KİŞİSEL GELİŞİM

Mutlaka Dinlemeniz Gereken En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitapları, özellikle son on yılda her zamankinden daha popüler bir hâl aldı. Hayata farklı açılardan bakmamız için bize yeni fikirler sunan kişisel gelişim kitapları, artık kendi içlerinde bile birçok alt türe ayrılmış durumda. Günümüzde neredeyse psikolojik destek alma

sürecinde bir yardımcı araç konumunda olan kişisel gelişim kitapları,okuyuculara ve dinleyicilere pek çok alanda yardımcı oluyor. Tabii ki her kişisel gelişim kitabından mucizeler beklemek doğru değil. Kişisel gelişim türünün bu kadar etkili ve popüler oluşu, alanında uzman olmayan kişilerin de kişisel gelişim kitabı yazmalarına sebep oluyor. Fark etmişsinizdir; artık kafanızı çevirdiğiniz her yerde hayat tavsiyeleriyle dolu kişisel gelişim kitapları var. Neyse ki doğru yazarlara ve kitaplara ulaşabileceğiniz mecralardan birisindesiniz.
Kişisel gelişim kitaplarının büyük popülaritesi, gerçekten bir şeyler öğrenebileceğimiz kişisel gelişim kitaplarını bulmayı da biraz zorlaşabiliyor. Storytel’deki kişisel gelişim kitapları seçkisi içinde böyle tatsız sürprizlerden endişe etmenize gerek yok. Storytel’in sesli kitap arşivinde farklı kategorilerde yazılmış en iyi ve faydalı kişisel gelişim kitaplarını e-kitap ya da sesli kitap formatında bulabilirsiniz. Hatta bunlara ayıracak fazla zamanım yok diyenlerdenseniz, pek çok kitabın özet hâli de Storytel kütüphanesinde mevcut.
Storytel’in sesli kitap arşivinde ihtiyacınız olan her alandaki kişisel gelişim kitabını bulabilirsiniz. Aradığınız şey daha dingin bir zihin, daha güçlü bir özgüven, hatta daha başarılı bir kariyer dahi olsa, size göre bir kişisel gelişim kitabına saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. En iyisini seçin, gözlerinizi kapatın ve dinlemeye başlayın.

Dünya Çapında Yankı Uyandırmış En Popüler Kişisel Gelişim Kitapları

Çok satan kişisel gelişim kitaplarının çok satmalarının bir sebebi var: gerçekten işe yarıyor olmaları. Okuyucularına farklı bir bakış açısı kazandıran popüler kişisel gelişim kitaplarını sesli kitap formatında Storytel’de bulabilirsiniz. Belki “bir kitap okudum, hayatım değişti” demeyeceksiniz ama, bu kitapları dinledikten sonra bazı şeylerin daha farklı olacağı kesin.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı – Mark Manson

Akıldışının Mantığı – Dan Ariely

Her Şey B*ktan – Mark Manson

Hayat Kalitenizi Artıracak Kişisel Gelişim Kitapları

Çoğumuz hayatımızla ilgili hangi konuların yolunda gitmediğinin ve neleri değiştirirsek daha iyi bir hayata sahip olacağımızın az çok farkındayızdır, ama iş yeterli motivasyonu bulmaya geldiğinde yolunda gitmeyen şeyleri değiştirmeyi ertelemeyi tercih edebiliyoruz. Aynı şekilde, kişisel gelişim kitaplarının birçoğu bize bilmediğimiz şeyleri anlatmıyor; bizi harekete geçirecek gerekli ve etkili telkinleri içeriyor. Eğer günlük rutininizi kırıp kendiniz için daha faydalı şeyler yapmak istiyorsanız, Storytel’in sesli kitap kütüphanesindeki yüzlerce motivasyon artırıcı sesli kitaptan birini seçerek yola koyulabilirsiniz. Hayat kalitenizi artırmak için sesli kitap arayışındaysanız bu kitaplarla yeni hayatınıza başlayabilirisiniz:

Cesur Sorular – Dost Can Deniz

Gerçekten Yaşıyor Musun? – Aret Vartanyan

Mutluluk Kulübü – Müge Çevik

Özgüveninizi Yükseltin: Sosyal Yaşantınızda Sizi Öne Çıkaracak En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitaplarının büyük bir bölümü kendimizle olan iç iletişimimizi artırarak dolaylı yoldan özgüvenimizin yükselmesini sağlıyor, ama kendine güven konusuna odaklanmak isteyen okuyucular/dinleyiciler için yazılmış pek çok kitap bulmak da mümkün. Günlük hayatta ya da iş

hayatında söylemek istediklerini yüksek sesle söyleyemediğinizi düşünenlerdenseniz, bu sesli kitaplar kendinizle olan iletişiminizi artırarak duruma farklı bir perspektiften bakmanızı sağlamaya aday:

Yaratıcı Özgüven – David Kelley & Tom Kelley

Algıda, İknada, İletişimde Beyin Oyunları – Tamer Demirdelen

Uyumsuzlar – Şafak Altun

Zihninizi Dinlendirin: En iyi Farkındalık ve Meditasyon Kitapları

Artık hepimiz meditasyon yapmanın hayat kalitemizi büyük ölçüde artırdığını biliyoruz. Eğer siz de zihninize günde birkaç dakika zaman ayıranlardansız, Storytel kütüphanesinde meditasyon deneyiminizin kalitesini artıracak pek çok sesli kitap bulunuyor. Sesin de büyüleyici gücüyle daha etkili olan sesli meditasyon kitaplarının birçoğunu Storytel kütüphanesinde bulabilirsiniz. İşte yeni başlayanlar için en iyi meditasyon ve farkındalık kitaplarına birkaç örnek:

Anda Kalma Meditasyonu – Dr. Erkan Sarıyıldız

Bereket Çalışması – Hande Akın

Hayat Sana Ne Anlatıyor? – Çetin Çetintaş

Sigaradan Kurtulun: Sigarayı Bırakmak İçin En İyi Sesli Kitaplar

Sigara içiyorsanız, sigaraya başladığınız zamanları lanetle anıyor olmalısınız. Başlamanın çok kolay, bırakmanınsa oldukça zor olduğu bu alışkanlıktan kurtulmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Bunlardan birisi de dünya çapında milyonlarca kişiye sigarayı bıraktırmayı başarmış

yazarların kitaplarını okumak ya da dinlemek. Storytel’in kişisel gelişim kütüphanesinde de sesli kitap formatında bulabileceğiniz sigarayı bırakmanızı sağlayacak pek çok kitap var.

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu – Allen Carr

Kullanmayan Biri Olmak – Ufuk Önen

Çocuğunuzla Daha İyi İletişim Kurun: Ebeveynler İçin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Her geçen gün yaşayış biçimlerimizin daha da farklılaştığı modern dünyada, ebeveynlerin çocuklarıyla aralarındaki jenerasyon farkı da her gün daha fazla büyüyor gibi görünüyor. Neyse ki bize çocuklarla daha sağlıklı bir iletişim kurabilmeyi öğretebilecek pek çok uzman ve bu

uzmanların yazdığı pek çok kitap var. Storytel’in sesli kitap kütüphanesinde, daha iyi bir ebeveyn olmak isteyenler için pek çok kitap bulunuyor.

Yavaş Ebeveynlik – Pınar Mermer

İçindeki Çocuğa Ulaşma Meditasyonu – Dr. Erkan Sarıyıldız

En İyi İngilizce Kişisel Gelişim Kitapları

İngilizcenizi geliştirmek için yapabileceğiniz en kolay şeylerden birisi, hafif bir dille yazılmış İngilizce kitapları okumak ya da dinlemek. Kişisel gelişim kitapları da bu noktada en iyi seçeneklerden. Hem kendinizi hem de dilinizi geliştirebileceğiniz İngilizce kişisel gelişim kitaplarını Storytel’in kütüphanesinde sesli kitap ya da e-kitap formatında bulabilirsiniz. Eğer

kişisel gelişim kitapları size fazla uzun geliyorsa, İngilizce kişisel gelişim kitaplarının pek çoğunun özetlenmiş hâlleri de Storytel’de mevcut. İşte İngilizce kitap dinlemeye başlamak isteyenlere önerilerimiz:

The Power of Habit – Charles Duhigg

The Suble Art of Not Giving a F*ck – Mark Manson

You are a Badass – Jen Sincero

Kişisel Gelişim Kitabı Okumanın En Kolay Yolu: Dinlemek

Kişisel gelişim kitaplarına başvurmamızın en büyük sebeplerinden birisi günlük hayatın stresinden uzaklaşmak ve hayat kalitemizi artırmak. Kitap okumak her ne kadar dinlendirici ve sakin bir eylem olsa da, gün içinde sürekli farklı görsellere maruz kalan gözlerimizi dinlendirme ihtiyacımızı da unutmamak gerekiyor. Bu noktada da sesli kitaplar, gereğinden fazla hızlı akan hayatlarımızda yardımımıza yetişiyor. Kitap dinleme fikrine sıcak bakmıyorsanız bile, kişisel gelişim kitaplarının yazım dillerindeki akıcılık, sesli kitap konusundaki fikrinizi değiştirmeye yeterli olacaktır.

Storytel’i ücretsiz denemeye başlamak için tıklayın.