İşlem Yapılıyor
Liderlik
Örnek:

Liderlik

Yazar Lloyd Baird (Çev: Ahmet Kardam)
Seslendiren Sami Bugay
Yayınevi Optimist Kitap

Liderlik kendiliğinden gelmez. Etkin bir lider olmak istiyorsanız, bu doğrultuda çalışmanız, çaba harcamanız gerekir.

Bu kılavuz size şu konularda yardımcı olacaktır:

- Çevrenizde güven dolu bir ortam oluşturmak

- Kendinizi değişen durumlara uyarlamak

- Başkalarını etkilemek için ikna yeteneğini kullanmak

Liderlik'i Sami Bugay'ın seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

Duymadıklarınız

Cep Yönderi Dizisi yöneticilerin iş yaşamında her gün karşılaştıkları en yaygın meydan okumalara ivedi çözümler öneriyor. Dizi içinde yer alan her kitapta, güçlü ve zayıf yanlarınızı tespit etmeye ve kritik becerilerinizi keskinleştirmeye yarayan kullanışlı araçlar, testler ve gerçek yaşamdan alınmış örnekler yer alıyor. İster masa başında, ister bir toplantıda ya da yolda olun, bu cep kitapçıkları size işinizin günlük talepleriyle daha hızlı, daha kavrayışlı ve daha etkin bir biçimde başa çıkma imkanını verecektir.

Lloyd Baird, Yönder

Lloyd Baird Boston Üniversitesinde İşletme Profesörü ve Örgütsel Davranış Kürsüsü Baflkanı olarak çalışmaktadır. fiu s›ralar yöneticilerin rolü ve liderlik gelifltirme çalışmalarına odaklanan Yönetici Geliştirme Yuvarlak Masası nın araştırma yöneticiliği görevini ve Sistem Araştırmaları Merkezinin müdürlüğünü de yapmaktadır. Dr. Baird işletme içi öğrenme, bilgi ve liderlik inisiyatiflerinin risk ve potansiyelleri üstüne işletmelerle ortak çaışlmalar yürütmekte ve yöneticilere hem kişisel, hem organizasyon içi dönüşüm süreçleri için destek sunmaktadır. Lisans eğitimini Utah State Üniversitesinde tamamladıktan sonra, mastır ve doktorasını Michigan State Üniversitesinden almıştır.


Sami Bugay

Farklı pozisyonlarda üst düzey yöneticilik tecrübesine sahip olan Sami Bugay, kazanmış olduğu tecrübe ve birikimini de yapmış olduğu koçluk sürecine katmaktadır. Bireysel, Kurumsal Lider gelişimi, Takım oluşumu, Takım gelişimi ve deneyimsel öğrenim Sami Bugay’ın çalışma alanları içerisinde yer almaktadır.

Bugay, 5000 saatin üzerinde koçluk deneyimine haiz ve dünyadaki 780, Türkiye’deki 10 ICF onaylı Master Certified Coach’dan biri olmakla birlikte ayrıca Registered ICF Mentor Coach, NCC – Certified Ontological Coach akreditasyonlarına sahiptir.

Dünya’da  girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF Türkiye’yi biraraya getiren Bugay  “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Montreal’deki ICF 2008 Konferansında “Local Spirit, Global Presence” ödülünü almıştır.

Alain de Botton’un kurucusu olduğu The School of Life’da Öğretim Görevlisi olan Bugay aynı zamanda Endeavor  Türkiye’nin  girişimci mentoru, danışma kurulu üyesi, ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye 2016-2018 dönem Başkanı ,  “ITC – Bütünsel Takım Koçluğu” kitabının yazarı ve uluslararası Jungian Coaching School ‘un program sorumlusu ve eğitmenidir.

Bu kitaptaki makalelerin içinde geçen görsel materyalleri PDF dosyası olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

İndirmek İçin Tıklayınız