İşlem Yapılıyor
Kardeşimin Hikayesi
Örnek:

Kardeşimin Hikayesi

Yazar Zülfü Livaneli
Seslendiren Ziya Kürküt
Yayınevi Doğan Kitap

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı’nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz’in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum.

Duymadıklarınız

Zulfu LivaneliRomanları 30 dilde yayımlanan Zülfü Livaneli, 1946 yılında doğdu. 1972 yılında fikirlerinden dolayı askeri cezaevinde yattı, 11 yıl sürgünde yaşadı. Livaneli, 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülüne layık görüldü. Müzik eserleri Londra, Moskova, Berlin, Atina, İzmir Senfoni orkestraları tarafından icra edildi ve Zubin Mehta, Simeon Kogan gibi şeflerce yönetildi.Türkiye dışında Çin Halk Cumhuriyeti, İspanya, Kore ve Almanya’da da çok satanlar arasına giren romanlarıyla, Balkan Edebiyat Ödülü’ne, ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne, Türkiye’de ise Yunus Nadi Ödülü’ne ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görüldü. Livaneli, dünya kültür ve barışına yaptığı katkılardan ötürü 1996 yılında Paris’te UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırıldı ve Genel Direktör danışmanlığına atandı.2002-2006 yılları arasında TBMM’de ve Avrupa Konseyi’nde milletvekilliği görevinde bulundu.Ziya Kürküt

Ziya Kürküt (d. 19 Haziran 1967; İstanbul), Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı, sunucu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, aynı zamanda film, dizi film ve reklam seslendirmesi; Üniversite-Özel sektör ve Kamu kuruluşlarında SesEğitimi-BedenDili-Renklerin Dili-Yaratıcı Drama, konularında eğitmenlik yapmaktadır.

Taner Barlas Mim Tiyatro, Kent Oyuncuları, Tiyatrokare, Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, Asuman Dabak Tiyatrosu, Zeynep Talu Sanat Atölyesinde oyuncu -  yönetmen olarak çalıştı.Kasım 2006 'da Samimiyet adını verdiği ilk kişisel resim sergisini açtı. Halen televizyonda yarışma ve müzik eğlence programlarında sunuculuk yapmaktadır. Şu an D Shopping'te "Her Eve Lazım" programını sunmakta; İKSV 19.İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivalinde yer alan Tiyatro Stüdyosunun Parlour Song (Her Yıl Kuşlar Geri Gelir) adlı oyunda oyuncu olarak görev almaktadır.


Rol aldığı tiyatro oyunları:  Parlour Song (Her Yıl Kuşlar Geri Gelir) : Jez Butterworth - Tiyatro Stüdyosu 2014, Bizim Şarkımız : Kürşat Başar - Zeynep Talu Sanat Atölyesi - 2012, Harika Doğumgünü :Robin Hawdon - Asuman Dabak Tiyatrosu - 2010, Şahane Düğün : Robin Hawdon - Asuman Dabak Tiyatrosu - 2008, Yarışma : Laurent Baffie - Dostlar Tiyatrosu - 2002, Müziksiz Evin Konukları : Neil Simon - Tiyatro kare - 1993,Bilenlere Selam Olsun :Yunus Emre- Bakırköy Belediye Tiyatrosu 1993,Sevgili Yelena Sergeyevna:Ludmila Razumovskaya -Kent Oyuncuları-1993, Harold ve Maude:Colin Higgins - Kent Oyuncuları- 1991,Değişim :Franz Kafka -Taner Barlas Mim Tiyatro 1988,Kitapları Yakın (Fahreneit 451):Ray Bradbury-Taner Barlas Mim Tiyatro 1987,Konçinalar:Haldun Taner-Taner Barlas Mim Tiyatro -1986.

Yönettiği tiyatro oyunları:  Vanilyalı İlişkiler :Asuman Çakır - Asuman Dabak Tiyatrosu - 2009

Filmografisi:  Mavi Gözlü Dev – 2007, Hisarbuselik – 2006, Kızma Birader – 2005, Ahududu – 2005, Kadının Sessizliği – 2005, Canım Benim – 2004, Sevinçli Haller – 2004, Yeter Anne – 2002, Tek Celse – 2001, Kör Talih – 2001, Yalan Dünya – 2000, Can Dostum – 1999, Güldüren Cazibe – 1998, Kara Melek – 1996, Sahte Dünyalar – 1995, Cadı Ağacı – 1994, Kaygısızlar – 1994, Hastane – 1993, Yaz Evi – 1993, Gençler – 1989

Seslendirmeleri: Sevimli Canavarlar Üniversitesi:Mayk Vazovski,Jim Carrey, Edward Norton, Colin Farrel, Tom Hanks, Jude Law, John Travolta, Antonio Banderas, Gary Sinise, Sean Penn,Pc Oyun: Crysis: Akbaba kod adlı pilot, Pusu, Sevimli Canavarlar, Aslan Kral 3 Hakuna Matata, Ninja Kaplumbağlar, Romeo, Avatar: Son Havabükücü adlı animede Zuko, Catdog, Hey Arnold.

Özlem Çayıroğlu
24.12.2014 00:00

Kitap çok başarılı. Beni kitap kadar etkileyen Ziya Kürküt'ün seslendirmesi. Muhteşem olmuş, insanın tekrar tekrar dinleyesi geliyor kitabı. Çok başarılı buldum.Kendisinin başka kitap seslendirmeleride olur umarım.

semih
07.09.2014 00:00

Kitabı iki sefer okudum gerçekten Zülfü livaneli çok güzel bir eser ortaya koymuş. Ziya Kükürt çok güzel seslendirmiş.

Yusuf Hakan Özkan
23.07.2014 00:00

Zülfü Livaneli'nin herzamanki sürükleyici dili romanı bir çırpıda bitirmenize sebep oluyor. Ziya Kürküt bu mükemmel kurguyu çok başarılı bir şekilde seslendirmiş.