Saatler Süren Trafikte Canı Sıkılanlara 5 Uygulama

Günlük hayatımızda en çok nelere zaman ayırıyoruz sorusu akıllara geldiğinde herkesin aklına ilk etapta belli başlı şeyler gelir. İş, okul, uyku… Ancak özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için zamanın çok büyük ve belki de en keyifsiz zamanlarını kaplayan trafik var. Peki günlük rutin içerisinde büyük bir boşluk olarak görülen ve çoğu zaman “boşa giden zaman” olarak tanımlanan trafiği daha verimli hale getirmek mümkün mü? Cevap kesinlikle evet!

Mobil cihazların kullanım alanlarının her geçen gün daha da artması sebebiyle akıllı telefonlar ya da çantalara atılan tabletler verimsiz olduğu düşünülen her an için büyük birer kurtarıcı haline gelebiliyorlar. Tabii bunun en büyük sebebi içerisindeki uygulamalar. Eğer siz de gün içerisinde ister araç kullanırken isterse toplu taşımada ulaşımınızı sağlarken yeni bir şeyler keşfetmeye açıksanız size sosyal medyadan çok daha ilgi çekici olabilecek birkaç önerimiz olacak…

Storytel

Trafikte boşa zaman harcamak istemeyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biri hiç şüphesiz ki kitap okumak. Ancak araç kullanırken ya da toplu taşımada kalabalığın içerisinde ayakta yolculuk yaparken kitap okumak imkansız hale geliyor. Tam da bu noktada imdadımıza sesli kitaplar yetişiyor. İçerisinde yeni çıkan kitaplardan dünya klasiklerine, iş kitaplarından dil öğrenimine kadar pek çok seçenek bulunan Storytel ile kitap okuma deneyimi kitap dinlemeye evriliyor ve uygulama, gününü trafikte geçirenlere usta isimlerin seslendirmeleriyle eşlik ediyor. İstediğiniz zaman kitapları indirip internet paketinizden harcamadan çevrim dışı dinlemeniz de mümkün. iOS ve Android’de bulunan uygulamanın ilk 15 günü de ücretsiz!

Spotify

Yoğun geçen bir günün ardından eve dönerken kulaklıkları takıp müzik dinlemenin keyfi birçok kişi için hem dinlendirici etkiye sahiptir hem de stresten uzaklaşmaya yardımcı olur. Dünya çapından pek çok sanatçının albümlerinin yer aldığı geniş bir kütüphaneye sahip olan Spotify’da müzikleri indirip çevrim dışı dinleme özelliği de bulunuyor. Sadece müziğe odaklanmak istemeyip podcast dinlemek isteyenler için de yerli ve yabancı birçok içerik uygulamada mevcut. Uygulamanın aylık ücreti 17,99 lira.

Netflix

Otomobil kullananlar için uygun olmasa da gün içerisinde toplu taşıma ya da servis kullananlar için en keyifli vakit geçirilebilecek uygulamalardan biri Netflix. Global çapta orijinal dizi ve filmlere imza atan, bunun yanında en popüler dizi, film ve belgeselleri de bünyesinde barındıran Netflix, mobil uygulaması sayesinde her yerde izleme deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılar için farklı fiyatlara paket seçenekleri bulunan uygulamada izlemek istediğiniz içeriği önceden indirip yol boyunca çevrim dışı özelliğiyle izlemeye devam edebilirsiniz.

Meditasyon

Stresten uyku problemlerine kadar pek çok sıkıntının baş gösterdiği günümüz toplumunda bunlarla baş etmek için en sağlıklı ve dinlendirici yöntemlerden biri de meditasyon yapmak. Meditasyonu “evde gözleri kapayarak yapılan bir aktive” olmaktan alıp çıkaran ise yine bir mobil uygulama oldu. meditasyon uygulaması kullanıcılarına günün her anında her yerde yapılabilecek meditasyon önerileri sunarak bilinen meditasyon olgusunu kalıplarından çıkarıyor. Böylece işe giderken rahatlamak ya da yaşadığınız sıkıntıları atlatmak istediğinizde kulaklıklarınızı takıp trafikte de kısa meditasyon molaları verebilirsiniz. Ücretsiz kullanımı bulunan uygulamanın aynı zamanda premium paketi de bulunuyor.

Evernote

Otomobil kullanırken telefonla ilgilenmek büyük tehlikeler yarattığından not almanız ya da bir şeyleri anımsamanız için çeşitli yardımcılara ihtiyacınız olur. Evernote da bu konuda size tam da istediğiniz şekilde yardımcı olmaya hazır bir uygulama. Fikirlerinizi ve aklınıza gelen detayları sesli olarak kaydetmenize olanak sağlayan uygulama aynı zamanda belirlediğiniz tarih ve saatlere göre size hatırlatmalarda bulunabiliyor. Sürekli fikirler ürettiğiniz bir işiniz ya da takip etmeniz gereken ders notlarınız varsa Evernote ile trafikte çok daha pratik bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Diğer Yazılar

2019’da En Çok Dikkat Çeken Teknolojik Gelişmeler

18/11/2019

Teknoloji çağında yaşarken her gün yeni bir gelişme, her gün yeni bir cihaz aramıza katılıyor. Kendimizi hızla büyüyen bu teknolojik gelişmeler içinde kaybetmememiz oldukça zor. İstediğimiz model telefonu daha yeni almışken, aynı modelin bir üst […]

“i”nin Hikayesi: iPod’un İsmi Nereden Geliyor?

18/11/2019

iPod İsmi Nereden Geliyor? iPod sözcüğünün gizemi çözülüyor, i harfinin arkasındaki sır perdesi aralanıyor. Apple’ın müzisyen çocuğu iPod’un ismi nasıl bulundu, marka değeri nasıl oluştu? Apple’ın çığır açan cihazlarından biri de iPod… Taşınabilir medya oynatıcısı […]

Netflix’in Anlatılmayan Hikayesi

18/11/2019

Birkaç yıl öncesine kadar çoğumuzun adını bile duymadığı Netflix, bugün artık hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası. Geleneksel televizyon yayıncılığının yavaş yavaş tarih sahnesinden çekilmesiyle ve sinema salonunda film izleme deneyiminin yerini ev konforunda film izlemeye bırakmasıyla […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir