Sanal Dünyaya Taşınan Kültür Sanat Alanından En Sevilen Uygulamalar

Mobil dünyada bilgiye ve eğlenceye erişmek gün geçtikçe daha da kolaylaşıyor. Zira çeşitli ilgi alanlarına yönelik uygulamalar sürekli gelişiyor ve bu uygulama havuzuna yenileri eklenmeye devam ediyor. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve en beğenilen uygulamalardan sizin için bir derleme oluşturduk.

Arts & Culture

How Google's Arts & Culture App Uses AI To Find Your Museum ...

Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Art & Culture uygulaması, çektiğiniz selfieleri yüz tanıma programı sayesinde var olan sanat eserleriyle karşılaştırıp benzerlerinizi buluyor. Yüzyıllar öncesinde yaşamış bir sanatçının ellerinden çıkan bir tabloda kendinize benzeyen birini görmek ilginç olmaz mıydı? Uygulamayla aynı zamanda fotoğraflarınızı çeşitli çizim tekniklerini kullanan filtrelerle birer sanat eseri haline dönüştürebilirsiniz. Ünlü müzeleri 360 derece bakış açısıyla gezebilir, sanat alanındaki güncel haberleri takip edebilir, birçok sanat eserini gerçek boyutunda inceleyebilir ve dünya üzerinde gidilmesi gereken tarihi yerleri, sokakları gezebilirsiniz. 

Ünlü insanlar- Dünya tarihi hakkında yarışma

Ekran Görüntüsü Resmi

Sanat, bilim, siyaset, sinema tarihinde iz bırakan ünlü isimleri ne kadar tanıyorsunuz? Kendinizi test etmek için güzel bir fırsat. Ünlü İnsanlar yarışması Türkçe dahil birçok dile çevrilmiş durumda. Zorluk derecesi ayarlanabilen oyunda çoktan seçmeli, süreli gibi seçenekler de mevcut. Uygulamayı satın alarak reklamsız bir oyun keyfi çıkarabileceğiniz gibi satın almadan da oynayabilirsiniz.

TED

Ekran Görüntüsü Resmi

TED konferanslarını duymayan kaldı mı? Alanlarında başarılı olmuş kişiler, ünlüler ya da ismini hiç duymadığınız kahramanlar, ilham veren yaşam öykülerini paylaşanlar, deneyimleri başkalarına ışık tutacak insanlar, fikirleriyle dünyayı değiştirenler TED konuşmalarında bir araya geliyor. TED’in mobil uygulaması sayesinde 100’den fazla dilde altyazıya sahip videolara; değişik kültürlere, hayatlara, kısaca dünyaya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Webtoon

WEBTOON - The official home for all things WEBTOON

Çizgi roman ve karikatür sever misiniz? O zaman Webtoon’u kesinlikle denemelisiniz. Komedi, korku, gerilim, romantik ve daha birçok tarzda hikâyeyi renkli çizimlerle okurla buluşturan uygulama yabancı dilinizi geliştirmek için harika bir alternatif. Ücretsiz olan uygulamada yer alan hikayelerin birçoğunun Türkçesini ilgili web sitelerinde de bulabilirsiniz. 

Yousician

Review: Yousician Guitar gamifies learning chords and riffs - TapSmart

Bir enstrüman çalıyorsanız, çalmaya başlamak, kendinizi geliştirmek istiyorsanız ya da sadece şarkı söylemek hoşunuza gidiyorsa, kişisel müzik öğretmeniniz Yousician’la tanışın. Başlangıç seviyesinden ileriye seviyeye yüzlerce şarkı, egzersiz ve ders içeren uygulama gitar, bas, piyano, ukulele gibi enstrümanları destekliyor. Katıldığınız eğitimlerde anında geri bildirim göndererek seviyenizi anlamanızı sağlıyor. Yousician’ın size her gün belirli bir süre tanıyan ücretsiz sürümünü kullanabilir ya da sınırsız erişim için uygulamayı satın alabilirsiniz.

DailyArt

DailyArt (@DailyArtApp) | Twitter

Bilgi çağında bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran araçlardan biri de kesinlikle Daily Art mobil uygulaması. Eğer sanat tarihine merak duyuyorsanız Daiy Art’ı seveceksiniz. Sanatçılar ve eserleri, müzelerin koleksiyonları, eserlerin ya da sanatçıların hikayeleri hakkında size her gün yeni bir bilgi sunan uygulamayla öğrenmek çok keyifli. Türkçe dil desteğine sahip olan programın ücretsiz versiyonunu kullanabileceğiniz gibi Pro üye olarak daha çok sanat eserine de ulaşabilirsiniz.

Star Walk 2 Free

Star Walk 2 is Updated! - Star Walk - Medium

Hem yetişkinler hem de çocuklar için ilgi çekici bir astronomi rehberi olan uygulamayla cihazınızı gökyüzüne kaldırın ve galaksiyi keşfedin! Yıldızların isimlerini, takımyıldızları, gezegenleri, güncel ve geçmişteki gökyüzü haritalarını inceleyin ve dünyayı çevreleyen boşluktaki diğer sırları öğrenin. 

Culture Trip

Culture Trip on Twitter: "Download The Culture Trip's new iOS app ...

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi kim sevmez? Hele ki pandemi krizi yaşadığımız, dünyaca izolasyona gittiğimiz dönemde düşüncelerimizin büyük bir kısmını evden çıkmak ve özgürce sokakları arşınlamak meşgul ediyorken… İzolasyon günleri bittiğinde keşfedecek yeni yerler planlamaya ne dersiniz? İşte Culture Trip tam da bunun için. Gittiğiniz ya da gitmek istediğiniz yerle ilgili birçok makaleye bu uygulamayla ulaşabilir, nereleri ziyaret etmeniz gerektiğini, hangi yemeklerin ya da mekanların meşhur olduğunu öğrenebilir, kendinize bir seyahat rotası çizebilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz birçok uygulama sadece birkaç tıkla birbirinden ilgi çekici deneyimi önünüze seriyor. Bu deneyimlerin kapılarını en güvenilir ve hesaplı şekilde açmanın yolu da Papara hesabınızı kullanmaktan geçiyor. Papara’yla kredi kartı anlayışından çok uzak, ekstra hiçbir ücret ödemeden, sadece var olan bakiyenizi kullanarak keyifli bir alışveriş serüveni yaşayabilirsiniz.

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir