İşlem Yapılıyor
Tantra 3 - Doğru Cinsellik
Örnek:

Tantra 3 - Doğru Cinsellik

Yazar Meryem Suna
Seslendiren Meryem Suna
Yayınevi Puritas

DOĞRU CİNSELLİK

Cinsel Enerjiyi Daha Güçlü Bir Enerjiye Dönüştürmek İçin Öneriler

Bu çalışma hepimizde var olan cinsel enerjiyi daha güçlü bir enerjiye dönüştürerek hayatımızdaki tüm alanlarda iyileşme sağlayacak bir takım önerilerin çalışmasıdır.

Tantra bir sanat, bir bilim, bir maneviyat yolu ve bir yaşam biçimidir. Tarihi çok eski yıllara dayanan, hayatın tüm yönlerini kucaklayan Tantra, tüm diğer öğretilerden farklı olarak cinsel enerjiyi kabul eder ve onu yüksek bilince giden bir yol olarak görür.

Tantra'yı tam olarak anlamak için onu yaşamak gerekir. Bu öğreti ile insanlar, yaşama sevinçlerini arttırmayı ve kendi olağan bilinç düzeylerini ilahi düzeye ulaştırmayı öğrenirler.

Tantra, maddeyi, yaşamı sınırlayan rakamlar ve biçimlere indirgenemez. Tantra için gündelik işlerin bile bir anlamı vardır. Nefes alıp verme, yürüme, ya da dans etme bile, ritüeller ya da dualar kadar anlamlı ve değerlidir.

Tantra insanın evrenle ve ilahi olanla bir olduğunu vugular. Burada ve şu anda bunu kavrayacak ve buna inanacak olursak her türlü hareketimiz, eylemlerimiz ve bütün yaşamımız bir ayin, bir ibadet halini alır.

Tantra, hep istediğimiz sarsılmaz iradenin yoludur. Cinsel doyumun ve aşkın olduğu bir yaşam, hayatımızda onarılmaya ihtiyaç duyduğumuz tüm diğer alanları iyileştirir. Ruhsal ve fiziksel sağlık, bütünlük ve akış getirir.

Seksten vazgeçmek ya da cinsel mutluluk konusunda suçlu hissetmek bizi köklerimizden koparır. Ve bundan dolayı her türlü manipülasyona açık hale geliriz. Bir anlamda kullanılıyor oluruz. Cinsellik ilahi paylaşımlara açılan önemli bir plandır.

Duymadıklarınız
1977 yılının Kasım ayında Samsun'da doğdum. Maneviyata olan ilgim ve merakım nedeniyle Medrese eğitimime İlkokuldan önce başladım.  İlahi olana duyduğum aşk ve arzunun çocuk ruhuma kattığı tadı izleyerek yola devam ettim.  İnsanın sonsuz potansiyel gerçekliği ile tanışmam tam olarak cinsellikle ilgili keşiflerim üzerine ortaya çıktı. Bu süreçle birlikte zihnimin yapısını büyük bir dikkat ve farkındalıkla gözlemleme becerisini geliştirdim.

Cinsellik ve Spiritüellik arasındaki bağı kavramak ve ikisi arasındaki dengeyi sağlamak, bilinçli gözlem ve deneyim araştırmalarım sonucunda oluştu.

Akademik egitimimi Sosyoloji üzerine tamamladım. Türkiye'de uzman bir kurumdan Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alarak bu alanda çalışmalara başladım. Aile Dizimi, Kuantum, Psiko Kinesiyoloji, Reiki, ReConnection, Tachyon gibi birçok Enerji Teknikleri ile çalıştıktan sonra Tantra ile tanıştım.

Tantra öğretisinin varoluşa yaklaşımındaki saygı, anlayış ve kabulü beni derinden etkiledi ve eğitimimi bütünüyle bu şefkatli disipline yönlendirdim. Tantra'da Osho yaklaşımını merkez alarak tüm çalışmalarımı cinsellik ve ruhsallık üzerine yoğunlaştırdım.

Yüksek sezgi gücüm, sorgulama cesaretim, Öz'e duyduğum sarsılmaz güvenle nihayet manevi doyumun ve içsel huzurun varolduğu yaşam sanatını kendime armağan ettim.

Eğitim ve çalışmalarımı Türk Kültürünün zihin yapısına uygun olarak sentezlemeye,  Tantra ve Tasavvuf arasında yakaladığım nitelikli ilişkiyi halen sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

Bilgiyi sürekli dışarıda arayan insan zihninin en önemli bilgiyi kendi tohumunda barındırdığını biliyorum, bilinçli eş yaratımın ancak cinsellik ve aşkın ruhsal keşfi ile mümkün olduğu gerçeğini aktarmaktan onur duyuyorum.

MERYEM SUNA