İşlem Yapılıyor
İçimdeki Kalabalık
Örnek:

İçimdeki Kalabalık

Yazar Gamze Güller
Seslendiren Gamze Güller
Yayınevi Dedalus Kitap

"'Hiç kalbinde kırmızı çiçekler açtı mı senin?' diye sormuştu bana eskiden beni çok seven biri, anlamamıştım. Bir gün âşık oldum, anladım. Beklemenin sahip olmaktan daha güzel olduğunu, kalbime dikenlerini batırıp da kanatanın aslında kavuşmak olduğunu keşfettiğimde, artık genç bile sayılmazdım."

Gamze Güller kitabındaki her öyküde değişik bir dünyanın kapısını açıyor okuruna, insanlık hallerine duygu zenginliğiyle, gönül gözüyle yaklaşıyor. Kâh şaşırtıyor öykünün sonunda, kâh güldürüyor. İkili ilişkilerdeki kırılma noktalarını, aşkın değişik hallerini ustalıkla katıyor öykülerine.

"Gamze Güller'in öykülerinde dikkatimi çeken, farklı dünyaları içtenlikle anlatması ve tekrara düşmemesi oldu. Dili, anlatımı, ayrıntı seçimi, atmosfer oluşturması kısa sürede kendi biçemini yaratacağının ipuçlarını veriyor."

CEMİL KAVUKÇU

Duymadıklarınız

İçimdeki Kalabalık'ın kayıtları İstanbul'da Seslenen Kitap stüdyosunda Eylül 2014'te tamamlandı. Gamze Güller'in GAmze Güllerçalışma disiplini ve seslendirme perfomansının birleşimi kayıtların 2 gün gibi, beklenenden çok daha kısa, bir süreçte tamamlanmasını sağladı. Gamze Güller hem İçimdeki Kalabalık hem de 2013 Orhan Kemal Öykü Ödüllü Beşinci Köşe öykü kitaplarını Seslenen Kitap için seslendirdi. Her iki kitabı da Gamze Güller'den dinlemekten büyük keyif alacağınıza eminiz.

Yazar Hakkında

Gamze GüllerGamze Güller ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde,  lisans ve yüksek lisans eğitimini İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Çeşitli inşaat firmalarında proje yöneticisi ve proje koordinatörü olarak görev yaptı. Halen Ankara’da serbest mimar olarak çalışıyor. 2007 yılından itibaren Kitap-lık, Her Şeye Karşın, Lacivert, Patika, Kolejliler, Bugünden Edebiyat, Dünyanın Öyküsü, Ada gibi edebiyat dergilerinde öyküleri, kitap tanıtım yazıları ve köşe yazıları yayımlanıyor. 2007 Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Öykü Yarışmasında “Dağların Soluğu” isimli öyküsüyle birincilik ödülü aldı. 2007 Özgür Pencere Edebiyat Derneği Kadın Öyküleri Yarışmasında “Gel Pisipisi” isimli öyküsüyle mansiyon aldı. “Beşinci Köşe” kitabıyla 2013 Orhan Kemal öykü ödülünü kazandı. 2010 yılından beri Türkiye Bilişim Derneği Bilimkurgu Öykü Yarışması ve TED Genç Meşale Öykü Yarışması seçici kurulunda görev alıyor. CER Modern, Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği ve Ankara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Edebiyat Atölyeleri’nin yürütücülüğünü yapıyor ve atölye dersleri veriyor. Kanal B Kitap Dünyası Programı Klasikler bölümünde roman sunumları yapıyor.