Hayran Olduğun Oyuncular Storytel’de: Bu Kitapları Hayran Olduğun Oyuncuların Sesinden Dinle

Herkesin hayran olduğu, sinemada, tiyatroda ya da televizyonda görmeyi sabırsızlıkla beklediği, izlemekten keyif aldığı oyuncular mutlaka vardır. Onları sadece izlemek değil artık dinlemek de mümkün!

Nasıl mı? Storytel’de sevilen kitapları hayranı olduğunuz oyuncuların sesinden dinleyerek tabiki! İşte o oyuncular ve seslendirdikleri kitaplar:

İbrahim Selim

Sevilen oyuncu İbrahim Selim Güney Amerika edebiyatının son zamanlardaki en iyi temsilcilerinden biri olan Şilili yazar Alejandro Zambra’nın kitaplarını kitapseverler için Storytel’de seslendirdi. Onun sesinden Zambra’nın dünya çapında büyük ilgi gören Bonzai, Ağaçların Özel Hayatı, Eve Dönmenin Yolları ve Belgelerim kitabı dinlenebilir.

Derya Alabora

Oynadığı her rolle akılda kalan Türkiye sinemasının en önemli kadın oyuncularından Derya Alabora’nın sesinden edebiyatımızın yine en önemli kadın yazarlarından Tezer Özlü’nün yapıtlarını dinlenebiliyor: Çocukluğun Soğuk Geceleri, Eski Bahçe, Tezer Özlü’den Leyla Erbil’e Mektuplar, Yaşamın Ucuna Yolculuk, Yeryüzüne Dayanabilmek, Kalanlar.

Levent Can

Sevilen dizi ve filmlerde yer alan başarılı oyuncu Levent Can sizler için Aziz Nesin’den Ahmet Ümit’e, Stefan Zweig’dan Jo Nesbo’ya kadar Türkiye ve dünya edebiyatından pek çok kitap seslendirdi. İşte o kitaplar: 

Zülfü Livaneli-Huzursuzluk; Ahmet Ümit-Şeytan Ayrıntıda Gizlidir; Aziz Nesin-Zübük, Fil Hamdi; Peyami Safa-Yalnızız; Stefan Zweig-Geçmişe Yolculuk; Hüseyin Rahmi Gürpınar-Gulyabani; Kemal Tahir-Devlet Ana; Sabahattin Ali-Değirmen; Cansu Canan Özgen-Türklerin Serüveni; Jo Nesbo-Kurtarıcı; Halil İnalcık-Osmanlı Tarihinde Efsaneler ve Gerçekler; Celil Oker-Ateş Etme İstanbul, Kramponlu Ceset; Abdi İpekçi-İnönü Atatürk’ü Anlatıyor; Emre Yılmaz-Genç Bir İşadamına; Vala Nureddin-Bu Dünyadan Nazım Geçti, Emrah Safa Gürkan-Sultanın Casusları; Murat Uyurkulak-Har; Burak Aksak-Ben Orada Değildim; Meriç Demiray-Kırmızı Bir Ölüm; Semih Gümüş-Yalnızlık Kime Benzer; Nebil Özgentürk-Sanatımızın Hatıra Defteri.

Tilbe Saran

Usta oyuncu Tilbe Saran’ın sesinden fantastik edebiyatın dünyaca ünlü başyapıtlarından J. K. Rowling’in kaleme aldığı Harry Potter serisi dinlenebileceği gibi kendisinin seslendirdiği şu kitaplar da dinlenebilir: Elif Şafak-Sakız Sardunya, Aşk; Tomris Uyar-Dizboyu Papatyalar, Yaza Yolculuk, Yürekte Bukağı, Aramızdaki Şey; Deniz Erbulak-14 Yaşında Genç Bir Kızım Ben, Yakın Dostlar; Howard Griffiths-Uçan Orkestra; Şermin Yaşar-Cingo; Zeynep Avcı-Aşk Meleği; Zülfü Livanenli-Arkadaşıma Veda; Halide Edip Adıvar-Vurun Kahpeye; Yuval Noah Harari-Sapiens.

Beyti Engin

Sevilen oyuncu ve tiyatrocu Beyti Engin’in etkileyici sesinden dinlenebilecek edebiyatımızın önemli kitapları arasında Mahir Ünsal Eriş’in Kara Yarası, Yekta Kopan’ın İki Şiirin Arasında, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir, Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan ve Zülfü Livaneli’nin Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm yer alıyor.

Seda Türkmen

Ünlü oyuncu Seda Türkmen Storytel’de Türkiye edebiyatının hem yeni nesil hem de klasikleşmiş isimlerinin kitaplarını seslendirdi. İşte o kitaplar; Aziz Nesin-Rüyalarım Ziyan Olmasın, Nah Kalkınırız;  Canan Akyüz-Elemge; Aslı Tohumcu-Abis, Şeytan Geçti; Onur Bütün-Gülümsemeler; Şebnem Burcuoğlu-Çevrimdışı Aşk; Burcu Karataş Metin-Kevser; Ayşegül Çoruhlu-Alkali Diyet, Alkali Diyet III-Kuantum Beslenme; Elif Şafak-Sanma ki Yalnızsın; Ayşe Kulin-Veda; Buket Uzuner-Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları-Hava.

Gökçe Eyüboğlu

Genç oyuncu Gökçe Eyüboğlu kitapseverler için seslendirdi: Elizabeth Gaskell-Cranford; Ayşe Kulin-Adı:Aylin; Camilla Lackberg-Deniz Kızı, Yabancı; Buket Uzuner-Balık İzlerinin Sesi; Hatice Meryem-Yetim; Betül Avunç-İstanbul Perisi; Aziz Nesin-Yeşil Renkli/Namus Gazı; Wirginia Woolf-Pazartesi ya da Salı; Andrew Lang-Kral Arthur; Annabel Abbs-Joyce’un Kızı; Hatice Meryem-Bir Kadını Öldürmeye Nereden Başlamalı?; Panait İstrati-Minka Abla; Ceylan Taş-iyiyim oturuyorum; Pucca- Ay Hadi İnşallah!; Hakan Çoker/Zuhal Eyüboğlu- Dr Hakan Çoker’le 100 Soruda Doğal Doğum; Ebru Demirhan-Hayatı Yeniden Başlat.

Yiğit Özşener

Sevilen oyuncu Yiğit Özşener Alper Canıgüz’ün Kan ve Gül, Samed Behrengi’nin Küçük Kara Balık ve Paulo Coelho’nun Simyacı kitabını seslendirdi.

Mert Fırat

Ünlü sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Mert Fırat sizler için Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’yı ve yediden yetmişe hepimizin hayatına dokunmuş olan Jose Mauro De Vasconcelos’un Şeker Portakalı isimli eserini seslendirdi.

Başak Daşman

Film, dizi ve birçok tiyatro oyununda yer alan başarılı oyuncu Başak Daşman Kırk Evin Delisi isimli kendi yazdığı kitabını seslendirmenin yanında; Muhammed Hadi Muhammedi’nin İmparator 4. Patates, Şule Tankurt Jobert’in Ada Fransa’da serisi ve Gökyüzünden Yeryüzyüne Öyküler kitabı, Nikolay Leskov’un Mtsesnkli Lady Macbeth, Mine Söğüt’ün Beş Sevim Apartmanı, D. H. Lawrence’ın Lady Chattlerley’in Sevgilisi, Tuğba Sarıünal’ın Fil Saati, Elçin Poyrazlar’ın Mantolu Kadın, İlay Bilgili’nin Talan, Paulo Coelho’nun Veronika Ölmek İstiyor, Ayşegül Yazmacı’nın Görülmeyen Hikayeler, Şebnem Burcuoğlu’nun Süreya Kuaför Salonu kitabını da seslendirmiştir.

Selçuk Yöntem

Yılların eskitemediği usta oyuncu ve tiyatrocu Selçuk Yöntem dünya klasikleri arasında önemli bir yeri olan Rus edebiyatının önde gelen yazarlarından Dostoyevski’nin ölümsüz eseri Kumarbaz’ı Storytel’de seslendirdi.

Gonca Vuslateri

Gonca Vuslateri Dr. Bahar Tezcan’ın İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere ve Ayşegül Kocabıçak’ın Run Gülizar Run isimli kitaplarını seslendirdi.

Kerem Fırtına

Hepimizin oyuncu olarak tanıdığı Kerem Fırtına oyunculuk kariyerine bir de yazarlığı ekledi. Storytel için En Yakın Arkadaşım Daha Deli Daha Öfkeli ve En Yakın Arkadaşım Daha Deli isimli kitabını seslendirmiştir. Kendi kitapları haricinde ise; Aziz Nesin-Mahallenin Kısmeti ve Kazan Töreni; Hanzade Servi-Yo-Yo; Dilek Yardımcı-Hayal Sözleşmesi; Ted Chiang-Geliş; Tolstoy-İnsan Neyle Yaşar; Gülseren Budayıcıoğlu-Günahın Üç Rengi ve Joseph Fink/Jeffry Cranor-Night Vale’e Hoş Geldiniz isimli kitaplara ses vermiştir.

Sevinç Erbulak

Ailecek sanat dünyası içinde yer alan Erbulak ailesinin oyuncu isimlerinden olan Sevinç Erbulak Storytel için seslendirdiği kendi kitabı Artık Aramayanlar Gezegeni dışında Banu Kuruoğlu’nun Bizim Küçük Sırrımız, Ayşe Kulin’in Tutsak Güneş, Berrak Yurdakul’un Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm, Ev Yapımı Bir Paraşüt ve Altıncı Irk, Buket Uzuner’in Kumral Ada Mavi Tuna, Bahadır Cüneyt Yalçın’ın Eski Karım Uzaya Gidiyor, Aslı Eti’nin Unutma Bizi, Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri kitabını seslendirmiştir.

Murat Eken

Başarılı oyuncu Murat Eken, Hakan Günday’ın Malafa, Azil ve Piç isimli kitaplarının yanı sıra Türkiye ve dünya edebiyatından şu kitaplara ses vermiştir: Ahmet Hamdi Tanpınar-Mahur Beste, Saatleri Ayarlama Enstitüsü; Gaston Leroux-Operadaki Hayalet; Gogol-Palto; Oğuz Atay-Bir Bilim Adamının Romanı, Eylembilim; Ahmet Ümit-Beyoğlu’nun En Güzel Abisi; Stefan Zweig-Gömülü Şamdan; Mahir Ünsal Eriş-Sarıyaz; Nikos Kazancakis-Zorba; Selçuk Aydemir-Liseden Arkadaşlar, Evrak Kürek; Colson Whitehead-Nickel Çocukları; H. G. Wels-Efendi Uyanıyor; Michelle Ricmond-Evlilik Sözleşmesi; Arthur Conan Doyle-Sherlock Holmes:Aklın Şüphesi.

Cemil Büyükdöğerli

Başarılı oyuncu Cemil Büyükdöğerli seslendirdiği Türkiye ve dünya edebiyatından pek çok kitap ile Storytel’de;

Barış Bıçakçı-Bahar da Yine Bekleriz, Herkes Herkesle Dostmuş Gibi, Veciz Sözler, Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra; Stefan Zweig-Virata ya da Ölümsüz  Bir Kardeşin Gözleri; Jose Mauro De Vasconcelos-Delifişek; Nikola Tesla-Nikola Tesla’nın Sıradışı Hayatı; Ted Chiang-Nefes, Knut Hamsun-Gizemler; James Joyce-Dublinliler; Arthur Schnitzler-Casanova’nın Eve Dönüşü; Koray Avcı Çakman-Almarpa’nın Gizemi; Oscar Wilde-Mutlu Prens; Panait İstrati-Arkadaş; Mary Shelly-Frankenstein; Drago Jancar-O Gece Gördüm Onu, Adsız Ağaç; Maupassant-Bel-Ami; Aytül Akal-Süper Gazeteciler 1; David Constantine-Midland Oteli’nde Çay; Algan Sengintüredi-Katilin Şeyi; Aziz Nesin-Geriye Kalan, Hayvan Deyip de Geçme, Koltuk; Yusuf Rena Alp-Bari Soyup Verseydin; Semih Erelvanlı-Külleri; Jo Nesbo-Hamamböcekleri; Jules Verne-Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler- Zacharius Usta; Gülseren Budayıcıoğlu-Madalyo’nun İçi; Natsume Sosaki-Gönül; Ahmet Ümit-Kırlangıç Balığı, Kar Kokusu; Murat Menteş-Antika Titanik-Dublörün Dilemması; John Reed-Devrimin Kızı; Hakan Karabacak-Strateji Oyunları; Jerome K. Jerome-Aylak Bir Adamdan Aylak Düşünceler; Amor Towles-Moskova’da Bir Beyfendi; Herman Berville-Yazıcı Bartleby; Rob Dircks-Tesla’nın Gizli Makinesi; Ayça Güçlüten-İstisnai Buluşmalar; Şirin Mine Kılıç-Ekrem İmamoğlu; Hikmet Hükümenoğlu-Küçük Yalanlar Kitabı.

Fadik Sevin Atasoy

Fadik ve Kırmızı Bavul kitabını 2014 yılında yayımlanan başarılı oyuncu Fadik Sevin Atasoy seslendirdiği kendi kitabıyla Storytel’de.

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir