Storytel’e Yeni Eklenen Sesli Kitaplar

Tek bir abonelik ücreti ile on binlerce kitaplık bir arşive erişebildiğiniz Storytel, dijital kütüphanesini her ay farklı alanlarda onlarca yeni kitapla genişletmeye devam ediyor. Hem güncel kitapları hem de Türkiye ve dünyadan klasikleri bulabileceğiniz Storytel’e bu ay pek çok Türk ve dünya klasiğinin yanı sıra, modern çağa uygun uzunlukta bilgilendirici içerikli seriler de eklendi. Bu listede, Storytel’e yeni eklenen sesli kitaplardan öne çıkanları bulabilirsiniz.

Simyacı – Paulo Coelho 

Dinleme süresi: 4 saat 2 dakika

Modern edebiyatın en önemli eserlerinden Simyacı, bu ay Yiğit Özşener’in seslendirmesiyle Storytel kütüphanesine eklendi! Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun 1988 yılında yayımlanan kült eseri, Endülüslü bir çobanın İspanya’da başlayıp Mısır’da sonlanan yolculuğunu derin felsefi çıkarımlarla anlatıyor. Kitabının yayınlandığı 42 ülkede de en çok okunanlar listesine girmesinden anlaşılıyor ki, Coelho’nun Doğu ve Batı felsefelerine getirdiği yorumlar gerçekten de çağının oldukça ilerisinde.

Savaş ve Barış – Lev Nikolayeviç Tolstoy

Dinleme süresi: 31 saat 1 dakika

Klasikler denince akla gelen ilk eserlerden birisi olan Savaş ve Barış, Erdem Akakçe seslendirmesiyle Storytel arşivine eklendi! Savaş kavramı üzerine büyük tespitler yapan Rus yazar Lev Tolstoy’un bu uzun eseri, yayınlandığı günden beri pek çok sanat eserine ve modern filozofa ilham oldu. Eğer bugüne kadar Savaş ve Barış’ı okumayı erteleyenlerdenseniz, Storytel ile gözlerini kapatarak bu harika yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Normal Nefes Almaya Devam Edin – Hakan Bıçakçı

Dinleme süresi: 4 saat 19 dakika

Kendine özgü eğlenceli ve trajik diliyle Çağdaş Türkiye Edebiyatı’na harika eserler kazandıran Hakan Bıçakçı’nın son öykü derlemesi Normal Nefes Almaya Devam Edin, içinde barındırıdğı beklenmedik şekilde yön değiştiren kısa öykülerle yine modern insanın monoton hayatını ve gerçeklik algısını merkezine alıyor. Eğlenirken düşüneceğin birkaç dakikanız varsa, “Normal Nefes Almaya Devam Edin”in ilk öyküsüyle gününün kalitesini artırabilirsiniz!

Virane Harita – Kobo Abe

Dinleme süresi: 8 saat 24 dakika

Japonya’nın Kafka’sı olarak bilinen Kobo Abe’nin karanlık polisiye romanı Virane Harita, Gürsu Gür’ün seslendirmesiyle Storytel’de! Okuyucusuna gizemli bir dedektiflik hikayesini neredeyse varoluşçu bir filozofun bakış açısıyla anlatan Kobo Abe’nin Virane Harita romanı, olağanüstü betimlemeleri ve karanlık atmosferiyle aralıksız bir dinlemeyi hak eden bir eser.

Koloni – Jean-Cristophe Grangé

Dinleme süresi: 13 saat 57 dakika

Fransa’nın en popüler polisiye yazarı Jean-Cristophe Grangé’nin en sevilen romanları da bu ay Storytel’in kütüphanesine eklendi. Paris’teki bir kilisede işlenen sıra dışı cinayetlerin izinin sürüldüğü Koloni romanı ise sıradan bir cinayet romanından çok daha fazla katmanlı yapısıyla her bölümde okuyucusuna yeni sorular sordurmayı başarıyor. Herhangi bir dijital platformda sıradan bir polisiye izlemekten çok daha etkileyici bir deneyim arıyorsanız, Koloni tam size göre!

Diğer Yazılar

Nasıl Olunur – 16: İlker Canikligil

07/06/2019

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur? Nasıl Olunur’da 16’ncı bölümünün konuğu yönetmen İlker Canıklıgil. “Yönetmenlik sanatçılık değildir, son derece teknik bir iştir” diyen Canıklıgil ile […]

Nasıl Olunur – 44: Saffet Emre Tonguç

20/01/2020

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur? Nilay Örnek’in bu bölümdeki konuğu, Türkiye’nin en çok gezen, en çok kitap yazan, en fazla ödül alan, en fazla […]

Sanal Dünyaya Taşınan Kültür Sanat Alanından En Sevilen Uygulamalar

13/05/2020

Mobil dünyada bilgiye ve eğlenceye erişmek gün geçtikçe daha da kolaylaşıyor. Zira çeşitli ilgi alanlarına yönelik uygulamalar sürekli gelişiyor ve bu uygulama havuzuna yenileri eklenmeye devam ediyor. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve en […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir