İşlem Yapılıyor
Nutuk
Örnek:

Nutuk

Yazar Mustafa Kemal Atatürk
Seslendiren Nur Subaşı
Yayınevi Horizon

Nutuk, "temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır. Bağımsızlığından yoksun bir ulus,gelişmiş batı medeniyetleri karşısında uşak olmaktan kurtulamaz" gerçeğinden ve "ya istiklâl ya ölüm" ilkesinden yola çıkılarak,Yurdumuzun paylaşılıp işgal edildiği günlerden başlayarak, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan Kurtuluş Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve devrimlerin yapılışını anlatır. Nutuk, siyasî ve ulusal tarihimizin birinci elden, en önemli kaynak eseridir. Bizzat Atatürk'ün kendisi tarafından yazılan bu eser, yine Atatürk tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 - 20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36,5 saat süren ve altı günde okunan tarihî bir söylevdir.

“Bu söylevimle ulusal varlığı sona ermiş sayılan büyük bir ulusun, bağımsızlığını nasıl kazandığını; bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.”

- Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk'ün Ölümsüz Eseri Nutuk'u Nur Subaşı'nın seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Atatürk'ün Ölümsüz Eseri Nutuk Seslendirilerek Belgesel Haline Getirildi.

Nutuk'un seslendirilerek belgesel hale getirilmesi Yavuz Bektaş ve Fikret Urucu tarafından tasarlandı. Okumalar Türkiye'nin en önemli seslerinden olan Nur Subaşı tarafından yapıldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu oyuncusu ve yönetmeni olan Nur Subaşı Nutuk'un okumalarını en son teknolojiye sahip stüdyoda toplam üç aylık bir çalışma sonucunda gerçekleştirdi.

Belgeselin montajı ise Cem Özer ve ekibi tarafından binlerce belge,bilgi,fotoğraftan yararlanılarak iki yılda gerçekleştirildi. Toplam 29 saat 36 dakikalık süresiyle Türkiye'nin en uzun ve kapsamlı belgeseli Nutuk'un müzikleri ise Türkiye'nin önemli müzik adamlarından ve bestecilerinden olan Cem İdiz tarafından yapıldı.

Şimdi 10 Bölüm ve 396 başlıktan oluşan 29 saat 36 dakikalık bu çalışma sesli kitap olarak Seslenen Kitap'ta.