İşlem Yapılıyor
Malafa
Örnek:

Malafa

Yazar Hakan Günday
Seslendiren Murat Eken
Yayınevi Doğan Kitap

"Topaz Jewellery Center evrenin en büyük kuyumcusudur. Temeli Kapalıçarşı'da, çatısı Antalya'dadır. Çatının altında dört kat yatar. Her biri yedi yüz metrekaredir. Topaz'ın penceresi yoktur. Havalandırma sistemi eşsizdir. Bina, var olmayan bir ülkenin büyükelçiliğine benzer, içine adım atıldığında Türkiye'den çıkılır. Dışarıdan Kabe'ye, içeriden ana rahmine benzer. Topaz, üç delikli bir kasadır. Her deliğin şifresi farklıdır. Birinci delik ana giriştir. Ön cephenin balina grisi rengindeki duvarı, hayat geçirmez camdan üretilmiş kapılar taşır. Girerken yüksek, çıkarken alçak görünmesinler diye doğu cephesinde ikizleri vardır. Topaz'ın ikinci deliği doğu cephesindeki siyah camdan kapılardır. Binanın bağırsağına denk düşen arka cephedeyse duvarla aynı renkte tokmak taşıyan balina grisi demir bir kapı vardır. Topaz'a giren birinci deliği, çıkan ikincisini kullanır. Çünkü Topaz'a girmiş olan turistle, girecek olan turist karşılaşmamalıdır. Topaz'da çalışansa girip çıkmak için, duvara gömülmüş, görünmez delikten geçer. Topaz Jewellery Center, evrenin en büyük kuyusudur."

Malafa'yı Murat Eken'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Hakan Günday

29 Mayıs 1976’da Rodos'ta doğan yazar Hakan Günday ilköğretimini Brüksel’de tamamladı.
Ankara’da Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdi ve daha sonra Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde üniversite eğitimine başladı.

Ertesi yıl Universite Libre de Bruxelles’in Siyasal Bilimler bölümüne geçti. Sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’e girdi. İlk romanı Kinyas ve Kayra’yla (2000) edebiyat çevrelerinin ilgiyle izlediği ve kendi okur kitlesini yaratan bir yazar olan Günday’ın eserleri, Doğan Kitap tarafından yayımlanmaktadır.

Romanları:

Zargana (2002), Kinyas ve Kayra (2003), Piç (2003), Malafa (2005), Azil (2007), Ziyan (2009), Az (2011).

Ayrıca Istanbul Dot'da tiyatro oyun yazarı olarak görev yapmaktadır.

İlk oyunu olan Malafa 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında gösterime girmiştir (2010).


Malafa'yı Murat Eken'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Alev Şahin
25.12.2017 00:00

Dili 0 kadar ustalıkla kullanıyor ki, okuyanın (dinleyenin) ağzında çok güzel bir tad bırakıyor.

Abdulhamit Dacik
18.02.2017 00:00

''Dünya bir tezgahtır, tezgahın hangi tarafında hayat olduğu ancak ölünce anlaşılır...''

Görkem
28.01.2017 00:00

MÜTHİŞ SESLENDİRME MÜTHİŞ KİTAP

kahraman
11.12.2016 23:21

çok güzel seslendirmiş ;)