin sorumluluğunu aile ile paylaşmak çok önemli. Teşekkürler

HALİME YAYKAŞLI
03.11.2016 11:49

Harika bir çalışma, artık zamanım yok okuyamıyorum demeyin. Bebeğinize bir iyilik yapın ve doğumdan önce bu kitabı Hakan Hoca'nın sesinden dinleyin, emin olun iyi gelecek :)

HALİME YAYKAŞLI
03.11.2016 11:48

Harika bir çalışma, artık zamanım yok okuyamıyorum demeyin. Bebeğinize bir iyilik yapın ve doğumdan önce bu kitabı Hakan Hoca'nın sesinden dinleyin, emin olun iyi gelecek :)