İşlem Yapılıyor
Yavaş Ebeveynlik
Örnek:

Yavaş Ebeveynlik

Yazar Pınar Mermer
Seslendiren Pınar Mermer
Yayınevi Altın Kitaplar

Hızla akıp giden hayatın sahibi sen misin? Birbirimize yabancılaştık. Aşırı kaygılıyız. Kendimizden de çocuklarımızdan da beklentilerimiz çok yüksek. Çocuklarımızın tatminsizliğinden şikâyet ediyor ne kadar yorgun ve tahammülsüz olduğumuzdan dem vuruyoruz. Peki böyle mi olmalı? Ebeveynlik daha farklı yapılamaz mı?

"Yavaşla! Fark et! Biraz Düşün! Ezbere Yaşama! Sorgula! Kendini tanı! Zaman ayır! Alma! Dur! Çocuğunu tanı! Mükemmel olmak zorunda değilsin. Zaten mükemmel ebeveynlik diye bir şey yoktur. Herkes gibi ebeveynlik yapmak zorunda değilsin. Hem herkes dediğin kim? Sensin! Benim! Sen ve ben değişelim önce. Bak gör sonra neler oluyor." Bunlar hem terapistlik hem de ebeveynlik yolculuğumda kendime ve danışanlarıma bol bol hatırlattığım cümleler. Bu kitapta kendi ebeveynlik yolculuğumda sorguladığım hızlı ve kaygılı şehir hayatının başka ebeveynlerin hikâyeleriyle birleşmiş halini bulacaksınız. Umuyorum ki bu kitapla beraber ebeveynlik daha farklı nasıl yapılabilir bunu birlikte sorgulayabileceğiz. Ebeveynler olarak ruh sağlığımızı koruyabilecek, ruh sağlığı yerinde çocuklar yetiştirmek için bilinçleneceğiz.

Duymadıklarınız

Pınar Mermer'in Yavaş Ebeveynlik kitabı Seslenen Kitap stüdyosunda Nisan 2014 sonunda kaydedilmeye başlandı. Pınar Mermer'in disiplinli çalışma program ile kayıtlar kısa sürede tamamlandı.

Çok keyifli geçen kayıt süreci boyunca Pınar anlattı, biz dinledik ve öğrendik. Pınar bize de bol bol hatırlattı: "Yavaşla! Fark et! Biraz Düşün! Ezbere Yaşama! Sorgula! Kendini tanı! Zaman ayır! Alma! Dur! Çocuğunu tanı! Mükemmel olmak zorunda değilsin. Zaten mükemmel ebeveynlik diye bir şey yoktur. Herkes gibi ebeveynlik yapmak zorunda değilsin. Hem herkes dediğin kim? Sensin! Benim! Sen ve ben değişelim önce. Bak gör sonra neler oluyor."

pınar mermerpınar mermerpınar mermer


YAZAR HAKKINDApınar mermer

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Pınar Mermer, klinik psikoloji alanındaki uzmanlığını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde tamamladı. Prof. Byron Norton'la birlikte oyun terapisi eüitim ve süpervizyon çalışmaları yaptı.

Bir dönem Hollanda Groningen Üniversitesi'nde sağlık psikolojisi ve sosyal psikoloji üzerine çalışmalarda bulundu.

Uzmanlık alanı çocuklarla oyun terapisi uygulamaları ve ebeveyn danışmanlığı olan Mermer, koruyucu ruh sağlığı çalışmaları kapsamında ebeveyn ve uzman eğitimleri vermektedir.

Bir çocuk sahibi olan yazar, İstanbul'da yaşamaktadır.Soley Kurt
20.08.2016 00:00

Kitap, yazarı tarafından harika seslendirilmiş. Hem ebeveynlik hem de bireysel gelişim için oldukça güzel ve akıcı bir içerikle hazırlanmış. Pınar hanımın başarılı ses tonu ve vurgulamalarıyla sanki evde sohbet edercesine zevkle dinledim. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim. Hem yazarı hem de seslenen kitap ekibini tebrik ederim.