İşlem Yapılıyor
Platin Şubat 2017
Örnek:

Platin Şubat 2017

Yazar Platin
Seslendiren Tolga Korkut
Yayınevi T Medya

Seslenen Kitap'a üye olun ve Şubat 2017 Platin sesli dergisini uygulamanın içinde göreceksiniz. Tek yapmanız gereken sesli dergiyi cihazınıza indirmek ve dinlemeye başlamak.

Şubat 2017 Platin sesli dergisinde sizler için seçilen 9 makale bulunuyor. Keyifli dinlemeler!

Duymadıklarınız

EDİTÖR

GERÇEK BİR ‘HAYALPEREST’İN ÖYKÜSÜ

Global Agency CEO’su İzzet Pinto ile uzun yıllar önce tanıştık… İşindeki başarılarını, iletişimindeki samimiyetini hep takdir ettik. Bu ay Platin okuyucuları da İzzet Pinto’yu daha yakından tanısınlar, girişimcilik öyküsündeki dönüm noktalarından ilham alsınlar istedik ve Yazı İşleri Müdürümüz Bahar Akgün’ün kaleminden çok eğlenceli bir İzzet Pinto röportajını kapağımıza taşıdık.

Pinto, hem kendi yazdığı formatlar hem de yurt dışında dağıtımını üstlendiği Türk dizileriyle, şu an 100’ün üzerinde ülkeyle iş birliği yapıyor. İş hayatında ‘saflık derecesinde dürüst olmak’ gerektiğinin altını çizen Pinto, gençlik yıllarından bu yana yakın çevresinin kendisine ‘hayalperest’ tanımlamasında bulunmasından hiç rahatsız olmamış. Başarılı olmak için hayal etmek ve inanmak gerektiğine inanan İzzet Pinto’nun fotoğrafları, onur konuğu olduğu Cannes MIPCOM Fuarı’nın billboard’larını süslediyse, ilk kez bir Türk dizisine yani ‘Muhteşem Yüzyıl’a Cannes’da lansman yapıldıysa, TEDxİstanbul’a genç girişimcilere ilham veren konuşmalarıyla konuk olduysa ve neredeyse her ay Türkiye’nin en önemli üniversitelerinde girişim hikayesini anlatmak için öğrencilerle bir araya geliyorsa, bu süreci sadece hayal etmeye borçlu. 2006’da kurduğu Global Agency adlı şirketle kendi yarattığı formatların yanı sıra yurt içi ve yurt dışında başarı kazanmış formatları da dünya izleyicileriyle buluşturan Pinto; Binbir Gece, Muhteşem Yüzyıl, Paramparça, Aşk ve Ceza, Kaderimin Yazıldığı Gün, Dila Hanım ve Anne gibi başarılı Türk dizilerinin 100’e yakın ülkede yayınlanmasının mimarı olarak karşımıza çıkıyor... 85 ülkeye dizi, 50’yi aşkın ülkeye de format sattığını söyleyen Pinto ile merak uyandıran girişim öyküsünü, yeni hedefleri ve hayalleri hakkında konuştuk.

Mart sayımızda görüşmek üzere,

Oya Yalıman