İşlem Yapılıyor
Ağaçların Özel Hayatı
Örnek:

Ağaçların Özel Hayatı

Yazar Alejandro Zambra (Çev: Çiğdem Öztürk)
Seslendiren İbrahim Selim
Yayınevi Notos Kitap

Şilili yazar Alejandro Zambra, İspanyolca yazan en iyi yazarlar arasında gösteriliyor. İkinci romanı Ağaçların Özel Hayatı'nda geçmiş ve geçmişin belkileri ile gelecek ve geleceğin getirebilecekleri üzerine bir hikâyeler zincirini takip ediyoruz. Ağaçların Özel Hayatı, Verónica'nın resim kursundan dönmeyişiyle başlıyor. Öğretmen ve pazar günü yazarı Julián'ın önce küçük Daniela'yı uyutmak için anlattığı doğaçlama hikâyeler olarak. Bekleyiş uzadıkça Julián hikâyeleri istemsizce kendi hayatlarına döndürüyor. Anımsayışlarla, çağrışımlarla, gözlemlerle ve bunlardan yaratılmış bir gelecekle, Daniela'nın geleceğiyle dolu özel hayatlar Verónica'nın yokluğuyla şekilleniyor, her sözcüğünde onun dönüşünü bekliyor. "Kitap o dönene ya da Julián onun dönmeyeceğine emin olana dek sürüyor."

Ağaçların Özel Hayatı'nı İbrahim Selim'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

LA VIDA PRIVADA DE LOS ÁRBOLES

Copyright © 2006, Alejandro Zambra

All rights reserved

Ağaçların Özel Hayatı

Copyright © 2006, Alejandro Zambra

Bütün Hakları Saklıdır

Duymadıklarınız

Alejandro Zambra

1975’te Şili’de doğdu. İspanyol edebiyatı ve filoloji okudu. Etkilendiği yazarlar arasında José Santos González Vera ile Juan Emar’ı sayan Zambra, ilk romanı Bonsái (2006) ile çeşitli ödüller kazandı. Cristián Jiménez tarafından sinemaya uyarlanan Bonsái (2011) Cannes Film Festivali’nde ve İstanbul Film Festivali’nde gösterildi. 2010 yılında Granta’nın İspanyolca yazan en iyi yirmi iki romancı arasında gösterdiği Zambra El Mercurio, La Tercera, The Clinic ve El País gazetelerinde yazdı. Regina’da yaşıyor ve Santiago’daki Diego Portales Üniversitesi’nde edebiyat dersleri veriyor. Bahía Inútil (1998) ve Mudanza (2003) adlı şiir kitaplarının yanı sıra No leer (2010) adlı bir deneme kitabı ile Facsímil (2014) adlı deneysel bir kitabı var. Notos Kitap’ta yayımlanan romanları: Bonzai, Ağaçların Özel Hayatı, Eve Dönmenin Yolları.
Çiğdem Öztürk

1978 İstanbul doğumlu. Adam Yayınları’nın ve Adam Öykü, Adam Sanat, Pazartesi, Roll, Express, Bir+Bir dergilerinin mutfağında çalıştı. Çevirdiği kitaplar arasında Küba’da Sosyalizm ve İnsan (Ernesto Che Guevara), Tavşan Deliğinde Fiesta (Juan Pablo Villalobos), Bonzai ve Eve Dönmenin Yolları (Alejandro Zambra) bulunuyor.


İbrahim Selim

1979 doğumlu oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı - Tiyatro bölümü mezunudur. Rol aldığı oyunlar, filmler ve diziler:

Tiyatro: 006 Ben Ruhi Bey Nasılım - Istanbul Devlet Konservatuarı; 2008 Kısa Oyunalr, Mark Ravenhill - DOT; 2009 Shopping and Fucking, Mark Ravenhill – DOT; 2010 Malafa, Hakan Günday – DOT; 2012 Öksüzler, Dennis Kelly – DOT; 2013 Sarı Ay, David Craig – DOT; 2014 Makas Oyunlar – DOT; 2014 Fight Night – DOT; 2016 Bunu Ben de Yaparım – DOT; 2017 Fantastik Hikayeler Makinesi – İş Sanat

Filmler: Rüya (2016), Çetinceviz (2016), Kusursuzlar (2013), Canavarlar Sofrası (2011), Sınav, Sis ve Gece (2007)

Diziler: Güllerin Savaşı (2015), Poyraz ve Karayel (2015), Fatih (2013), Şubat (2013), Çıplak Gerçek (2012), Aynadaki Düşman, Zoraki Koca, Ters Yüz, Ne Seninle Ne Sensiz.

İbrahim Selim "Bunu Ben de Yaparım - DOT" oyunundaki prformansı ile 2015 Afife Tiyatro ödülünün sahibi oldu. Bunların yanısıra İbrahim Selim'in birçok reklam filmi ve seslendirme rolü bulunuyor.