İşlem Yapılıyor
Aşk
Örnek:

Aşk

Yazar Elif Şafak
Seslendiren Tilbe Saran
Yayınevi Doğan Kitap

Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.

Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller...

Aşk... kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…

Aşk... Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

Duymadıklarınız

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise siyaset bilimi alanında tamamladı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlâna Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve İngilizce kaleme aldığı Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009’da yayımlanan Aşk Türk yayıncılık dünyasında önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere'ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012) ve yeni romanı Ustam ve Ben 2013 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen ve eserleri otuz dile çevrilen Elif Şafak’ın romanları, Viking, Penguin, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.


Tilbe Saran 21 Mayıs'ta İstanbul’da doğdu. St Benoit Fransız Lisesi’nin ardından, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirdi. 1986 yılında Dormen Tiyatrosu'nda başladığı profesyonel tiyatro hayatını, Kenter Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu, Semaver Kumpanya ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda sürdürdü. Çeşitli sinema, televizyon ve radyo  projelerinde rol aldı.

16. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali Açılışı'nda, Zuhal Olcay ile birlikte tiyatro şarkıları seslendirdi. Fransa’da Türkiye Sezonu projesi çerçevesinde, 2009-2010 sezonunda Paris’te sahnelenen, Sedef Ecer’in fransızca olarak kaleme aldığı “Sur Le Seuil – Eşikte” adlı oyunun Türk oyuncularından biriydi ve oyun; 17. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’de okuma tiyatrosu şeklinde oynandı.

Hem yönetmen hem oyuncu olarak sahneye geri döndüğü "Düğün" oyunu ve Caner Alper'in yazıp yönettiği, "Sevgi" rolü ile Altın Portakal kazandığı "Zenne" filminin ardından İntikam dizisinde Yağmur karakterinin annesi Hale’yi Tilbe Saran canlandırdı.

Son projesi Serdar Biliş'in rejisi ile provaları devam eden "Savaş" oyunudur. Halen Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Seslendirme çalışmaları devam etmektedir.

Ödüller:

2011 - Zenne ( M. Caner Alper & Mehmet Binay ) - 48. Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

2008 - Cesaret Ana ve Çocukları (Semaver Kumpanya) - Sadri Alışık Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

2008 - Koca Bir Aşk Çığlığı (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Lions, En İyi Kadın Oyuncu

2006 - Nathalie (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu) - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2004 - Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Ankara Sanat Kurumu, En İyi Kadın Oyuncu - Tiyatro Dergisi, Yılın Kadın Oyuncusu

2002 - Tek Kişilik Şehir (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu

1998 - Alacaklılar (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Afife Tiyatro Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu

1996 - Abélard ve Héloise (Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1995 - Çalıkuşu (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Magazin Gazetecileri Derneği, En İyi Kadın Oyuncu

1993 - Tartuffe (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1991 - Vanya Dayı (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu

1990 - Kral Lear  (İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları) - Avni Dilligil, En İyi Kadın Oyuncu - Kültür Bakanlığı, En İyi Kadın Oyuncu

1986 - Hangisi Karısı (Dormen Tiyatrosu) - Lions, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

ödüllerine layık bulunmuştur.

yusuf güçlü
20.01.2015 00:00

Bu kitabı Tilbe Saran 'ın sesinden dinlemek çok ayrı bir tecrübe, ayrı bir zevk. Tebrikler Tilbe Saran, muhteşem bir seslendirme.

Yusuf Hakan Özkan
09.09.2014 00:00

Daha önce okuduğum Elif Şafak Hanım'ın aşk romanını bu sefer de Tilbe Saran Hanım'ın sesinden dinlemek bambaşka bir keyifti. Mükemmel bir eser, mükemmel bir seslendirme...

YILDIZ KABUL
06.09.2014 00:00

çok güzel