İşlem Yapılıyor
Tantra 1 - Cinsellikte Aydınlanma
Örnek:

Tantra 1 - Cinsellikte Aydınlanma

Yazar Meryem Suna
Seslendiren Meryem Suna
Yayınevi Puritas

CİNSELLİKTE AYDINLANMA

Cinsellikte Saklı Olan Zekayı Keşfetme Meditasyonu

Bu meditasyon, zihninizin cinsellikle ilgili algısını onarmak, yeni bir vizyon yaratmak için tasarlanmıştır.

Bir sanatçı, bir usta, bir yaratıcı olarak kendini hatırlamanın yolu, yine kendi öz kaynaklarına sahip çıkmanda yatar. Cinsel enerjin senin yaşamsal öz kaynağındır. Kaynağa ulaşmak, varoluşunun cinsel yönünü ve doğasını anlamak, kabullenmek ve sevmekle mümkündür.

İçinde bulunduğun yaşam senin için ne kadar canlı?

Ne kadar doyumlu ve tatmin hissediyorsun?

Hiçbir içsel sıkıntının olmadığı, taptaze uyanışların var mı uykundan?

Tek başına kaldığında kendinle zaman geçiriyor olmanın heyecanını yaşıyor musun?

Bir sonraki anı planlamadan olduğun mekanın ve zamanın içine doluyor musun?

Kederin ağır yükü ile yorgun bir bedende mi, neşe ile yer çekimine karşı koyan hafif bir bedende misin?

Ya da bir şeyler olmuş ta dünyanın büyüsü bozulmuş gibi mi? Gerçekten hayat dolu olmak için, aşkın hayalini kurduğunuz kadar büyük, sevginin sınırsız ve sımsıcak, ilişkilerin yakınlık duygusuyla yaşanması için başka şeylere mi ihtiyaç var?

Belki de tek ihtiyacımız olan, yeniden kadın ve erkek olabilmek. Cinsel özümüzü uyandırmak, içimizdeki kadın ve erkekle tanışmak. Sahip olduğumuz enerjinin dişil ve eril yönlerini ortaya çıkarıp hayatımızı zenginleştirmek ve bizi tamamlayacak olan o diğer kişiyi kendimize çekebilmek...

İçine bir nefes olarak dolan yaşamın, yine yaşamı başlatan cinsel merkezine kadar uzanması senin için doğal ve gerekli olandır.

Duymadıklarınız
1977 yılının Kasım ayında Samsun'da doğdum. Maneviyata olan ilgim ve merakım nedeniyle Medrese eğitimime İlkokuldan önce başladım.  İlahi olana duyduğum aşk ve arzunun çocuk ruhuma kattığı tadı izleyerek yola devam ettim.  İnsanın sonsuz potansiyel gerçekliği ile tanışmam tam olarak cinsellikle ilgili keşiflerim üzerine ortaya çıktı. Bu süreçle birlikte zihnimin yapısını büyük bir dikkat ve farkındalıkla gözlemleme becerisini geliştirdim.

Cinsellik ve Spiritüellik arasındaki bağı kavramak ve ikisi arasındaki dengeyi sağlamak, bilinçli gözlem ve deneyim araştırmalarım sonucunda oluştu.

Akademik egitimimi Sosyoloji üzerine tamamladım. Türkiye'de uzman bir kurumdan Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alarak bu alanda çalışmalara başladım. Aile Dizimi, Kuantum, Psiko Kinesiyoloji, Reiki, ReConnection, Tachyon gibi birçok Enerji Teknikleri ile çalıştıktan sonra Tantra ile tanıştım.

Tantra öğretisinin varoluşa yaklaşımındaki saygı, anlayış ve kabulü beni derinden etkiledi ve eğitimimi bütünüyle bu şefkatli disipline yönlendirdim. Tantra'da Osho yaklaşımını merkez alarak tüm çalışmalarımı cinsellik ve ruhsallık üzerine yoğunlaştırdım.

Yüksek sezgi gücüm, sorgulama cesaretim, Öz'e duyduğum sarsılmaz güvenle nihayet manevi doyumun ve içsel huzurun varolduğu yaşam sanatını kendime armağan ettim.

Eğitim ve çalışmalarımı Türk Kültürünün zihin yapısına uygun olarak sentezlemeye,  Tantra ve Tasavvuf arasında yakaladığım nitelikli ilişkiyi halen sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Bilgiyi sürekli dışarıda arayan insan zihninin en önemli bilgiyi kendi tohumunda barındırdığını biliyorum, bilinçli eş yaratımın ancak cinsellik ve aşkın ruhsal keşfi ile mümkün olduğu gerçeğini aktarmaktan onur duyuyorum.

MERYEM SUNA