İşlem Yapılıyor
Kahperengi
Örnek:

Kahperengi

Yazar Hande Altaylı
Seslendiren Deniz Yüce Başarır
Yayınevi Doğan Kitap

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat'ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul'un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir.

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

Duymadıklarınız

Hande AltaylıHande Altaylı 1971 yılında Edremit’te doğdu. Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi okudu. Çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yaptı. İlk romanı Aşka Şeytan Karışır (2006) yılın en çok satan kitapları arasında yer aldı. İkinci romanı Maraz 2009 yılında yayımlandı. Eserleri çeşitli dillere çevrildi.


Deniz Yüce BaşarırDeniz Yüce Başarır 1990’lı yılların TRT İstanbul televizyonu seslendirme stüdyolarının vazgeçilmez isimlerindendi. Yalın Türkçesi, samimi tonlamaları ve naif sesiyle birçok yabancı oyuncuya hayat verdi. Çeşitli televizyon programları ve belgesellerde metin yazarlığı ve danışmanlık yaptı. CNNTÜRK’te kendi hazırladığı “Kitapça” adlı programı sundu. Doğan Kitap’ta önce editör daha sonra pazarlama yönetmeni olarak çalıştı. 2009 yılından bu yana Doğan Kitap’ın yayın yönetmenliğini sürdürüyor.


Murat Yıldırım
17.11.2017 00:00

Beklediğimden iyi bir kitaptı. Yazar anlatımı karamsarlığa gömüp gömüp sonra kolaycı bir şekilde bulutları dağıtıyor. Bu eleştirilebilir. Çok çok iyi bir dinletiydi. Teşekkürler.

Alper Sönmez
11.09.2016 00:00

Kitap olağan üstüydü. Deniz Hanım'ın seslendirmesinin de bunda büyük payı olduğunu düşünüyorum. Kitabı dinleyerek Ankara Bodrum arasını soluksuz gittik. Bodruma geldiğimizde son bölümün bitmesi için arabayı kenara çekip bekledik. Elinize, dilinize sağlık..

ahmet özhan
17.03.2015 00:00

Henüz kitabı bitirmedim, yarısında sayılırım, sabah/akşam olsada, arabaya binsemde, bir an önce bluetooth'u bağlasamda, kitaba devam etsem, diye düşünüyorum, ama bi yandanda, yok ya çabuk bitmesin, bu keyif daha sürsün istiyorum. Tabii bunda muhakkak seslendiren Deniz Hn.'ın da payı var.

Mesut Atici
04.03.2015 00:00

Arabada sıkılmadan dinledigim ender kitaplardan,

Yusuf Hakan Özkan
20.08.2014 00:00

Hande Altaylı, insanın insana ihtiyacını aile, arkadaş ve aşk ilişkileri arasındaki gitgeller ile çok güzel işlemiş. Güzel bir seslendirmeyle keyifle dinledim.