TED Gibi Konuş

Teknoloji, Eğlence ve Dizayn sözcüklerinin baş harflerinden adını alan TED konferanslarının gördüğü ilgi bütün dünyada artarak sürüyor. ”Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla anılan, insanları bu denli etkileyen 18 dakikalık TED konuşmaları internette 4 milyardan fazla izlendi. Peki niçin? Bu kadar çok insanı bu kadar etkileyen konuşmaların sırrı ne? Etkili, ikna edici, ilham veren bir sunum yapmak için en çok neye gereksinim duyarız? Yetenek? Hayır, bildiğiniz gibi değil. Topluluk önünde konuşmak o kadar da korkutucu değil. Carmine Gallo’nun, Wall Street Journal çoksatar listesine girmiş bu kitabı, 100’den fazla TED konuşmasının çözümlemesi, TED’in en sevilen konuşmacılarıyla söyleşiler, psikoloji, nörobilim ve iletişim uzmanlarının görüşlerini bir araya getiriyor. Ted Gibi Konuş’u Ayberk Dilmen’in seslendirmesiyle dinleyebilirsiniz.

TED Gibi Konuş Dinle

Kitap Ayrıntıları

Seslendiren
AYBERK DİLMEN
Yayınevi
Notos Kitap
Süre
8Saat 3Dak

Bu kitabı dinlemek ister misin?

Storytel'de tüm kitapları ilk 14 gün ücretsiz dinle.

TED Gibi Konuş Konusu

Fikirler yirmi birinci yüzyılın para birimidir. Bu yetenek hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak en büyük beceri de aynı zamanda. TED Konuşmaları başarılı bir sunumun nasıl oması gerektiğini gösterdi, böylesi bir sunumun öğelerini yeniden tanımladı ve topluluk önünde konuşma yapmak için altın standart haline geldi. Teknoloji, eğlence ve tasarım anlamına gelen TED World's dünyanın önde gelen düşünürlerini bir araya getiriyor. Bunlar inovatif anlamda dünyanı ateşe veren sunumlardır ve en iyi TED konuşmacılarının kullandığı teknikler herhangi bir sunumu daha dinamik hale getiren, herhangi bir takımı harekete geçiren ve herkese topluluk önünde konuşma konusunda güven veren bir olgu olmuştur.

Carmine Gallo'nun TED Gibi Konuş kitabında birden fazla örnek ve hikaye okuyucularla buluşturuluyor. Kitapta anlatılan konuşma teknikleri ve ipuçları, mesajınızı hedef kitlenize etkili ve yetenekli bir şekilde iletebilmenizi sağlamak üzere oluşturulmuş! Neyi düşündüğünüzü söyleme sanatını, 'Twitter dostu iletişim' de diyebileceğimiz 140 karakterle veya daha kısa bir sürede mesajınızın özünü nasıl damıtacağınızı ve hatırlanabilir bir şekilde sunacağınızı öğreniyorsunuz, böylece kitleniz amacınızı net bir şekilde anlıyor. 

Herhangi bir konuşma veya sunum yapacak olanlar için TED Gibi Konuş edinilmesi şart olan kitaplardan biri. Yazar Carmine Gallo en popüler TED konuşmalarını analiz etmiş ve onları bu kadar unutulmaz kılan şeyleri harika bir biçimde özetlemeyi başarmış.

Devamını Oku

Duymadıklarınız

TED Gibi Konuş Yazarı Carmine Gallo

26 Temmuz 1965 tarihinde dünyaya gelen Amerikalı yazar Carmine Gallo aynı zamanda bir köşe yazarı, açılış konuşmacısı, eski gazeteci ve haber spikeri. Gallo şu anda Kaliforniya, Pleasanton'da bulunan Gallo İletişim Grubu Başkanı. Aynı zamanda iletişim koçu ve konuşmacı olarak çalışıyor. Carmine Gallo, Liderlik Kanalı için makaleler 7-yazdığı Forbes.com'a da katkıda bulunuyor. İş iletişimi ve liderlik becerilerinde alanında uzman olarak kabul edilen Gallo, The Wall Street Journal, The New York Times, Success Magazine, Bloomberg Businesweek ve CNBC'de de yer aldı. Gallo ayrıca Stanford, UCLA ve UC Berkeley'deki MBA öğrencilerine iletişim konulu dersler verdi.

Carmine Gallo, II. Dünya Savaşı'nın sonuna kadar bir İngiliz toplama kampında tutulan ve İtalyan bir göçmen olan Francesco Gallo'nun oğlu olarak San Jose, Kaliforniya'da doğdu. İtalya'ya döndükten sonra Franco, çocukluk sevgilisi Giuseppa Gugliemo ile evlendi. 1956 yılında Franco'nun Palo Alto merkezli Varian Associates şirketinde otuz yıldan fazla mühendis olarak çalışacağı Amerika'ya taşındılar. 

1983 yılında Carmine, Kaliforniya eyaletindeki San Jose'de bulunan Bellarmine Koleji Hazırlık bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi bölümünde Koleji Hazırlık bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi bölümünde Kaliforniya Los Angeles Üniversitesi'ne devam etti. 1988'de buradan "cum laude" derecesi ile mezun oldu. Daha sonra 1989'da Northwestern Üniversitesi Medill Gazetecilik Okulu'na girdi.

En tanınmış kitapları Apple şirketinin kurucu ortağı Steve Jobs'la ilgili. Serinin ilk kitabı olan Steve Jobs'un Sunum Sırları, Wall Street Journal'ın en çok satan kitabı oldu ve WorldCat'a göre 917 kütüphanede yer aldı. Kitap 20'den fazla dile çevrildi. 

İkinci kitabı olan Steve Jobs'un Yenilik Sırları, uluslararası arenada en çok satan kitaplar listesine girdi ve 2011'in en iyi üç iş kitabından biri olduğu için Axiom Ödülü ile ödüllendirildi. Apple Deneyimi adını taşıyan diğer kitabı ise Steve'in ölümünden birkaç ay sonra, Nisan 2012'de yayınlandı. 

Ayrıca daha genel konularda da kitaplar yazdı. Örneğin The Power adlı kitabında, yaklaşık elli başarılı marka için sosyal medya ve mobil pazarlamayı tartışıyor.

Kitap Ayrıntıları

Seslendiren
AYBERK DİLMEN
Yayınevi
Notos Kitap
Süre
8Saat 3Dak

TED Gibi Konuş Alıntıları

''Tutkunuzu izlemekten korkarsınız. Gülünç görünmekten korkarsınız. Denemekten korkarsınız. Başarısız olacağınızdan korkarsınız.''
"Başarının mutluluğa götürmediğini,mutluluğun başarıyı yaratdığı söylenilir."
"İstediğiniz şeye dönüşene kadar onu taklit edin."
"Eğer fikirlerinizle bir başkasına ilham veremezseniz o fikirlerin ne kadar iyi olduğunun bir önemi yoktur."

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir