İşlem Yapılıyor
Heba
Örnek:

Heba

Yazar Hasan Ali Toptaş
Seslendiren Hasan Ali Toptaş
Yayınevi İletişim

İnceldiğinde, çeşitli sebeplerle delindiği de olur uykunun. Ne bileyim, bazen zihnimizdeki sivri uçlu bir hatıra deler onu; bazen henüz hazmedemediğimiz bir sözün acısı, bazen kolu bacağı aklımızın dışında kalan bir düşünce yahut bir duygu, bazen de etrafımızda olup biten, bizim fark edemediğimiz meçhul bir şey deler. İşte o vakit delinen yerden içerisi görünmez ama dışarısı görünür. Hakikat oradan gerçekte olduğu gibi görünmez tabii; uykunun sisi yüzünden, kendisinin biraz berisinde yahut gerisinde görünür.

Sise benzemeyen tuhaf bir sisin içindeydi şehir. On dokuzuncu katın hizasında ben gerçeğim diyen bir güvercin kanat çırpıyordu. Binnaz Hanımın tombul elleri vardı. Ucu bucağı görünmeyen bir boşluğa düştü Ziya. Hışır hışır öten naylon şeritler. Te ilerde Suriye! Kaldır başını! Huoop! Yüzü çilli bir çocukluk. Efil efil tüten bir pişmanlık.

Hiç işte, hiçbir şey olmadı. Şikâyetçi misin? Değilim Komutanım.

Kolonya, limontuzu ve su. Bakma öyle karanlıkta Mensur. Aynalı kahve. Güzel Nefise. Kim o uzaktaki adam? Tufana emanet bir dünya.

Her kötülük, bir iyiliğin içine akıyor işte...

Heba, göz gözü görmez insafsızlığın, doğruya benzemeye muvaffak olan yalanın, utanmazlığın, lincin, kıstırılmışlığın romanı.

Edebiyatın kirişlerini çatlatan büyük bir yazardan yalnızlığın, pişmanlığın, askerliğin, heder olmuş bir ömrün romanı. İpek kadar yumuşak ve ipek kadar sağlam.

Duymadıklarınız

Hasan Ali Toptaş Heba Romanını Seslendirdi

Heba'nın kayıtlarını Ekim 2013'te Ankara Eryaman'da Hasan Ali Toptaş'ın yazı ofisinde Seslenen Kitap seyyar stüdyosu ile gerçekleştirdik. Hasan Ali Toptaş’ın yazı ofisinde kendisiyle vakit geçirmek bizim için bir ayrıcalık ve büyük bir zevkti.


Hasan Ali Toptaş'ın son romanını kendi sesinden dinlemekten umarız siz de en az bizim kadar zevk alırsınız.muhammed oz kan
30.12.2017 00:00

arkadaşlar aranızda görme engelli varsa onlara görme engelliler içiçn bedava sesli kitaplar olduğunu söyleyebilirim hemde ücretsiz indirebilirsiniz o kitapları sitelerin isimleri #getem ve #türgök gibi yerlerdir ama yalnızca görme engelliler faydalanabilmektedir

Zehra Demirtaş
02.02.2014 00:00

Hasan Ali Toptaş okuruyum Gölgesizler'lerle başladım, Sonsuzluğa Nokta, Kayıp Hayaller Kitabı, Yalnızlıkla, Uykuların Doğusu ve son çıkan Heba'sı okuduğum kitapları ama sayın Hasan Ali Toptaş'ın kendi sesiyle eserini okumasını dinlemek okumakdan çok daha derin.Heba'yı okumak özel bir okyanusta yüzmekse, Hasan Ali Toptaş'tan sesli dinlemek Okyanus'un derinlikleirni de görebilmek...Buna vesile oldukları için, böyle bir yaratıcılıkla kelimeleri kulağımızdan ruhumuza ulaştırdıkları için Seslenen Kİtap Ekibine sonsuz teşekkürlerimle.Son derece kaliteli bir yapım olmuş, seçilen giriş müziği klarnet taksimi, sade bir sunum sayın Hasan Ali Toptaş'ın duru okuması, emekleriniz için sonsuz

teşekkürlerimle..