Ev Yapımı Bir Paraşüt

-Yapamıyorum -Değişemiyorum -Zihnimi Susturamıyorum En az iki maddeye tik atıyorsanız bu kitabı alın ve yedi günlük yolculuğunuza hazırlanın. Belki de hayatınızın en anlamlı yedi gününü yaşayacaksınız. Bilge Mama Nono, Ev Yapımı Bir Paraşüt’te tıpkı size benzeyen birinin elinden tutuyor ve ona sizin de çok şaşıracağınız şeyler anlatıyor. Zihniniz sizi yönetiyor ve bunun farkında bile değilsiniz. Aslında düşündüklerinizi düşünmüyor, inandıklarınıza inanmıyorsunuz. Yalnızca çokbilmiş bir gevezenin esirisiniz. Korkularınız, kaygılarınız, yetersizlik ve tatminsizlik hissinizin sebebi bu. Nasıl olduğunu öğrenmek ister misiniz? Mama Nono’nun yedi dersiyle, zihninizin yıkıcı hakimiyetinden kurtulabilirsiniz.

Ev Yapımı Bir Paraşüt Dinle

Kitap Ayrıntıları

Seslendiren
SEVİNÇ ERBULAK
Yayınevi
Storyside
Süre
7Saat 53Dak

Bu kitabı dinlemek ister misin?

Storytel'de tüm kitapları ilk 14 gün ücretsiz dinle.

Ev Yapımı Bir Paraşüt Konusu

Yazarlık serüvenine 2004 yılında başlayan Berrak Yurdakul, 2015 yılında kaleme aldığı yeni kitabı Ev Yapımı Bir Paraşüt ile modern dünyada yaşayan hepimizin en büyük sorunlarını nasıl çözebileceğini sade bir dille ele alıyor. “Kendinizi öfkeli, neşesiz, kaygılı veya mutsuz mu hissediyorsunuz?” sorusuyla başlayan arka kapak yazısı ise hepimizin iş hayatı, ilişkilerimiz ve ailevi problemlerden ötürü yaşadığımız sorunların sonucundaki hislerimizi gayet iyi özetliyor.

Gerçekten de artık her zamankinden daha yoğun, daha sıkışmış hisseden ve daha kalabalık şehirlerde yaşayan birçok insan için kaygı ve mutsuzluk çok uzakta değil. Çoğu insan ise bu sorunlarından kendi kendine kurtulamıyor. Daha mutlu, huzurlu ve arınmış hissetmek için Berrak Yurdakul gibi bu konuya uzun zaman harcamış ve çeşitli yöntemler geliştirmiş kişilerin önerilerine ihtiyaçları var.

Yurdakul uzun yıllardır pratik yapan bir budist ve Budizmdeki zihin egzersizleri, budist psikoloji ve meditasyon konuları üzerinde çalışıyor. Yaşamımızın büyük bir kısmını elde ettiğimiz alışkanlıklarımızın eksenine yapışıp kalarak, tamamen otomatikleşmiş davranışları her geçen gün tekrarlayarak, yazarın kendi tabiriyle adeta uyurgezer gibi bir halde geçiriyoruz. Yurdakul burada “uyanık kalma”nın önemine de vurgu yapıyor.

Ev Yapımı Bir Paraşüt, bir kişisel gelişim kitabı olarak da ele alınabilir ancak Berrak Yurdakul burada alışıldık kişisel gelişim kitaplarının tarzının dışında yöntemlerle buluşturuyor okuyucuyu. Yedi günlük bir kurs olarak tasarlanan kitap zihninizin size her söylediğine inanmamanız gerektiğini, kafanızı dolduran düşünceler hakkında çok fazla düşünmemeyi, günlük rutinler içinde dikkatinizi neye verdiğinize dikkat etmeyi en önemlisi de duygularınıza rasyonel düşünceyi karıştırmamayı öğretiyor. Sonuçta yaşadığımız Dünya aynı dünyadır, değişen sadece sizin zihin yapınız, onu yorumlama biçiminizdir. Farklı bakış açıları ile günlük yaşantımızdaki birçok sorundan kurtulabilir ve bize mutsuzluk getiren durumlarla baş etme yollarını bulabiliriz.

Duygularınız ekseninde yaşamınızı yönlendirme konusunda birçok farklı yöntemle karşılaşacağınız Ev Yapımı Bir Paraşüt dinlemek isteyenler için usta seslendirme sanatçılarının seslendirmesiyle Storytel’de sizleri bekliyor.

Devamını Oku

Kitap Ayrıntıları

Seslendiren
SEVİNÇ ERBULAK
Yayınevi
Storyside
Süre
7Saat 53Dak

Ev Yapımı Bir Paraşüt Alıntıları

“Zamanın değerini bilmeyenler, can sıkıntısı çekmeye mahkûmdur. Hayatlarının her anında eğlendirilme ihtiyacı içinde olanlar, can sıkıntısı çekmeye mahkûmdur.”
“Zihniniz zengin ve verimli bir toprak gibidir. Sık sık ortaya çıkan ve uzun bir süre orada kalan herhangi bir duygu yabani bir ot gibi zihninizi sarıp, onu ele geçirebilir.”
“Başkalarıyla meşgul olduğun her an kendini unutmuş olduğun bir andır.”
“Düşüncelerinizin çoğu geleceğe veya geçmişe aittirler, çünkü zihin şimdiki anda kalamaz. Beden anı yaşar, ama zihin her zaman başka yerdedir. Sizi huzursuz ve mutsuz kılan şey zihninizin sürekli gezinti halinde olmasıdır.”

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir