İşlem Yapılıyor
Kansız
Örnek:

Kansız

Yazar Olkan Serdar Yıldız
Seslendiren Olkan Serdar Yıldız
Yayınevi Okuyan Us

İçinde büyük fikirler olan kitaplardan çok farklı ama içinde büyük fikirler var.

Kesinlikle güldürmek için yazılmadı ama bazen geriye gülmekten başka yapacak şey kalmıyor.

Tabii ki bir Nasıl Yapılır kitabı değil, ama nasıl yapmanız gerektiği daha basit anlatılamazdı.

Hayatınızı değiştirmek için yazılmamış ama okuduktan sonra aynı kalmayacaksınız.

Kansız bir kült kitap; yani hem bir klasik hem de tam bir felaket. Onu yanınızda taşımak isteyeceksiniz, çünkü evet o kadar cool.

Bence yirmi beşimden önce kimi tanıdıysam hepsi gebermeli. Yalnız, yirmi beşinden sonra tanıdıklarım gebermesin diye bir şey söylemedim, yanlış anlaşılmasın, benim için fark etmez geberip gebermemeleri, yanımda gebermesinler yeter, ölüleri sevmiyorum çünkü, çok zavallı görünüyorlar bana. Ne zaman birinin öldüğünü duysam, hem artık işime yaramayacağından hem de bu kadar rahat ölebildiğinden içimi tiksinti kaplıyor. Adama bak o kadar atıp tutuyordu, gülüyordu, daha geçen hafta sahilde koşarken görmüştüm hatta, gitmiş ölmüş, salak, ben de onu bir bok sanırdım, Allah belasını versin.

(kitaptan)

İnsanın öleceğini bile bile kendini adayarak yaşaması iğrendiriyordu beni. Üç kuruş için bütün gün simit satan bir piçle göz göze geldiğimde, yüzünü cama vura vura parçalayıp gözlerini cam kırıklarıyla çizerken gördüm kendimi. Yanımdan geçip giden her insanı durdurup hiç ölmeyecekmiş gibi hayata bağlanmasının hesabını sormalıydım. Bütün bunlar insanların aklına nasıl geldi acaba ? Böyle tıkır tıkır işleyen bir düzeni nasıl oturttular? Bu insanlar nasıl böyle birbirine bağlanabildi? Bunları uyuşturup her şeyi unutturan şey ne? Televizyon, telefon, bilgisayar nasıl bulundu? İnsanları yataktan çıkartıp bunlarla uğraşmasına neden olan şeyi merak ediyorum. Bana da gösterin. Beni de içinize alın. Uyumlu biriyim. İyi anlaşırız.

(kitaptan)

Can acıtıcı derecede dürüst, direkt, şeffaf olmasına rağmen ne yapacağı önceden kestirilemeyen bir karakter. Üstelik adı da bir tuhaf: Yabgu. İnsan düşünmeden edemiyor, J.D. Salingerın meşhur karakteri Holden Caulfield büyüse bir Yabgu olur muydu?

Yanlış yola sürüklenmeye, baştan çıkmaya hazır olun.

Duymadıklarınız

Olkan Serdar Yıldız Kansız romanını seslendirdiOlkan Serdar Yıldız, Kansız'ı Seslenen Kitap stüdyolarında seslendirdi. Şakalar ve kahkahalar ile başlayan kayıt süreci kitabın ortasına geldiğimizde duyduklarımızın etkisiyle gergin bir ortama dönüştü, ama sonu iyi bitti. Kayıt süreci tamamlandığında ki bu yaklaşık iki hafta sürdü, Olkan ile yine kahkahalar eşliğinde öpüşerek ayrıldık, birbirimize iyi dileklerimizi sunduk ve başarılar diledik.


Kitap tanıtımında yazan bir cümle dikkatimizi çekti; 'Kesinlikle güldürmek için yazılmadı ama bazen geriye gülmekten başka yapacak şey kalmıyor.' Tekbaşına bu cümle bile birçok şeyi açıklamaya yetiyor. Anladık ki bazı şeyler artık bizim için aynı olmayacak. Olkan'ın kitabını dinlemenizi tavsiye ediyoruz.


Nagihan Kılar
29.09.2016 00:00

hayatımda okuduğum en acayip kitap. başka türlü tarif edemem herhalde. etkisinden hala kurtulamadım. kaldırmayan okumasın derim.

Zeynep Berktas
01.04.2015 00:00

yarım bırakmamak adına kendime eziyet ettiğim için çok üzgünüm.

ahmet özhan
13.03.2015 00:00

Hakikaten sıradışı, rahatsız olmak için almıştım bu kitabı, gerçektende başından sonuna kadar rahatsız etti beni, bu bağlamda amacına ulaşmış başarılı bir kitaptır kendi adıma.

Murat DALOĞLU
18.02.2014 00:00

Yazarın veya karakterin git-gelleri olduğuna inanıyorum. Hatta bazan gidip kaldığı, dönemediği yerler merakımı cezbediyor. İşte o sınır boyunca yaşanılan depresif haller, insan ruhunu önce kulak memesi kıvamına getirip sonra birden ayak başparmağındaki tırnak kadar sertleştirebiliyor.

Hülya Koşanoğlu
18.02.2014 00:00

Kitabı ilk çıktığın da aldım okudum.Diğer okuduğum kitaplardan farklı olması sebebiyle tüm çevreme tavsiye ettim. Olkan Serdar YILDIZIN yeni kitabını bekliyorum.Ellerine sağlık bu sıra dışı kitap için....