İşlem Yapılıyor
Belgelerim
Örnek:

Belgelerim

Yazar Alejandro Zambra (Çev: Çiğdem Öztürk)
Seslendiren İbrahim Selim
Yayınevi Notos Kitap

Alejandro Zambra yeni kuşak Güney Amerika edebiyatının en parlak yazarlarından biri. Şili'de ve dünyada Bonzai, Eve Dönmenin Yolları, Ağaçların Özel Hayatı romanlarıyla eleştirmenlerden ve okurlardan büyük övgü aldı. İlk öykü kitabı Belgelerim'de insanların benliğine kazınan pek çok ayrıntının izini sürüyor. İroni dolu, sade ve keskin anlatımıyla adeta on bir kısa roman okuduğumuz duygusu uyandıran öyküler.

Bilgisayarın Belgelerim klasöründe yaşayan metinler. Hikâyeler anlatmayı yaşama biçimine dönüştürmüş aileler. Telefon hatlarıyla uzağı yakınlaştırmaya çalışanlar, aşkın peşinden gidenler. Uçurtmalar, haydutlar, kandırmacalar, takıntılar. Korkusuzca devrim ve sigara diyebilenler. Şarkılar konuşuyor fonda, şiirler yer gözlüyor. Oyunlara konuk oluyoruz. Bilgisayarda, sahalarda, evlerde, okul sıralarında...

Belgelerim'i İbrahim Selim'in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

MIS DOCUMENTOS

Copyright © 2013, Alejandro Zambra

All rights reserved

BELGELERİM

Copyright © 2006, Alejandro Zambra

Bütün Hakları Saklıdır

Duymadıklarınız
Alejandro Zambra

1975’te Şili’de doğdu. İspanyol edebiyatı ve filoloji okudu. Etkilendiği yazarlar arasında José Santos González Vera ile Juan Emar’ı sayan Zambra, ilk romanı Bonsái (2006) ile çeşitli ödüller kazandı. Cristián Jiménez tarafından sinemaya uyarlanan Bonsái (2011) Cannes Film Festivali’nde ve İstanbul Film Festivali’nde gösterildi. 2010 yılında Granta’nın İspanyolca yazan en iyi yirmi iki romancı arasında gösterdiği Zambra El Mercurio, La Tercera, The Clinic ve El País gazetelerinde yazdı. Regina’da yaşıyor ve Santiago’daki Diego Portales Üniversitesi’nde edebiyat dersleri veriyor. Bahía Inútil (1998) ve Mudanza (2003) adlı şiir kitaplarının yanı sıra No leer (2010) adlı bir deneme kitabı ile Facsímil (2014) adlı deneysel bir kitabı var. Notos Kitap’ta yayımlanan romanları: Bonzai, Ağaçların Özel Hayatı, Eve Dönmenin Yolları.
Çiğdem Öztürk

1978 İstanbul doğumlu. Adam Yayınları’nın ve Adam Öykü, Adam Sanat, Pazartesi, Roll, Express, Bir+Bir dergilerinin mutfağında çalıştı. Çevirdiği kitaplar arasında Küba’da Sosyalizm ve İnsan (Ernesto Che Guevara), Tavşan Deliğinde Fiesta (Juan Pablo Villalobos), Bonzai ve Eve Dönmenin Yolları (Alejandro Zambra) bulunuyor.


İbrahim Selim

1979 doğumlu oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı - Tiyatro bölümü mezunudur. Rol aldığı oyunlar, filmler ve diziler:

Tiyatro: 006 Ben Ruhi Bey Nasılım - Istanbul Devlet Konservatuarı; 2008 Kısa Oyunalr, Mark Ravenhill - DOT; 2009 Shopping and Fucking, Mark Ravenhill – DOT; 2010 Malafa, Hakan Günday – DOT; 2012 Öksüzler, Dennis Kelly – DOT; 2013 Sarı Ay, David Craig – DOT; 2014 Makas Oyunlar – DOT; 2014 Fight Night – DOT; 2016 Bunu Ben de Yaparım – DOT; 2017 Fantastik Hikayeler Makinesi – İş Sanat

Filmler: Rüya (2016), Çetinceviz (2016), Kusursuzlar (2013), Canavarlar Sofrası (2011), Sınav, Sis ve Gece (2007)

Diziler: Güllerin Savaşı (2015), Poyraz ve Karayel (2015), Fatih (2013), Şubat (2013), Çıplak Gerçek (2012), Aynadaki Düşman, Zoraki Koca, Ters Yüz, Ne Seninle Ne Sensiz.

İbrahim Selim "Bunu Ben de Yaparım - DOT" oyunundaki prformansı ile 2015 Afife Tiyatro ödülünün sahibi oldu. Bunların yanısıra İbrahim Selim'in birçok reklam filmi ve seslendirme rolü bulunuyor.