Sesli Kitap İndir

Sesli kitaplar gün geçtikçe kitapseverlerin hayatında daha fazla yer edinmeye başladı. Bu nedenle kitap severler sesli kitap dinle, sesli kitap indir aramalarını sıklıkla gerçekleştirmekte. Biz de bu yazımızda sana kısaca Storytel’in geniş sesli kitap arşivi sayesinde nasıl sesli kitap dinleyebileceğini ve nasıl sesli kitap indirebileceğini anlatacağız.

Storytel ile sesli kitapların büyülü dünyasına girmeye hazırsan, başlayalım:

Sesli Kitap Nedir?

Sesli kitapların tarihi, görme engellilerin eğitimine ve bilgiye erişimine yardımcı olmak amacıyla kitapların seslendirilerek kayıt altına alınmasıyla başladı. Ses kayıt sistemlerinin icadından itibaren sesli kitap çalışmaları başlamış olsa da, özellikle ses kayıt sistemlerinin yaygınlaştığı ve erişiminin kolaylaştığı 1970’li tarihlerden itibaren hızlandı. Bu tarihten itibaren, tüm üniversiteler ve büyük kütüphaneler, öncelikle görme engelliler için sesli kitap kütüphaneleri oluşturmaya başladı.

Sesli kitaplar ilk başlarda çoğunlukla üniversite ve kütüphaneler tarafından oluşturuluyordu demiştik. Sesli kitap dinlemek isteyenler üniversite ve kütüphanelere başvuruyor, kendilerine verilen kitap kaydını dinledikten sonra yine kütüphaneye iade ediyorlardı. Bazı özel kayıtları ise yalnızca ilgili kütüphane bünyesinde dinleyebiliyorlardı. Ses kayıt sistemleri de dijital teknolojiyle birlikte geliştikçe, sesli kitap dinlemek de giderek kolaylaştı. Günümüzde ise, artık cep telefonlarına indirilen küçük bir aplikasyon ile istenilen anda, istenilen sesli kitabı dinlemek ve sesli kitabı indirmek mümkün.

Sesli Kitap Arşivin her an seninle

Ancak dijital teknolojilerin gelişmesi ve özellikle mobil cihazların yaygınlaşmasıyla günümüzde, görme engelli olmayanlar için de sesli kitap okumak, okuma alışkanlığının olağan bir parçası haline geldi. Sesli kitapları yürürken, trafikte ilerlerken veya evlerimizde iş yaparken bile dinleyebiliyor olmamız, özellikle kitaba zaman ayırmakta zorlananlar için çok büyük bir avantaj sağlıyor. Eğer internet bağlantısının olmadığı yerlerde de sesli kitap dinlemek istiyorsan, Storytel sana bu konuda da yardımcı oluyor: Mobil cihazına okumakta olduğun sesli kitapları indirebilir, böylece çevrimdışıyken de sesli kitap okuma zevkini sürdürebilirsin.

Sesli kitap okumak için nelere ihtiyacım var” diyorsan, yanıtı son derece basit: Herhangi bir mobil cihaz -ve elbette Storytel üyeliği. İşte zengin bir sesli kitap arşivine sahip olmak bu kadar basit!

En sevdiğin yazarların kitaplarını, en sevdiğin sanatçıların seslerinden dinle

Storytel’in sesli kitap arşivinde dünya edebiyatının en önemli eserlerini bulabilirsin. Grigory Petrov’un kaleme aldığı Beyaz Zambaklar Ülkesinde, J.K.K. Rowling’i dünya çapında şöhrete kavuşturan Harry Potter serisi, Antoine de Saint-Exupéry’nin unutulmaz eseri Küçük Prens, Dostoyevski’nin en önemli eserlerinden Suç ve Ceza, Storytel’in sesli kitap arşivinde bulunan dünya edebiyatı eserlerinden yalnızca birkaçı. Elbette ki Türk edebiyatını da unutmadık: Oğuz Atay, Aziz Nesin, Sabahattin Ali, Ahmet Hamdi Tanpınar ve daha yüzlerce değerli kalemin eserleri, Storytel’in Türkçe sesli kitap arşivinde seni bekliyor.

Storytel edebiyat dışı alanlarda da geniş bir sesli kitap kütüphanesi sunuyor. Kişisel gelişim, dil eğitimi, tarih alanında sesli kitap okumak istiyorsan Storytel tam sana göre.

Okan Bayülgen, Tilbe Saran, Mert Fırat, Akın Altan, Sevinç Erbulak ve daha pek çok değerli ismin sesinden sesli kitap dinlemek istiyorsan doğru adrestesin: Storytel kitapları, Türkiye’nin en değerli tiyatro ve seslendirme sanatçıları tarafından seslendiriliyor.

Storytel’e özel, sana özel kitaplar

Storytel’e üye olduğunda, sadece Storytel’de bulunan sesli kitapları da dinleme şansına erişiyorsun. “Storytel Originals” başlığıyla yayınlanan bu kitaplarda bilim kurgu, gizem, otobiyografi ve polisiye gibi pek çok farklı alanda eser seni bekliyor. Sadece Storytel’de bulabileceğin bu sesli kitaplardan birinin ünlü polisiye yazarımız Ahmet Ümit’in “Benim Güzel Hayaletim” olduğunu ve bu sesli kitabı Ahmet Ümit’in sesinden dinleyebileceğini de belirtelim.

Nasıl Sesli Kitap İndirebilirim?

Kablosuz bağlantının olmadığı yerlerde de sesli kitap okumak mı istiyorsun? Storytel’e üye olduktan sonra okumakta olduğun sesli kitabı indirerek istediğin zaman kolaylıkla ulaşabilirsin! Tek yapman gereken, Storytel hesabında Kitaplığım başlığından indirmek istediğin sesli kitaba tıklamak, daha sonra önüne çıkan menüde sağ taraftaki üç noktadan sonra çıkan menüde “Cihazına Çevrimdışı İndir” seçeneğine basmak. İşte sesli kitap indirmek bu kadar basit! Artık istediğin her yerde sesli kitap dinleyebilir, internet bağlantın olmasa dahi kesinti yaşamadan sesli kitap okumanın keyfini çıkarabilirsin.

Çocuklar için sesli kitaplar

Storytel’in yalnızca yetişkinler için olduğunu düşünme: Çocuklar için sesli kitap arıyorsan, dünya ve Türk edebiyatının en seçkin yazarlarının çocuklar için kaleme aldığı eserler de Storytel’in sesli kitap arşivinde seni bekliyor. Sesli kitap okumanın faydalarından biri de işte bu: Sesli kitaplar sayesinde, henüz okuma çağında olmayan çocuklarını da edebiyatın büyülü dünyasıyla tanıştırabilir, hayal dünyalarıyla birlikte dil yeteneklerinin de gelişimine katkıda bulunabilirsin.

Storytel’e nasıl üye olurum?

Henüz Storytel’e üye değil misin? Üzülme, Storytel’e üye olmak ve sesli kitap dinlemeye başlamak son derece kolay! Tek yapman gereken cep telefonu veya tabletinde Google Play /Apple Store’a girerek Storytel’i indirmek. Üstelik ilk 14 günlük deneme fırsatı sayesinde, ücretsiz sesli kitap dinleme şansına da sahipsin. Hem Türkçe, hem de İngilizce sesli kitap seçenekleriyle binlerce değerli esere istediğin her yerde sadece tek bir tıkla ulaşabilirsin. Storytel’e üye olduktan sonra dinlediğin sesli kitapları indirebilir, internet erişiminin olmadığı noktalarda bile sesli kitap dinleyebilirsin.

Şimdi tıkla, sesli kitapların büyülü dünyasına katılma fırsatını kaçırma!

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir