İşlem Yapılıyor
Lakin iyi Yaşadık
Örnek:

Lakin iyi Yaşadık

Yazar Ayşen Aksakal
Seslendiren Özlem Zeynep Dinsel
Yayınevi Everest Yayınları

Tarih, ekseri doksanlar. Memleket tarihinin yine gürültülü, nümayişli bir dönemi.

Ayşen Aksakal, edebiyatta ihmal edilmiş o kuşağın içinden konuşuyor. Az ile yetinen, büyük acılara anıdır deyip yaşamaya devam edebilen, hatta bazılarına gülüp geçebilen, yaşamaktan keyif almak için beklentiyi hep düşük tutan bir nesil.

Lakin İyi Yaşadık'ı Özlem Zeynep Dinsel'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

(Giriş Müzik: Hakan Vreskala - Hayat Bu)

Duymadıklarınız

Neredeyse "ara kuşak" olarak bile anılmayan bir dönemi, dayanışma parantezinde dürüstçe anlatan bu öyküler tarihe bir not düşüyor. Hüzünlü ama mağrur bir not. Ayşen Aksakal ilk kitabı Lakin İyi Yaşadık ile bir selam yolluyor. Sahibi de, muhatabı da pek çok bu selamın.

"Bize yaşanmışlıkların hakkını teslim etmek ve doğrulup yeniden yürümek düşer. Sevdiklerimiz öldüyse bize yeniden sevebilmek düşer. Artık hayalleri birileri gerçek edemiyorsa, halılar uçmuyorsa; cambaz olmak da, dereden ıslak kum çekmek de bana düşer. Hayaller bizzat beni bekler. Hayatmış bunun adı."

Ayşen Aksakal Hakkında

1979 doğumlu. Liseyi Bornova Anadolu’da, üniversiteyi İstanbul Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Metinlerinin
okunduğunu, 2002 yılında e-mail gruplarına yazdıklarının gazetelere alıntı olarak basıldığını fark edince anladı. 2004
yılında katıldığı Ekşisözlük’te ise buna ikna oldu. Halen Madam Brownie’de, Evrensel gazetesi ile Bavul Dergi’de yazmaya devam ediyor. Bazı yazıları internet üzerinde bambaşka imzalar ile dolaşmaya devam ediyor, bundan da garip bir haz duyuyor. Lakin İyi Yaşadık ilk kitabıdır.

Lakin İyi Yaşadık'ı tecrübeli oyuncu Özlem Zeynep Dinsel Seslenen Kitap stüdyosunda seslendirdi. Kayıtlara zaman zaman kitabın yazarı Ayşen Aksakal da eşlik etti.