Hayatın bir kitap olsaydı türü ne olurdu? Soruları yanıtla ve hemen öğren!

Kitap okuma işim olmasaydı, sanırım, bu sıkıcı yaşam beni ya ruhsal bir çöküntüye sürüklerdi ya da ondan kurtulmaya çalışırken beni mahvedebilecek, kötü, sonu bilinmez yollara başvurmaya zorlardı.

Netoçka Nezvanova, Fyodor Dostoyevski

Her geçen gün içeriğine içerik katan arşiviyle Storytel seni sesli kitap dinlemenin ve e-kitap okumanın keyfine varmaya davet ediyor. Storytel’in arşivi, her zevke hitap edebilmek, okur ve dinleyicilerinin farklı yazınsal türlere olan gereksinimlerini karşılayabilmek için birçok farklı türde kitabı ve birbirinden farklı birçok yazarı bir araya getiriyor.

İster tarih ister bilim kurgu kitapları olsun türünün en iyi örnekleri arasından seçip okuduğumuz kitaplar her zaman bize bir şeyler öğretir; farkındalığımızı artırır; kimi zaman kaybolduğumuz çıkmazlarda bize yol gösterir. Bazen hedef kitlesini aşan bir çocuk kitabından tüm hayata bakışımızı sarsan dersler çıkartırken bazen de bir tarih kitabı ile geçmişin tozlu sayfalarında turlarız.

‘’Öyle ki bir kitap güçlü bir bireyselliğin aynası olmadığında bile, zihnin tuhaf hatalarının aynasıdır’’ diyor Fransız yazar Marcel Proust.  Peki, hayatın kitap olsaydı türü ne olurdu hiç merak ettin mi?

Bu soru ilk başta biraz tuhaf gelse de kitap türlerinin insan hayatının gidişatıyla örtüşen bir yanı var. Bu soruya yanıt veren testimizi çözdükten sonra bu benzerliğe inan ki çok şaşıracaksın. Kitapları okumak zevkli ve bilgilendirici fakat testlerle kendini yazınsal bir türle özdeşleştirmek daha da eğlenceli.

Storytel’in senin için hazırladığı bu testin sonunda, verdiğin yanıtlara göre Storytel’in kitap kategorilerinden birine yönlendirileceksin. Bu testi çözene kadar hangi kitap türüne yönelimin olduğu konusunda kesin bir yargıya varma!

Testte hayal gücüne bırakılan sorulardan sevdiğin mevsime kadar seni tanımak için özenle hazırladığımız çeşitli sorular bulunuyor. Storytel’in kategorileri ise bir hayli geniş. Çocuk, iş kitapları, kurgu dışı, tarih, klasikler, öykü, kişisel gelişim, roman, dil öğrenimi, polisiye, bilim kurgu & fantastik, şiir & drama, biyografi, gençlik kategorilerinden hangisine kendini daha yakın hissediyorsun?

Kesinlikle şu çıkacak diye tahmin yürüttüğüne eminiz. Acaba ne kadar doğru? Verdiğin cevabın seni yansıtıp yansıtmadığından emin olmak için eğlenceli testimizi çöz ve çıkan sonucu sosyal medyada paylaşmayı unutma. Böylece arkadaşların , ailen ve tanıdığın herkes kişiliğinin hangi kitap türüyle bağdaşık olduğunu öğrensinler ve kendileri de aynı testi deneme şansı elde etsinler.  Aşağıdaki bağlantıya tıkla hemen testi çöz!

Hayatın bir kitap olsaydı türü ne olurdu?

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir