Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor muydunuz?

Telefonunuzun ekranına bakmak yerine pencereyi açıp güneş ışıklarını yakalamak, güzel bir kahve hazırlamak, kitap okumak trafikte geçireceğiniz saatlere ve ofiste sizi bekleyen mesaiye bakışınızı tamamen değiştiriyor.

Hayatı hızlı yaşayıp uykudan pek de taviz veremiyorsanız hızlıca kahvenizi hazırlayın ve kulaklıklarınızı takın. Çünkü keyfinizi yerine getirecek sesli kitaplar sizi bekliyor. Biraz mizah, biraz aksiyon, biraz aşk derken güne gülümseterek başlatacak sesli kitapları sizin için seçtik:

Çevrimdışı Aşk

Kocan Kadar Konuş’tan sonra dikkatleri üstüne çeken, romantik komedi tadında ve neredeyse tadından yenmeyen kitaplarıyla gönüllerde taht kurmayı başaran Şebnem Burcuoğlu’ndan Çevrimdışı Aşk… Beyaz yakalı dünyanın plazalarından, pilatesli günlerinden, stresi bol toplantılarından Ege’de küçük bir sahil kasabasına uzanan Kumru’nun hikayesi size hem çok tanıdık gelecek hem de ilham verecek.

Liseden Arkadaşlar

Düğün Dernek, Çalgı Çengi, Kardeş Payı gibi yapımlardan ismini hatırlayacağınız Selçuk Aydemir, bu defa da kitapların arasına karıştı. Mahalle kültürünü, arkadaşlığı mizahi bir dille anlatan Aydemir, sizi kıkır kıkır güldürecek hikayeleriyle karşınızda. Güne Selçuk Aydemir’in mizahını Murat Eken’in sesinden dinleyerek başlamak sizce de eğlenceli olmaz mı?

Eski Karım Uzaya Gidiyor

“Gazoz şişesinde yukarı yukarı aceleyle yüzen baloncukların bizim bilmediğimiz bir şey bildiğine inanıyorum.”

Bahadır Cüneyt Yalçın’ın ustalıkla kaleme aldığı Eski Karım Uzaya Gidiyor’da sizi çok tanıdık bir ses bekliyor: Sevinç Erbulak. Erbulak’ın tatlı sesinden Yalçın’ın mizahını, kendinizi koparmakta zorlanacağınız maceralarını dinlemek hâlâ uyuyan ruhunuzu uyandıracak.

Ay Hadi İnşallah!

Pucca sevenleri buraya alalım. Sosyal medyanın ilk fenomenlerinden Pucca, “sen beni dinle ama yaptığımı yapma” dedirten maceralarıyla yine okuyucularıyla. “Ay hadi inşallah” derken kadın zekasını, komikliğini, kısacası kadının her halini ele alan Pucca ile biraz eğlenmek güne başlamak için iyi gelecek.

Antika Titanik

Edebiyat dünyasının hayalperest çocuğu Murat Menteş’ten yine büyüleyici, yine akıl sır erdirilemeyecek bir kitap… Cemil Büyükdöğerli’nin sesinden Menteş’in heyecanlı, fantastik, etkileyici ve bir o kadar da komik dünyasına seyahat etmeye ne dersiniz? Emin olun bu sesli kitabı dinlemeye başladığınızda dünyaya Menteş’in sevimli gözlükleriyle bakmaya başlayacaksınız.

Her Şeyin Başı Merkür

Blog yazarıyken Zaytung’a bile yazıları çıkan, son dönemlerin en eğlenceli stand-up şovlarına imzasını atan Ayşe Balıbey Tanıl’dan astrolojik bir komedi geliyor. Biraz astroloji, biraz kadın dünyası, bolca beyaz yakalı dünya esprisi ile karşımıza çıkıyor. Güne gerçekten gülerek başlamak istiyorsanız hiç düşünmeden kitaplığınıza bu şahane sesli kitabı ekleyin.

Süreya Kuaför Salonu

Söz konusu güne iyi başlamaksa Şebnem Burcuoğlu’nun bir kitabını daha listemize eklemekten çekinmiyoruz. Son dönemlerde romantik komedide eline su dökülmeyen yazarlardan Burcuoğlu, Süreya Kuaför Salonu ile de bu meziyetlerini bir kez daha herkese göstermiş. Aslında ufak ufak dramlar olsa da Feza gibi eğlenceli bir karaktere sahip olduğu için güne yakın bir arkadaşınızla kahve içerek başlamış kadar olacaksınız. Üç ana karakterin Ayşe Melike Çerçi, Umut Temizaş ve Başak Daşman tarafından seslendirildiği kitap sizi bekliyor.

Kan ve Gül

Türk edebiyatına çağdaşları ile yeni bir soluk getirip polisiye ile mizahı el ele tutuşturan Alper Canıgüz’den hiç bitmesini istemeyeceğiniz müthiş bir kitap. Nergis, Abdül, kan ve gül… Bir cinayet, üstünden seneler geçse de atlatılamamış bir aşk acısı, esrarengiz bir kuru temizleme şirketi, geçmiş…
Alper Kamu’nun büyümüş de küçülmüş dedektif hallerinden sonra Canıgüz bu defa biraz da dram diyor ve ortaya tadından yenmeyecek bir kitap çıkarıyor. Yiğit Özşener’in sesiyle, birbirinden iyi kurgulanmış cümlelerle yepyeni bir hikayeye ne dersiniz?

Sibop

Dili kıvrak bir şekilde kullanışı, hikaye anlatıcılığı, akıcı olay örgüleri ile Başar Başarır yine okuyucularını büyüleyen bir kitaba imza atıyor: Sibop. Hukuk okudu, ama girdiği hiçbir işte dikiş tutturamadı. Hatta ailesinin bile gözünden düştü. Ama bir gün onun bile yüzüne bakan bir kız çıkıyor ve her şey de tam olarak böyle başlıyor. Başarır’ın bu leziz romanını dinlerken kendinizden bir şeyler buldukça keyfiniz yerine gelecek.

Yürümenin Felsefesi

Frédéric Gros yazdı, İbrahim Selim seslendirdi. Şimdi, eğer ki siz uyanmakta pek de zorlanmıyorsanız, alarmı 5 dakika diye diye yarım saat erteleyip geç kaldığı için koştura koştura hazırlananlardan değilseniz size güzel bir yürüyüş ve eşlik edecek şahane bir sesli kitap önereceğiz: Yürümenin Felsefesi. Yürüdükçe dertlerin, tasaların biraz daha uzaklaştığını yenilikler için daha çok enerji dolduğunuzu anlatan Gros, İbrahim Selim sayesinde kulağınızda. Artık hayata biraz daha pozitif bakmanın vakti gelmedi mi?

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir