Evde Geçirdiğiniz Sürede Dinleyebileceğiniz, Karantinayı Unutturacak Sesli Kitaplar

GÖZLÜK

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-13.47.41.png

Koray Yersüren’in bir Wattpad hikayesi olarak başlayan romanı, kendini ucube ve dışlanmış olarak tanımlayan Ege’nin tek dostu olan internetten tanıştığı Heiley17’nin aslında tanıdığı biri olabilme ihtimalinin peşinden çıktığı eğlenceli yolculuğu anlatıyor. Sizi bir gencin dünyasında sürükleyici bir serüvene davet eden Gözlük, karantina günlerinde kesinlikle bir şans vermeniz gereken bir kitap. Bir de Wattpad ödülü bulunan Gözlük’ü şimdi Storytel’de Uğur Taşdemir’in sesinden dinleyebilirsiniz.

BENİM GÜZEL HAYALETLERİM

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-13.45.50.png

“Benim Güzel Hayaletlerim, yazarlık sürecimi belirleyen, yazdığım hikayelerdeki gerilimi,, entrikayı ve derinliği belirleyen önemli yazarlarla buluşmalarımdan oluşan,

Bölümlük özel bir çalışma.” şeklinde anlatıyor Ahmet Ümit bu özel eserini. Her sanat dalında olduğu gibi edebiyatta da her sanatçının kendine örnek aldığı sanatçıları var ve Benim Güzel Hayaletlerim’de Ahmet Ümit; kendine örnek aldığı yazarlardan, bu yazarlarla gerçekleştirdiği hayali görüşmelerden bahsediyor. Benim Güzel Hayaletlerim’i şimdi Storytel’de Ahmet Ümit’in kendi sesinden dinleyebilirsiniz.

İLBER ORTAYLI SEYAHATNAMESİ – BİR TARİHÇİNİN GEZİLERİ

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-14.01.19.png

Çok gezen mi daha iyi bilir, çok okuyan mı sorusuna zorunlu bir ‘çok oku

yan’ sorusunu vermek durumunda kaldığımız şu günlerde evimizi terk edemiyor olsak da bize evimizin dışını anlatacak birilerini dinlemek hepimizin en büyük ihityacı belki de. 45 yıldır Orta Asya’yı, Avrupa’yı, Kafkaslar’ı ve Ortadoğu’yu gezen İlber Ortaylı’ya bu yolculuğunda eşlik etmek ise hem içinizdeki ‘çok gezen’i doyuracak, hem de bu geziyi bir ‘çok okuyan’ın kaleminden dinlemek ufkunuzu genişletecek. İlber Ortaylı’nın Seyahatnamesi’ni Storytel’de Mazlum Kiper’in sesinden dinleyebilirsiniz.

CAMDAKİ KIZ

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-13.59.46.png

İnsan ilişkilerinden, sosyallikten gönüllü bir şekilde uzak kaldığımız bu günlerde konusunun merkezine direk olarak insanı, insan ilişkilerini alan bir hikaye dinlemek hepimize iyi gelecektir. Kitaplarında gerçek hasta hikayelerini, kişileri açığa çıkarmayacak değişikliklerle anlattığını belirten Psikiyatrist Dr. Gülseren Budaycıoğlu’nun eseri Camdaki Kız, bu sefer de kendi sözleriyle ‘Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikâyesini’ anlatıyor. Zeyno Burcu Temel’in sesinden Camdaki Kız’ı Storytel’de dinleyebilirsiniz.

ADSIZ AĞAÇ

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-13.48.56.png

Önde gelen Avrupalı yazarlardan Drago Jančar’ın sürükleyici kitabı Adsız Ağaç; yazarın tekrar insanı ve insan alışkanlıklarını irdelediği, Franz Kafka, Milan Kundera ve Günter Grass gibi ustalarının izinden giderek insanın derin psikolojik travmalarını ortaya koyduğu bir eser. Drago Jančar kitabında arşiv görevlisi Janes Lipnik’in monoton hayatının bir subayın İkinci Dünya Savaşı boyunca tuttuğu bir seks güncesini bulmasıyla değişmesini konu alıyor. Dünyanın dört bir yanında büyük ilgi gören büyük eserini masal ve mitlerle de besleyen Jančar, kitabında insanın kötücül yazgısından kaçamayacağını anlatıyor. Adsız Ağaç, Cemil Büyükdöğerli’nin sesiyle Storytel’de.

KÜVETTEKİ ADAM

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Screen-Shot-2020-05-01-at-13.48.20.png

“Hala bir bardak çay içmek isteyen insan hiçbir şekilde ölmemeli” diyerek en ince ayrıntısına kadar planladığı intiharından vazgeçen Hasan’ın öyküsünü anlatıyor Küvetteki Adam adlı 3. romanında Tuna Yukay. Dinleyenlerin, içinde bulunduğumuz sürecin kendilerine getirdiği karamsarlıktan parçalar bulacağı Küvetteki Adam, bir ressam üzerinden hayatın anlamı veya anlamsızlığını irdelerken cinayetler, iç savaş ve kargaşa gibi toplumsal krizleri de gözlemliyor. Evde düşünerek geçirdiği boş zamanlarını insanın iç dünyasının biraz karamsar bir portesini dinleyerek geçirmek isteyenler için Küvetteki Adam, Gürsu Gür’ün sesiye Storytel’de.

Diğer Yazılar

İz Bırakan Kitapların Birbirinden Etkileyici Giriş Cümleleri

18/11/2019

Her kitap yeni bir dünya ve her yeni dünyada bizi bekleyen binlerce cümle var. Bizim birkaç saniyede okuyup geçtiğimiz her bir cümle için yazarlar kim bilir kaç kez düşünüyorlar ve kim bilir kaçıncı denemeden sonra […]

Sabah İşe Giderken Dinleyebileceğiniz Güne Gülümseterek Başlatacak 10 Sesli Kitap Önerisi

18/11/2019

İş, okul, sınavlar, sunumlar derken hayat her zaman pek de kolay olmuyor. Yorgunluklar ve düşük motivasyon kimi zaman yakamızı bir türlü bırakmıyor. Böyle zamanlarda güne iyi bir başlangıç yapmanın bir anda her şeyi değiştirebileceğini biliyor […]

Yepyeni ve Bambaşka Seslenen Kitap’tan Merhaba!

18/11/2019

Seslenen Kitap olarak sesli kitaptan teknolojiye, podcast’ten dizi ve filme kadar keşfedilmeye değer her şeye dair bilgilendirici, eğlendirici, düşündürücü yazılarımız ile sizlerle birlikteyiz. Seslenen Kitap’ın, Storytel ile birleşmesinin ardından faaliyetini durdurduğu websitesi seslenenkitap.com, Kasım 2019 tarihi […]

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir