İşlem Yapılıyor
Astrolojinin Bilimle İmtihanı
Örnek:

Astrolojinin Bilimle İmtihanı

Yazar Tevfik Uyar
Seslendiren Tevfik Uyar
Yayınevi Seslenen Kitap

Astroloji neden ve nasıl ortaya çıktı?

Astroloji neden "sahtebilim"dir?

Astroloji neden bu denli "tuttu"?

Tevfik Uyar bu üç soru ve yanıtları çerçevesinde, gerçeğe tutkuyla bağlı olanlara seslenerek, yıldızların bize neleri söyleyemeyeceğini ortaya koyuyor. Astrolojinin Bilimle İmtihanı, sahte inanışlar ve merak duygumuzun oburca sömürülmesine karşı bir "yalansavarlık" çalışması. Bir yanda işkembe-i kübrada imal edilmiş sözde bilgiler ve kehanetler var, diğer yanda bilimin ve mantığın söyledikleri…

Uyar, "Mars ve Venüs'u?n etkisiyle şu sıralar her zamankinden daha duygusal olabilir, ailevi konularda bir takım çözümsüzlüklerle karşı karşıya gelebilirsiniz" falcılığının anatomisini çıkarıyor, sonra da otopsisini yapıyor.

İlk gazete astroloğunun şaşırtıcı öyküsünden finansal yatırımlar ile isimlerimizdeki harflerin ilişkisine kadar, çağlar öncesi ile gelecek arasında gezinen, son derece keyifle okunan, uyarıcı bir kitap.

Astrolojinin Bilimle İmtihanı'nı yazarın sesinden dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Tevfik Uyar

Bilim (kurgu) yazarı, Yönetim danışmanı

1985 doğumludur. Lisans eğitimlerini İTÜ Uçak Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden, Yüksek Lisans eğitimini ise İKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi Programı’ndan almış, tez çalışmasını davranış bilimleri alanında yapmıştır. Halen işletme doktorasına devam etmekte, risk algısı üzerine çalışmalar yapmaktadır.
Açık Bilim Dergisi’nin kurucu editörlerinden ve bilimsel kuşkucu yazı grubu Yalansavar yazarlarından biridir. 2011-2013 yılları arasında Açık Bilim Radyo Programı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu gerçekleştirmiştir (Muhabbet Teorisi adıyla podcast olarak devam etmektedir).  Herkese Bilim Teknoloji‘de yayın kurulu üyesidir ve köşe yazarlığı yapmaktadır. Akademik hayatına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde havacılık ve insan davranışları üzerine verdiği derslerle devam etmektedir.
Ödüllü bilimkurgu öykülerine, dört adet yayımlanmış kitaba ve iki adet de çeviriye sahiptir. Çeşitli sektörlerde yer alan şirketlere kalite ve emniyet yönetimi danışmanlığı yapmakta, kritik düşünme, emniyet yönetimi ve insan faktörleri konularında eğitimler vermektedir.